Zuzana Ku.
13.03.09,12:00
Prosím, vie mi niekto poradiť ako správne zaúčtovať na výpise z Bu položku, ktorá sa volá Orange teleplatba - je to úhrada faktúry, ale na výpise je napísané, že platba kartou. Okrem toho sú tam dva dátumy - obrat je napr. 12.12.2008 a dátum účtovania je 15.12.2008 - kedy účtovať v peňažnom denníku? Je to výpis zo SLSP, má s tým niekto skúsenosť? Môžem to zaúčtovať rovno ako úhradu fa z Bú, alebo to treba brať ako platbu kartou, aj keď to podľa mňa platba kartou nie je. Ďakujem vopred za pomoc.
Zuzana Ku.
13.03.09,11:30
Nikto nevie poradiť? prosím....
AnnaK
13.03.09,11:45
Tuná by sa mali ozvať tí, ktorí touto formou uhrádzajú faktúry od Orangu. Zrejme prostredníctvom bankomatu - teda prostredníctvom svojej bankovej karty uhradia faktúru, ale banka peňažné pohyby, vykonané prostredníctvom bankovej karty spracuje až o niekoľko dní. Ja mám tiež taký prípad ale v tom zhone som sa nikdy nepýtala, či to aj skutočne tak prebieha ako som opísala. Ja zaúčtujem uvedenú teleplatbu iba ako klasickú úhradu faktúry s dátumom, kedy ju zaúčtovala banka, teda v tomto prípade 15.12.2008.
Zuzana Ku.
13.03.09,13:52
Ale čo som sa ja pýtala klientky, tak ona nič cez bankomat nezadáva, jej to odchádza z účtu pravidelne, ako napr. inkaso, ja teda neviem, prečo sa to volá platba kartou... A ďakujem AnnaK za Tvoj príspevok.
AnnaK
14.03.09,09:20
Nemáš za čo ďakovať. Klient práve odišiel na týždňovú dovolenku, ale hneď ako sa vráti, opýtam sa ho na to. Potom v tom bude zrejme niečo také, že pri uzatváraní zmluvy v Orangi si dohodli povolenie inkasa vystavených faktúr. Ale zbytočne budem špekulovať a popýtam sa. Klient má účet vo VÚB, na výpise má uvedené Orange teleplatba, ale táto banková operácia je uvedená aj na zozname transakcií vykonaných platobnou kartou.
ZuzanaP
14.03.09,10:03
Takúto úhradu neúčtujem cez priebežné položky, ale rovno ako úhradu záväzku.
nikolia
12.01.11,14:51
prosím Vás a čo je dokladom k tejto úhrade, záväzku´pri teleplatbe?
AnnaK
13.01.11,07:36
Dokladom preukazujúcim vznik záväzku je faktúra od Orangu za telefón prípadne za internet. Tú zaúčtujem ako záväzok v JÚ alebo v PÚ. Teleplatbu z bankového účtu účtujem jednoducho ako úhradu faktúry.
dadka115
09.02.11,09:43
Mila AnnaK, velmi mi pomohli tvoje rady, ktore tu citam. Ja tento rok uctujem prvykrat aj vypisy z BU, tak som mala problem, ako zauctovat teleplatbu. A chcela by som sa ta este opytat, ako potom zauctujem (vypis zo SLSP) aj odmeny za platbu kartou, ktore poskytuje SLSP - je to ako iny prijem (ako napr.zakladny urok kreditny)? A ci sa to potom berie ako prijmy ako uroky a ci to bude potom sucast prijmov zo zivnosti. Mam v tom totalny chaos, ale nechcem to zauctovat hned na prvykrat zle.
Dakujem velmi pekne za akukolvek pomoc a radu. :o)