koalko
10.07.04,09:47
Vie mi niekto poradiť či som správne odviedla odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovni za zamestnanca, ktorý má pracovný uväzok na 2hod. s hrubou mzdou 1824.-SK.
Odvod do sociálnej poisťovni robím z vymeriavacieho základu 1824.-Sk a do zdravotnej poisťovni z vymeriavacieho základu 3000.-Sk.

A ďalej ako to účtovať myslím ten rozdiel do zdravotnej poisťovni:
z 1824.- 10% zamestnávateľ 183.-
z 3000.- 10% zamestnávateľ 300.-
zametnávateľ so zamestnancom sa dohodhli ,že ten rozdiel bude platiť zamestnávateľ. Budem to účtovať na 524 a bude to daňový výdavok pre organizáciu?
Jozef Mihál
10.07.04,10:55
Zle ste počítali zdravotné poistenie. Vymeriavací základ je dosiahnutá mzda.

Pozrite § 13 odsek 10 zákona č.273/1994 Z.z.

Mimochodom osobne nemám rád, keď sa tá istá otázka objavuje aj na Dashoferi. To Vám Porada nestačí ?
koalko
11.07.04,19:19
Nemyslela som to zle, ale oveľa jednodukšie sa mi zadávajú otázky a odpovede na Dashoferi. Ale díky za odpoveď.
Jozef Mihál
12.07.04,08:34
Ja to tiež nemyslím zle ale na Porade je zasa omnoho jednoduchšie odpovedá. A už raz napísané má na Porade vyššiu hodnotu - informácia je štrukturovaná a dá sa ľahko nájsť i v budúcnosti.