Nike
13.03.09,06:46
Od januára 2009 SP požaduje nahlasovanie zmenu výkonu práce v inom štáte. Na ich stránke je k tomu toto:
Zamestnávateľ je povinný oznámiť pobočke pri plnení prihlasovacej povinnosti zamestnanca do registra poistencov štát, na ktorého území zamestnanec vykonáva prácu, ak prácu vykonáva mimo územia Slovenskej republiky (predovšetkým štát EÚ, EHP, Švajčiarska). Zamestnávateľ je povinný oznámiť pobočke zmenu štátu, na ktorého území zamestnanec vykonáva prácu, do ôsmich dní od zmeny tejto skutočnosti (predovšetkým štát EÚ, EHP, Švajčiarska).

Viete niekto čo to znamená? Znamená to, že aj napr. jednodňovú služobnú cestu musíme SP oznámiť???
Ďakujem
Nike
13.03.09,14:04
nikto nevie?? ani pán Mihál??
zistila som, že ani SP nedá písomnú odpoveď, lebo nevedia čo s tým?
Tak čo budeme robiť? nahlasovať aj jednodňové SC do zahraničia?
Nike
17.03.09,06:41
nikto nevie?? ani pán Mihál??
zistila som, že ani SP nedá písomnú odpoveď, lebo nevedia čo s tým?
Tak čo budeme robiť? nahlasovať aj jednodňové SC do zahraničia?

Ing.Strýčková pre Dashofer napísala, že ak bude jednodňová SC do iného štátu, tak to nielen treba oznámiť SP ako zmenu výkonu práce v štáte, ale takýto cestovaťeľ musí mať vybavený aj formuár E101.
Je to naozaj tak?
Nike
20.03.09,04:48
má už niekto skúsenosť.
Ďakujem
gabriela2579
20.03.09,06:09
Formulár E 101 musí mať vybavený a taktiež oznámiť uvedenú zmenu na registračnom liste fyzickej osoby. Zamestnávateľ je povinný tak urobiť do ôsmich dní od zmeny tejto skutočnosti. Zrovna v utorok som bola na školení, kde sa o tom rozprávalo.
Nike
20.03.09,09:41
Formulár E 101 musí mať vybavený a taktiež oznámiť uvedenú zmenu na registračnom liste fyzickej osoby. Zamestnávateľ je povinný tak urobiť do ôsmich dní od zmeny tejto skutočnosti. Zrovna v utorok som bola na školení, kde sa o tom rozprávalo.

A skutočne ste preberali tento postup aj pri jednodňových SC?
gabriela2579
20.03.09,11:15
áno, lektorka tvrdila, že aj keď ide len o jednodňové SC. Čo ak sa niečo v zahraničí stane a zamestnanec bude potrebovať práve formulár.
Ing. Pavol Zúber
02.06.09,11:32
Nám na SP v Bratislave povedali, že pri vysielaní pracovníkov na SC do zahraničia t.j. pri preprave tovaru, nie je potrebné zakaždým žiadať o E 101 ale stačí ak sú zamestnanci úrazovo poistení v komerčnej poisťovni v prípade úrazu. Má ešte niekto takého informácie?
alušik
02.06.09,11:35
Riešili sme to v tejto téme: http://www.porada.sk/t109319-registracna-povinnost.html
Začíname to nahlasovať aj pri jednodňových služobných cestách.;)
Ing. Pavol Zúber
02.06.09,11:48
Ako ste na to prišli, keď my máme priamo informácie zo SP BA. To znamená že pravidelne budeme chodiť na SP a vybavovať všetky formuláre? Ste si istí, že že komerčné poistenie nestačí?