beckhamovka
13.03.09,11:34
Mozem darovat krv ked mam herpes?
syrik
13.03.09,10:37
Nie.
lijana1
13.03.09,14:16
herpes je virusove ochotenie, takze s krvou by si niekomu darovala aj ten herpes
beckhamovka
16.03.09,07:12
Ani ked je uz uplne zaschnuty? Ako dlho po tom ako zmizne uz mozem? Este som nikdy nebola, chystam sa prvykrat, tak nemam moc info :(
syrik
16.03.09,08:17
Ani ked je uz uplne zaschnuty? Ako dlho po tom ako zmizne uz mozem? Este som nikdy nebola, chystam sa prvykrat, tak nemam moc info :(

To závisí od lekára na transfúzke...Ja som teraz nedávno bola, mala som už po týždni herpes,ešte ho bolo vidno, no už bol prakticky vyhojený a pustila ma...čo som bola prekvapená...
beckhamovka
16.03.09,13:41
Hm..nasla som na nete ten dotaznik co sa vyplna pred darovanim a je tam otazka, ze ci som nemala za posledny mesiac herpes...takze oficialne by to asi mal byt aspon mesiac..ok, dik..asi to teda odlozim radsej...
Slniecko2001
22.03.09,14:59
ahojte, ja sa chcem opýtať, môže človek darovať krv, ak má vyšší krvný tlak, ale berie žiadne lieky?
ďakujem
syrik
22.03.09,16:04
ahojte, ja sa chcem opýtať, môže človek darovať krv, ak má vyšší krvný tlak, ale berie žiadne lieky?
ďakujem

Čo znamená vyšší tlak? Koľko?
jozef antl
23.03.09,06:19
Čo znamená vyšší tlak? Koľko?
Pred odberom býva často zvýšený tlak,to je v poriadku.Iné je keď ho máš stále ale to treba mať za sebou vyšetrenie a stanoviť presne od doktora či to nie je chorobne a netreba to liečiť.Preto treba sa dať vyšetriť a potom aj na základe týchto vyšetrení už doktor odporučí či budeš darcom alebo nie.
jozef antl
10.12.09,13:47
Želám všetkým darcom veľa zdravia ,šťastia a do Nového roku hojne božích milostí aby sme sa mohli naďalej stretávať v pohode na našich transfúzkach..
jozef antl
07.05.10,12:06
Tu to vypadá nejako mrtvo tak sa dajte na Facebook tam je viacej priestoru na tieto veci. Pozri si KDK.PC-Šípok na facebooku a si doma...
msa
08.05.10,10:00
ahojte, ja sa chcem opýtať, môže človek darovať krv, ak má vyšší krvný tlak, ale berie žiadne lieky?
ďakujem

môj otec pri darovaní mal raz tlak 140/100, keď mu napichli žilu, injekcia vyletela a krv mu striekala po okolí po sestričke po všetkom, tie boli také šokované, že mu to nemohli rýchlo zastaviť, vraj to ešte v živote nezažili. Mne to tiež nebolo veru jedno , keď som to videla, ale nakoniec sa odber podaril, a do dnešného dňa sa na tom ohromne zabávame.
Chobot
08.05.10,17:42
môj otec pri darovaní mal raz tlak 140/100, keď mu napichli žilu, injekcia vyletela a krv mu striekala po okolí po sestričke po všetkom, tie boli také šokované, že mu to nemohli rýchlo zastaviť, vraj to ešte v živote nezažili. Mne to tiež nebolo veru jedno , keď som to videla, ale nakoniec sa odber podaril, a do dnešného dňa sa na tom ohromne zabávame.

Normálne je tvoj otec lepší, ako Andersen a Dobšinský dohromady...

"...injekcia vyletela ...", "...krv striekala po okolí.. po všetkom..."

Ťažko by to niekto vymyslel a zdramatizoval lepšie. Z popisu to vyzerá, ako keby mu prerezali krčnú tepnu.:D:D
msa
08.05.10,18:08
tak nejako to vyzeralo, keby som to nevidela na vlastné oči, tiež neverím.