balala
01.07.05,08:58
Ahojte,

chcem sa opýtať ohľadne súkromných jázd. Máme softvér, ktorí mi vytlačí knihu jázd, kde sú každý mesiac súkromné a služobné jazdy a aj skutočná spotreba. Doteraz sa zrážky za súkromné jazdy zamestnancom počítali z tej skutočnej spotreby udanej v knihe jázd. Po prečítaní všetkých možných príspevkov tu na porade ale myslím, že by sa to malo prepočítavať podľa technického preukazu (sčítať tri údaje v techničáku a vydeliť tromi). Na konci roka sa vyčísli nadspotreba. Možno to niekomu pripadá jasné, ale u nás sa to doteraz robilo takto, prešlo to aj auditom, aj keď je pravda, že sa tomu audítori veľmi nevenovali. Teraz po prepočítaní doterajších zrážok zamestnancom podľa spotreby v techničáku mi vychádza, že im treba vrátiť nejaké peniaze. Je možné si stanoviť, že napríklad na konci roka, keď sa vypočítava nadspotreba sa niečo dá preplatiť zamestnancom a tým pádom by to nebol nedaňový náklad? Som z toho mierne schaosená. V podstate teraz, keď je to robené podľa skutočnej spotreby už zamestnanci preplácajú aj tú nadspotrebu, takže teoreticky by na konci roka stačilo vypočítať nadspotrebu len zo služobných jázd. Ale to už by bolo asi riadne pomotané. Mohli by sme mi napísať váš názor poraďáci? Momentálne musím prerátať všetky zrážky od januára po máj podľa techničáku, vyčísliť rozdiely (veľmi sa mi nechce)...
enad
04.04.07,13:34
Mám mierny chaos. Ak majú zamestnanci autá aj na súkromné účely, a teda majú aj súkromné km, ktoré si platia, platia si ich s DPH alebo bez, ak sme platcami DPH
Tweety
04.04.07,15:09
Mám mierny chaos. Ak majú zamestnanci autá aj na súkromné účely, a teda majú aj súkromné km, ktoré si platia, platia si ich s DPH alebo bez, ak sme platcami DPH
S dph, ak vystavíte fa za používanie MV, tak s dph.