IvetaH
13.03.09,09:38
Dobrý deň,
s nerovnomerným prac. časom som už vysporiadaná, mám rozpis smien na celý rok, aj dovolenkové nároky prepočítané, len mi prosím ešte povedzte toto:
FPČ na február je 150 hodín
Jano odrobil 147 hodín a Peter 154 hodín. Obom preplatím 150 hodín a v nasledujúcom mesiaci to bude naopak, Jano bude mať odprobených viac a Peter menej hodín, ale znova im preplatím len normu hodín.
Za celý rok sa mi presne na hodinu všetko vyrovná. Je to takto správne?
Ďakujem
mzdarka renca
13.03.09,09:21
Dobrý deň,
s nerovnomerným prac. časom som už vysporiadaná, mám rozpis smien na celý rok, aj dovolenkové nároky prepočítané, len mi prosím ešte povedzte toto:
FPČ na február je 150 hodín
Jano odrobil 147 hodín a Peter 154 hodín. Obom preplatím 150 hodín a v nasledujúcom mesiaci to bude naopak, Jano bude mať odprobených viac a Peter menej hodín, ale znova im preplatím len normu hodín.
Za celý rok sa mi presne na hodinu všetko vyrovná. Je to takto správne?
Ďakujem

V prvom rade musíš mať nahratý pracovný kalendár na rok 2009 v mzdovom programe. Teba zaujíma ročná norma hodín, tá musí sedieť. Ak mal Jano nahraté v kalendári prac. smeny za 2/09 147 hod., tak tie sú aj vykazované vo výplate, nie klasická mesašná norma 150 h. Dtto je to aj u Petra, ten má mať nahratých 154 h. Mesačná základná mzda je u oboch bez ohľadu na odpr. hodiny rovnaká. Výslednú sumu hrubej mzdy môžu zmeniť len prípadné príplatky a nadčasy nad ich v tom mesiaci stanovený prac. čas.
Marína
13.03.09,09:22
Dobrý deň,
s nerovnomerným prac. časom som už vysporiadaná, mám rozpis smien na celý rok, aj dovolenkové nároky prepočítané, len mi prosím ešte povedzte toto:
FPČ na február je 150 hodín
Jano odrobil 147 hodín a Peter 154 hodín. Obom preplatím 150 hodín a v nasledujúcom mesiaci to bude naopak, Jano bude mať odprobených viac a Peter menej hodín, ale znova im preplatím len normu hodín.
Za celý rok sa mi presne na hodinu všetko vyrovná. Je to takto správne?
Ďakujem
Z môjho pohľadu je pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase(NRPČ) spravodlivejšia hodinová mzda. Koľko odpracoval, za toľko dostane zaplatené. Pri NRPČ sa počet hodín u jednotlivých zamestnancov nemusí rovnať.
Síce už máš vypočítaný nárok na dovolenku, do budúcna ti výpočet nároku môže uľahčiť tabuľka z http://www.porada.sk/319206-post4.html
IvetaH
15.03.09,07:00
Ďakujem za radu, asi sa pozriem aj po inom softe.
Pekný deň