a_ngelika
13.03.09,06:37
Viete mi niekto poradiť nejaký soft, s ktorým viem napaľovať na DVD viacej filmov, tak aby ich potom prehrávač vedel rozlíšiť?

Ďakujem
bobino38
13.03.09,05:53
...ak máš filmy v inom formáte ako DVD, napriklad v *.avi, alebo DivX, tak tam napáliš aj 5 filmov, v závislosti od velkosti súboru filmu...napáliš to lubovolným napalovacím programom ako DATA, napríklad Nerom, ja vypalujem v Total comanderi.
otázka
13.03.09,06:28
Ja v ConvertXto DVD, v AVI formáte ich na DVD vojde 4-5, ale ja dávam 3-4, kvôli kvalite filmu.
Fero11
14.03.09,11:01
Viete mi niekto poradiť nejaký soft, s ktorým viem napaľovať na DVD viacej filmov, tak aby ich potom prehrávač vedel rozlíšiť?

Ďakujem
Akymkolvek authoringovym softom. Ja osobne pouzivam DVD-Lab Pro
premiko
14.03.09,12:48
... samozrejme ale len ak ten tvoj prehravac dokaze ten format avi, DivX prečítat ...

- " fajnie filmy" si robim ako DVD, ostatne zalohujem tiez od 4 -7 ks, zalezi na velkosti filmu ... taky serial Alzbetin dvor v pohode vosiel na jedno DVD ... avi

- soft tu spominany ...
Fero11
14.03.09,18:29
pytajuci/a vobec nespomenul v akom formate ma filmy, neviem preco sa tu bavime o divxe ?? (btw nespomenul/a aky to ma ten bezny prehravac, takze ..... )
ajja osso
16.02.10,09:27
Ja som si napalil v PC programom Astoburn (kedze Nero nechcel akceptovat avi subory) dva filmy za sebou na jeden DVD nosic. DVD prehravac sa vsak tvari, ze je tam len jeden film. Viete mi poradit, co s tym zrobit aby som ho presvsdcil, ze su tam dva a ze ak si zrovna chcem pozriet ten druhy, aby som nemusel pretacat na koniec prveho?
Vlado40
16.02.10,09:33
Dva filmy na DVD nemusia mať jeden formát .Zrejme sa v niečom líšia a DVD prehrávač jeden formát možno nepozná.Preto ho ani nezobrazí v ponuke.
ajja osso
16.02.10,09:42
Dva filmy na DVD nemusia mať jeden formát .Zrejme sa v niečom líšia a DVD prehrávač jeden formát možno nepozná.Preto ho ani nezobrazí v ponuke.
aj ked su to obidva avi subory?
Fero11
16.02.10,09:43
Moc v tomto uz nechodim, ale prehravac by mal citat VIDEO_TS, je pochopitelne, ze 2x tam ten adresar byt nemoze, cize 2 filmy tam treba dat cez nejaky authoringovy soft, spravit si jednoduche menu a normalne to bude fungovat
Fero11
16.02.10,09:45
aj ked su to obidva avi subory?DVD-VIDEO je vzdy MPEG2 format, takze o avi sa nemozeme vobec bavit.
Najprv si tie AVI subory prekonvertuj do MPEG2 (najlepsie (720x576) a potom authoring
Vlado40
16.02.10,09:48
aj ked su to obidva avi subory?

Skú napáliť jeden aj druhý zvlášť napr. na DVD-RW či to prehrá.Ani MP3 a MP3 nie sú rovnaké.Jedno MP3 má 204 kbps a druhé 128 kbps a v MP3 jedno MP3 neprehrá.
misoft
16.02.10,14:57
Za úvahu by tiež stálo toto:
Každý film musí mať svoj hlavný adresár, kde sú podadreáre AUDIO_TS a VIDEO_TS. Potom tieto napáliť a prehrávač by mal ponúknuť výber - sú tam dva hlavné adresáre s iným menom, v ktorých potom sú patričné video súbory v podadresároch.
Štruktúra by vyzerala asi takto: FILM A/ AUDIO_TS + VIDEO_TS; FILM B/ AUDIO_TS + VIDEO_TS.
Teda každý film by mal presne zadelené SVOJE video súbory.

(Moja úvaha!)
Vlado40
16.02.10,21:19
Otázka znela : napaľovať na DVD viacej filmov.

Viacej filmov u mňa znamená 6 filmov DivX po 700MB a podobne.Nie dva filmy DVD na DVD.
salvosko
17.02.10,06:49
Sak normalne tam bachnes tolko filmov v DivX/XviD/x264 kolko sa zmesti ale prehravac to musi vediet prehrat. Je to uplne iny format ako DVD Video ktory sa pouziva na DVD filmy.
Flinstone
17.02.10,09:57
Sak normalne tam bachnes tolko filmov v DivX/XviD/x264 kolko sa zmesti ale prehravac to musi vediet prehrat. Je to uplne iny format ako DVD Video ktory sa pouziva na DVD filmy.
tu asi bol myslený normálny dvd formát... nie všetky prehrávače poznajú divx... ako spomínal Fero11... DVD autoring je riešenie. vložíš trebárs aj viac filmov a soft urobí navigačné menu a všetko to ostatné čo treba a skompiluje to do VOB súborov a vypáli sa to potom ako štandardné dvd.
Stevo5
17.02.10,10:24
aj ked su to obidva avi subory?

Áno, aj ak sú obidva *.AVI. AVI je prípona, neoznačuje druh kodeku ktorým bol film spracovaný. V súboroch s príponami AVI môžu byť videá spracované rôznymi kodekmi a všetky môžu mať príponu AVI. Ale stolný prehrávač nemusí všetky tie kodekky podporovať, preto niektoré prehrá a niektoré nie.
SalemRios
08.10.12,23:09
Vedel by niekto poradit ako vytvorit z viac hudobnych videoklipov (jedno aky format) jedno plnohodnotne DVD? s tym ze ked pustim prvy klip, tak mi pojdu pekne vsetky az do konca?Ked ich takto napalim cez convert x to dvd, tak vytvori sa mi aj menu ale ked pustim klip tak vzdy ked skonci ma to hodi do menu a nespusti nasledujuci.
nunenko
09.10.12,04:33
treba správne nastaviť convert x
misoft
09.10.12,05:23
SalemRios: neviem, ako u teba, ale ja keď hodím do DVD placku s MP3, stroj mi najskôr vyhodí zoznam súborov, ja dám Prehrať všetko z menu a ono to hrá od začiatku až do konca zoznamu, bez prestávky.
nunenko
09.10.12,07:39