azte1
13.03.09,12:40
Dobry den poradaci

Ma niekto skusenosti s leasingom nehnutelnosti na slovensku?
Uvitam akekolvek reakcie na temu.Dakujem
uverovyanalytik
15.03.09,17:48
Výhodou je že prípade lízingu možno majetok rýchlejšie odpisovať ako pri bežnom obstarávaní. Doba daňového odpisovania nehnuteľností 20 rokov, v prípade leasingu skrátená na 12 rokov, okrem pozemku, ktorý sa neodpisuje. Je to nástroj daňovej optimalizácie.
Lízingová spoločnosť, ako majiteľ budovy, je tiež povinná sa starať o budovu, zabezpečovať poistenie, započíta to však do splátok.
Spätným leasingom nehnuteľnosti je možne si uvolniť peňažné prostriedky. Leasing nehnuteľnosti poskytuju skoro všetky veľké leasingovky, ale nie na všetky typy nehnuteľnosti.
azte1
16.03.09,16:55
O ktore leasingovky ide a ake nehnutelnosti su cez ne realizovatelné ?Mozno aj nejake porovnania leasing vs.uver?:-)Dakujem
uverovyanalytik
16.03.09,18:56
ako som napisal takmer vsetky velke slovenske leasingovky, ziadnej konkretnej reklamu robit nebudem, nie je problem si ich vyhladat. vo vacsine pripadov robia leasing velkych logistickych priestorov a hal na prenajom, pripadne kancelarskych priestorov na prenajom. Skor sa vyhybaju rezidencnym nehnutelnostiam a zariadeniam cestovneho ruchu (hotely ubytovne, atd)
uverovyanalytik
16.03.09,19:04
uver vs leasing, v skratke: rozdiel vo vlastnictve, leasing lahsie ziskat ale moze byt drahsi, danove hladisko z pohladu kratsej doby odpisovania som uz popisal, poistne v pripade leasingu je sucastou splatky ale je vacsinou lacnejsie (leasingovka ma lepsiu vyjednavaciu poziciu), v pripade leasingu sa o nehn. stara leasingovka.