karča
01.07.05,09:10
Prosím o radu, dnes mi bolo doručené zamietnutie o zásis do obch. registra. NASLEDOVNÉ DôVODY

V zakladacej listine mi chýbala citujem - zaklad.listina neobsahuje výšku do ktorej je spoločnosť povinná doplńať rezervný fond podĺa § 110 nakolko v zak list. je uvedená len tvorba rezervného fondu a spôsob doplńanie fondu.
V mojej zaklad. listine bolo uvedené:Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej uč. zavierke za rok v ktorom sa prvý raz vytvorí zisk a to 5% z čistého zisku,nie však viac ako 10% zak.imania.Tento fond je povinný každoročne doplńať o sumu 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej závierke nie však viac ako 10% zak, imania . Ako to mám správne napísať, do akej výšky sadoplňa rezr. fond?
A ešte jedná vec chýbalo mi vyhlásenie v zmysle § 6 ods 1 a § 11 ods. 2
vedel by mi niekto poradiť aké su to vyhlásenia a čo tam mám napísať.
Ako mám postupovať ak budem chcieť tieto výbajúce veci doložiť na obch. registri. Za pomoc vopred ďakujem.
allround
01.07.05,07:25
ustanovenie o RF v spoločenskej zmluve môže byť napr. takéto:

"Spoločnosť si vytvorí rezervný fond v prvom roku svojej činnosti, v ktorom vytvorí čistý zisk a to vo výške 5 % zo zisku bežného účtovného obdobia vykázaného v schválenej riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí. Tento fond je spoločnosť povinná každoročne dopĺňať o sumu 5 % zo zisku a to až do celkovej výšky 30 % základného imania spoločnosti. Rezervný fond možno vytvoriť už pri vzniku spoločnosti alebo pri zvyšovaní základného imania príplatkami spoločníkov nad výšku vkladov."

resp. ho opíš doslova z § 124 ObZ a tých 30 % môžeš nahradiť aj 20 % alebo 10% ako chceš


a tie ostatné citované § 6 a 11 sú zo zákona o obchodnom registri a môžiu sa vzťahovať aj na listinu - spoločenskú zmluvu, že nie je v súlade zo zákonom, čiže nespĺňa predpoklady na zápis do OR
Zuziana
01.07.05,16:09
Z obchodného registra ti predsa napísali, čo môžeš urobiť. Doplniť chýbajúce dokumenty napísať list, ktorý sa bude volať tak ako to požadujú a poslať v lehote späť. A to vyhlásenie doplniť. Tu na porade ho niekde nájdeš. Pozri si podobné témy na spodku strany