MartinkoK
13.03.09,07:54
Dobrý deň,
prosím Vás vedel by mi niekto poradiť, máme isť na povinné očkovanie, malý má 6 rokov, ale bol chorý mal antibiotiká. Po akej dobe po antibiotikách by ho mali očkovať. Stačí týždeň? Mal hnisavú angínu.
syrik
13.03.09,08:50
Dobrý deň,
prosím Vás vedel by mi niekto poradiť, máme isť na povinné očkovanie, malý má 6 rokov, ale bol chorý mal antibiotiká. Po akej dobe po antibiotikách by ho mali očkovať. Stačí týždeň? Mal hnisavú angínu.

Ja si myslím,že dlhšie ako týždeň,ale o tom sa treba poradiť s jeho ošetrujúcim lekárom...
Llívia
28.09.10,11:18
A čo dospelý človek? Musí byť na 100% zdravý? Po prechladnutí musí byť nejaký odstup, kým sa dá očkovať?
Habbs
28.09.10,12:46
Co je vlastne ockovacia latka?Nic ineho nez cudzie bielkoviny naockovane virmy.Ide o znecistene hnisave zivocisne tkanivo alebo tkanivo mrtvych novorodeniatok+konzervacne latky ,jedovata ortut,jedovaty hlinnik,jedovaty formaldehyd.Tato vec nemoze prinasat nic ineho nez choroby a v ziadnom pripade nikdy nedokaze zabranit pred nejakou nakazou.
Ludstvo pohuzial podlieha propagande farmaceutickeho priemyslu a jeho pomahacov vratane statnych institucii.Nic nemocenske poistovne nenaplni lahsie a lepsie ako ockovanie.Je zarazajuce,ze denne sa vykonavaju tisicky ockovani,ktore mozu vyvolat tolko zavaznych chorob a pri tom nikto neprisiel na ich priciny.
Chces sa o ockovani a z toho vyplivajucich skodach dozvediet viac?Obstaraj si prislusnu literaturu.
danushka
28.09.10,12:59
Co je vlastne ockovacia latka?Nic ineho nez cudzie bielkoviny naockovane virmy.Ide o znecistene hnisave zivocisne tkanivo alebo tkanivo mrtvych novorodeniatok+konzervacne latky ,jedovata ortut,jedovaty hlinnik,jedovaty formaldehyd.Tato vec nemoze prinasat nic ineho nez choroby a v ziadnom pripade nikdy nedokaze zabranit pred nejakou nakazou.
Ludstvo pohuzial podlieha propagande farmaceutickeho priemyslu a jeho pomahacov vratane statnych institucii.Nic nemocenske poistovne nenaplni lahsie a lepsie ako ockovanie.Je zarazajuce,ze denne sa vykonavaju tisicky ockovani,ktore mozu vyvolat tolko zavaznych chorob a pri tom nikto neprisiel na ich priciny.
Chces sa o ockovani a z toho vyplivajucich skodach dozvediet viac?Obstaraj si prislusnu literaturu.

Ale tu nebola požiadavka na nežiadúce vplyvy vakcinácie.
A o diskutabilite Tvojej námietky už vôbec nejdem hovoriť, toľko polemiky by tu vzniklo, až...

Vrátim sa k téme.
Moja dcéra mala teraz tiež absolvovať očkovanie vo svojich 13 rokoch. Je po zápale dutín, ucha a naša lekárka nám kázala prísť o mesiac na prehliadku, ak bude zdravá, zaočkujú ju.
Po chorobe som jej nasadila na podporu imunity doplnok výživy z výťažku hlivy ustricovej.
Habbs
28.09.10,13:21
[QUOTE=danushka;1518830]Ale tu nebola požiadavka na nežiadúce vplyvy vakcinácie.
A o diskutabilite Tvojej námietky už vôbec nejdem hovoriť, toľko polemiky by tu vzniklo, až...

