horar88
12.03.09,22:43
Chcel by som sa informovať o elektrických hodinách!??

Chceme otvárať obchod, a máme miestnosť v prenajme. Teraz by sme potrebovali vedieť, že či živnostník potrebuje mať zvlášť hodiny, alebo ked sa dohodne z majitelom , tak stačia jedny hodiny, a budeme mu platiť za elektriku??????

Lebo ked si zoberem, že hodiny už musia byť v plote, tak je to dosť velký výdavok!!!

Prosím, poradte mi!!! Súrné!!!!
ondrejvla
12.03.09,21:59
Chcel by som sa informovať o elektrických hodinách!??

Chceme otvárať obchod, a máme miestnosť v prenajme. Teraz by sme potrebovali vedieť, že či živnostník potrebuje mať zvlášť hodiny, alebo ked sa dohodne z majitelom , tak stačia jedny hodiny, a budeme mu platiť za elektriku??????

Lebo ked si zoberem, že hodiny už musia byť v plote, tak je to dosť velký výdavok!!!

Prosím, poradte mi!!! Súrné!!!!

Pravdepodobne myslíš elektromer, ľudovo nazývaný hodiny. Ak máš v nájomnej zmluve, že energie budú rozpočítavané podľa m2, prípadne iným výpočtom, vtedy máš elektromer zbytočný a zbytočné poplatky za prenájom ELM. Ale všetko musí byť v zmluve, či už elektrická energia, tak aj spotreba vody, prípadne vývoz odpadu - i keď si myslím, že v tomto prípade ak sa jedná o predajňu budeš mať vlastný kontajner. Ako živnostník nemusíš mať vlastný ELM, všetko musí obsahovať zmluva.
horar88
13.03.09,07:36
Ďakujem