vitekr
13.03.09,09:00
Ahojte poradaci,
mam nasledovny problem s Excelom. Potrebujem zoradit v Exceli cca 1000 riadkov podla mojich kriterii a to nasledovne: zorad podla prvych 5 hodnot seriove cisla (bunky maju cca 12-14 hodnot). t.j. seriove cislo ma viac hodnot, ale podla prvych 4-5 cisiel a pisiem je mozne identifikovat vyrobcu. Takto budem mat zoradene cisla podla vyrobcov.

dakujem, v pripade potreby objasnim o co mi ide, ak to nie je jasne z popisu
PaloPa
13.03.09,16:34
1) Vložiť pred stĺpec s dlhým kód jeden (prípadne dva) stĺpec (Instert / Columns – Vložiť / Stĺpce)
2) Použiť funkciu MID: =MID($C2;1;5)
3) Postaviť sa na bunku v stlpci s 5-miestnym kódom
4) Stlačiť ikonku A/Z (resp. Data / Sort – Údaje / Usporiadať)

Viď prílohu

Palo
Marína
14.03.09,21:17
Prosím o radu. Je možné v exceli nastaviť, aby sa mi texty z 1. riadku opakovali na každej stránke(tiež v 1. riadku) v prípade, že na ňu budem niečo zapisovať?

Dodatok: Prikladám vzor. Potrebujem, aby sa mi text z r.1 automaticky zapísal do r. 57(čiže 1. riadku ďalšej strany), ak zapíšem údaje do r.58, dtto na r. 113 ak zapíšem údaje na r. 114 ............... atd.
marjankaj
15.03.09,06:54
Prosím o radu. Je možné v exceli nastaviť, aby sa mi texty z 1. riadku opakovali na každej stránke(tiež v 1. riadku) v prípade, že na ňu budem niečo zapisovať?

Dodatok: Prikladám vzor. Potrebujem, aby sa mi text z r.1 automaticky zapísal do r. 57(čiže 1. riadku ďalšej strany), ak zapíšem údaje do r.58, dtto na r. 113 ak zapíšem údaje na r. 114 ............... atd.

Ak to potrebuješ kvôli tlači tak takto:
SUBOR/NASTAVENIE STRANY/HAROK a vyber HORE OPAKOVAT RIADKY odťukni a myšou úplne vľavo vyber koľko riadkov chceš, aby sa opakovalo.
Marína
15.03.09,13:02
Ak to potrebuješ kvôli tlači tak takto:
SUBOR/NASTAVENIE STRANY/HAROK a vyber HORE OPAKOVAT RIADKY odťukni a myšou úplne vľavo vyber koľko riadkov chceš, aby sa opakovalo.
Ďakujem za radu. Ešte len zadám opakovanie r. 1 a .................. pozri, prosím, priložený súbor.
marjankaj
15.03.09,13:40
Ďakujem za radu. Ešte len zadám opakovanie r. 1 a .................. pozri, prosím, priložený súbor.

Ak to tam chceš dať manuálne tak tam napíš $1:$1, nie 1
Alebo klikni do toho štvorčeka vedľa a potom myšou vyber jeden (alebo viac riadkov), v hociktorom stĺpci. Nejako mi blbne Word, skúsim neskôr prilepiť.

P.S. Už sa podarilo
marjankaj
15.03.09,16:34
1) Vložiť pred stĺpec s dlhým kód jeden (prípadne dva) stĺpec (Instert / Columns – Vložiť / Stĺpce)
2) Použiť funkciu MID: =MID($C2;1;5)
3) Postaviť sa na bunku v stlpci s 5-miestnym kódom
4) Stlačiť ikonku A/Z (resp. Data / Sort – Údaje / Usporiadať)

Viď prílohu

Palo

Je to pekné. Ale stačilo by aj vynechať kroky 1 a 2 a v kroku 3 sa postaviť na stĺpec s dlhým kódom.
Marína
15.03.09,17:15
Ak to tam chceš dať manuálne tak tam napíš $1:$1, nie 1
Alebo klikni do toho štvorčeka vedľa a potom myšou vyber jeden (alebo viac riadkov), v hociktorom stĺpci. Nejako mi blbne Word, skúsim neskôr prilepiť.

P.S. Už sa podarilo
Ďakujem, funguje to($A1:$A1).
marjankaj
15.03.09,17:55
Ďakujem, funguje to($A1:$A1).

To je divné. Ja som tiež zadal ($A1:$A1), ale keď som si to znovu pozrel bolo tam ($1:$1). Tento problém som v účtovných odpisoch riešil makrom, až nekôr som objavil túto možnosť. Môžeš si dať opakovať aj viac riadkov (alebo aj stĺpcov ak je to na šírku)
PaloPa
16.03.09,08:38
Je to pekné. Ale stačilo by aj vynechať kroky 1 a 2 a v kroku 3 sa postaviť na stĺpec s dlhým kódom.

100% súhlas, ak by išlo iba o splnenie pôvodného zadania,
t.j. iba o striedenie údajov a kód výrobcu by bol definovaný prvými X-znakmi.

"Prudko užitočné" :cool: to začne byť, keď predpokladáme následné kroky, t.j. prácu s kódom výrobcu. Napr.:
1) subtotály - sumáre za jednotlivého výrobcu
2) kontingenčná (pivot) tabuľka podľa výrobcov
3) VLOOKUP na zoznam výrobcov
4) alebo len rýchly autofilter
5) kód výrobcu nebude definovaný prvými x-znakmi, ale 2. až 7. znakom ...

Palo
vitekr
16.03.09,13:53
100% súhlas, ak by išlo iba o splnenie pôvodného zadania,
t.j. iba o striedenie údajov a kód výrobcu by bol definovaný prvými X-znakmi.

"Prudko užitočné" :cool: to začne byť, keď predpokladáme následné kroky, t.j. prácu s kódom výrobcu. Napr.:
1) subtotály - sumáre za jednotlivého výrobcu
2) kontingenčná (pivot) tabuľka podľa výrobcov
3) VLOOKUP na zoznam výrobcov
4) alebo len rýchly autofilter
5) kód výrobcu nebude definovaný prvými x-znakmi, ale 2. až 7. znakom ...

Palo
presne tak, mozem poprosit ak bude mat niekto cas prilozit neaku prilohu s popisanymi vecami? ako popisal PaloPa???? subtotaly, popripade aj kontingencnu tabulku?

dakujem
PaloPa
16.03.09,15:15
presne tak, mozem poprosit ak bude mat niekto cas prilozit neaku prilohu s popisanymi vecami? ako popisal PaloPa???? subtotaly, popripade aj kontingencnu tabulku?

dakujem

Nech sa páči :)
Pokec je v prílohe

Palo
marjankaj
17.03.09,22:02
presne tak, mozem poprosit ak bude mat niekto cas prilozit neaku prilohu s popisanymi vecami? ako popisal PaloPa???? subtotaly, popripade aj kontingencnu tabulku?

dakujem

Ak chceš popis funkcií, otvor si zošit v exceli. V menu VLOŽIŤ/FUNKCIA si zvoľ funkciu a odťukni POMOCNÍK PRE TÚTO FUNKCIU. Je tam dosť toho na čítanie.