Ano,diskutovat sa bude az ked nastane problem po vakcinacii,toho cloveka ktoreho sa to bude tykat.Potom uz je neskoro.Ved nase deti nech budu este viac dementne a postihnute ako sa rodia uz teraz,ale hlavne ze sme podporili farmaceuticky priemysel.
evaj63
28.09.10,14:57
MOja známa mávala často choreho syna a viem, že sa mu tie očkovania preto resúvali, minimálne 3-4 týždne. Ale doktorka by to mala vediet' najlepšie. Nechcem strašit', poznám prípad, ked' doktorka zaočkovala 9 ročné dievčatko a to bolo tesne po chorobe, a bohužial' na to aj zomrelo, ale stalo sa to pred 35 rokmi. Takže 100% čakat'!
Llívia
28.09.10,16:42
Evaj63, ja už nie som decko :D (aspoň nie podľa veku :D) Minulý týždeň som bola prechladnutá, len nádcha, bez teploty, kašeľ asi 1/2 dňa. Zajtra idem k inému lekárovi, tak som to chcela využiť aj na očkovanie u "môjho" lekára, lebo robím na opačnú stranu a musím prestupovať, čo znamená, že návšteva lekára mi trvá minimálne 1/2 dňa. Tak som to chcela spojiť. Chcela som len vedieť, či sa mi oplatí sedieť u neho v čakárni, alebo to nejde.
Llívia
28.09.10,16:45
Ano,diskutovat sa bude az ked nastane problem po vakcinacii,toho cloveka ktoreho sa to bude tykat.Potom uz je neskoro.Ved nase deti nech budu este viac dementne a postihnute ako sa rodia uz teraz,ale hlavne ze sme podporili farmaceuticky priemysel.
Po žiadnom očkovaní som nikdy nemala problémy a ani nikto z môjho okolia, čo svedčí o neškodnosti očkovania. A dementné a choré deti budú aj vtedy, ak nebudú očkované, niečo chytia (napr. aj tú chrípku) a choroba bude mať u nich ďaleko ťažší priebeh, ako keby boli zaočkované (napr. zápal pľúc ako komplikácia pri chrípke; vysoké horúčky tiež človeku (mozgu) neprospievajú).
Llívia
29.09.10,13:50
Takže očkovanie sa nekonalo - nie je vakcína, až po prvom.
buchač
29.09.10,15:08
A čo dospelý človek? Musí byť na 100% zdravý? Po prechladnutí musí byť nejaký odstup, kým sa dá očkovať?


Takže očkovanie sa nekonalo - nie je vakcína, až po prvom.

Livka ...ale si nejak nespomenula , o aké očkovanie ide u dospelého človeka ...
Dá sa len predpokladať , že sa jedná o vakcínu proti chrípke ...
V úvode ale bolo spomenuté POVINNÉ očkovanie u malého dieťaťa ...;)

Ale aj tak ...vždy je najlepšie počkať až do vyzdravenia ...predsa len sú to látky , ktoré v zlom " zamorenom "prostredí môžu viac neplechy urobiť ako osohu ...

Za seba ...???
Osobne sa dávam očkovať už pekných pár rokov dozadu ...cca 10 - 15 ...tých 10 ale určite ...
Dôvod ...?...jednoznačný v mojom prípade ...stačí sa len do chorobopisu pozrieť ...onko a dia za všetko vravia ...

...a Habbs...???

Neviem , no neviem ...tie príspevky , čo si o ich myslieť ???
Buď si nejaký humanista , buď greenpeace sympatizant , buď ......

