semegast
13.03.09,10:55
Ahojte presadzal som teraz kvety a nemal som novu zeminu tak som vsetky korienky pooddeloval od hlavnej rastliny na drobne kusky ... hlina vsak prevazovala a oddelit sa to nejak nedalo... tak som to pouzil ako novu zeminu...myslim si ze korienky budu vytvarat humus tym ze sa uz len budu rozkladat...ma niekto iny nazor alebo nejaku inu radu?
wabi
14.03.09,22:44
Neviem si predstaviť, prečo by si nemal inú zeminu, veď ak už nechceš investovať peniaze na nákup nejakého substrátu v niektorej z tisícov predajní, tak minimálne je zemina všade okolo nás, stačí len vyliezť z bytu a je všade okolo nás.
To čo si urobil ne naozaj núdzové riešenie, ale nepíšeš o jaké druhy sa jedná...
Rozhodne však počas vegetácie bude treba aj hnojenie, týmto ho nenapravíš.
Ak by si toto skombinoval ešte s prílišným zalievaním, môže dôjsť zahnívaniu a takéto rozkladné procesy priamo v kvetináči nie sú dobrým nápadom. Ak aj nie, usídli sa tam mikroflóra, ktorá rozkladá uhynuté korienky a táto sa neskôr môže ulakomiť na parazitovanie aj na tých živých...
Je toho viac - myslím dôvodov, prečo to nie je dobrý nápad.
marjankaj
15.03.09,00:10
No zdravého človeka by to nenapadlo, ako by povedala moja svokra.
arizona
15.03.09,05:48
Možno si to trochu mýliš s kompostom.Ale kompost tiež potrebuje zrieť. (musí byť sypký)
Kvety sa presádzajú do novej zeminy preto ,lebo stará zem je už vyčerpaná a bez živín.
Ak chceš, aby Ti kvety pekne a zdravo rástli, presaď ich znovu do čerstvej zeminy a máš pár rokov pokoj.:)
marjankaj
15.03.09,06:42
Možno si to trochu mýliš s kompostom.Ale kompost tiež potrebuje zrieť. (musí byť sypký)
Kvety sa presádzajú do novej zeminy preto ,lebo stará zem je už vyčerpaná a bez živín.
Ak chceš, aby Ti kvety pekne a zdravo rástli, presaď ich znovu do čerstvej zeminy a máš pár rokov pokoj.:)


Ak mu tam ešte nejaké korienky zostali.
semegast
15.03.09,10:10
dobre dobre pochopil som :D ale to bol len chvilkovy popud v presadzani dvoch cinskych ruzi...a do obchodu sa mi nechcelo behat ani von...uvidime ako sa im bude darit a potom vam dam vediet...ja ssi vsak myslim ze to bude vpohode...