Tie farmaceutické spoločnosti sú také , aké sú ...zarábajú , veď prečo aj nie ???
Niekde sa musia nabaliť , nevravím , že je to kóšer ...
Ale na druhej strane ...výskum , vývoj , zavedenie do praxe takých alebo onakých medikamentov predsa len niečo stojí ...
Netvrď mi , požiadam / neprosím ...to by si sa načakal...;) / ...že si v živote nebral nejaký liek...tým myslím vedome odmietnutie ... nie prípad z detstva , keď Ti tento aplikovali rodičia v snahe o Tvoje uzdravenie ...???
Alebo sú aj oni takto hádam orientovaní , od nich to je zdedené ...tá oná ...???;):rolleyes:
Habbs
29.09.10,16:10
Po žiadnom očkovaní som nikdy nemala problémy a ani nikto z môjho okolia, čo svedčí o neškodnosti očkovania. A dementné a choré deti budú aj vtedy, ak nebudú očkované, niečo chytia (napr. aj tú chrípku) a choroba bude mať u nich ďaleko ťažší priebeh, ako keby boli zaočkované (napr. zápal pľúc ako komplikácia pri chrípke; vysoké horúčky tiež človeku (mozgu) neprospievajú).

Porozpravaj sa s ludmi ktori maju dozivotne problemy po ockovani.To ze tebe sa nic nestalo neznamena ze nikomu.
Je normalne ze dieta ked pride na svet tak sa akumuluje do spinaveho prostredia a moze dostat chorobu ale nemusi,este ked prejde z biologickej vhodnej potravy materskeho mlieka ktore nieje intoxikovane tazkymi kovmi od dojciacej matky na potravu ktora nieje biologicky prisposobena cloveku plnou chemie.vtedy telo tiez zaziva sok.Ale nato ma svoju imunitu.
Myslim,ze nieje normalne riskovat zdravie ,len preto aby sa iba zdravemu cloveku predchadzala choroba a obchadzala jeho imuntu ockovanim.
Nie len ja ,ale aj miliony ludi ktori doplatili na ockovacie latky by ti mohli povedat svoje.
ErinErin
29.09.10,17:21
Porozpravaj sa s ludmi ktori maju dozivotne problemy po ockovani.To ze tebe sa nic nestalo neznamena ze nikomu.
Je normalne ze dieta ked pride na svet tak sa akumuluje do spinaveho prostredia a moze dostat chorobu ale nemusi,este ked prejde z biologickej vhodnej potravy materskeho mlieka ktore nieje intoxikovane tazkymi kovmi od dojciacej matky na potravu ktora nieje biologicky prisposobena cloveku plnou chemie.vtedy telo tiez zaziva sok.Ale nato ma svoju imunitu.
Myslim,ze nieje normalne riskovat zdravie ,len preto aby sa iba zdravemu cloveku predchadzala choroba a obchadzala jeho imuntu ockovanim.
Nie len ja ,ale aj miliony ludi ktori doplatili na ockovacie latky by ti mohli povedat svoje.

Vpodstate máš pravdu Habbs - pri očkovaní je riziko podobne ako u každej ľudskej činnosti! Keď šoféruješ, môžeš dostať šmyk, havarovať, prevrátiť sa s autom či niekoho zraziť. Alebo niekto zrazí teba keď budeš prechádzať cez cestu, možno aj keď budeš na chodníku. Sú aj mnohé ďalšie činnosti ako varenie, krájanie, žehlenie, cestovanie lietadlom... To len tak námatkovo... Dúfam, že ti nemusím poísať riziká a detajly... ;)
Llívia
29.09.10,17:57
mimotemy
Livka ...ale si nejak nespomenula , o aké očkovanie ide u dospelého človeka ...
Dá sa len predpokladať , že sa jedná o vakcínu proti chrípke ...
V úvode ale bolo spomenuté POVINNÉ očkovanie u malého dieťaťa ...;)

Šak to bolo jasné, že proti chrípke, né?:D:) Inak, teraz je tá vakcína aj proti chrípke, aj proti prasacej chrípke (teda je vtedy, keď aj je, lebo môj doktor ju nemal).
Viem, že téma je o očkovaní u dieťaťa po chorobe, ale tu na Porade je asi milión tém a zakladať ďalšiu mi prišlo ako mrhanie priestorom.:)
(Greenpeace má niečo proti očkovaniu?:eek:)
buchač
29.09.10,18:13
Habbs...greenpeace ....má nejak proti všetkému niečo ....
Asi lesný človek bude ....Forest green man...:D