bea
13.03.09,13:03
Chcela som urobiť Súvahu už k 28.2.2009, ale v POHODE je tlačivo iné ako bolo v r. 2008. Hľadala som, či sa niečo malo zmeniť, ale nič som nenašla. Je Súvaha v POHODE nesprávna, alebo som len nenašla, kde je uverejnená zmena :confused:
Zoltán Kovács
13.03.09,12:13
Keď má nasledovné číslo MF SR č.24219/1/2008 tak je to správna súvaha.
bea
13.03.09,12:18
Má to číslo, aké uvádzaš, len si musím pozrieť, ako vyzerá vzor, lebo to čo vyrobila POHODA sa mi nezdá :-)
bea
13.03.09,12:22
Teda, krivdila som Pohoďákom, vzor je taký istý. Mne sa tie stĺpce zdajú veľmi "rozhádzané" :-))
JeannyK
13.03.09,12:30
Mala som ten istý problem v Pohode, aj v Súvahe aj v Výkaze ziskov a strat som mala uplne rozhadzané riadky a tak som to pracne prečíslovavala.
michaela25
16.03.09,08:27
Dobry den

Prosim Vas ako dostanem pravnu formu do suvahy a vykazu ziskov a strat, aby mi tam pisalo spolocnost s rucenim obmedzenym, tiez predcadzajuce obdobie, aj kriziky ku zostavena a schvalena. Dorobila som si v reporte, ale teraz podavam dost DP elektronicky a ked dam export zostavy nie je tam nic z toho co som dorobila.

Dakujem.
Michaela
Ziarowka
16.03.09,09:46
asi len napísať do spoločnosti stormware, aby to tam doplnili. V globálnych nastaveniach pri záložke mzdy 2 sa nachádza napríklad "kód právnej formy" ale mohlo by ho ťahať aj do iných výkazov ako len pre poisťovne.
michaela25
18.03.09,12:27
Dakujem,

uz som napisala a odpoved:
"ekonomický softvér Pohoda dané údaje nevypĺňa. Políčko "Právna forma" v tlačivách pre nasledujúci rok sa už nevyskytuje, čiže daný údaj sa do programu zapracovávať nateraz neplánuje".
Ziarowka
20.03.09,05:20
typické
janeb
22.03.09,17:03
Prosím vás o radu čo robiť, keď mi Pohoda ťahá nesprávne riadky do výsledovky - napr. v nákladoch na riadku 3 má byť 503 ale mne tam dáva 504 navyše s nesprávnou hodnotou - poradte čo robím zle.

A ešte mi píše pri tlačovej zostave súvaha (oficiálny formulár), že sa mi nerovnajú aktíva, ale pri iných zostavách súvaha je to v pohode.
Kája.
22.03.09,20:05
Máš nastavené zlé riadky v účtovnej osnove. Choď účtovná osnova, tlačové zostavy, kontrolné zostavy, kontrola riadkov výkazov a oprav v osnove podľa doporučených riadkov.
Vieraka
22.03.09,20:16
Neviem, či ti poradím, ale mne sa tiež stalo, že mi v súvaha napísalo, že sa strana aktív nerovná strane pasív a chyba bola v tom, že som súvahu zostavovala k dnešnému dátumu, takže si musíš nastaviť keď to chceš tlačiť zostaviť k dátumu 31.12.2008, a to, ktory ucet patri do ktoreho riadku suvahy a vysledovky si možes pozrieť v účtovnej osnove, kde ma ten účet potom zapisat...

ja riešim zase, či to má byť aj duálne zobrazené, súvaha a VZaS za rok 2008, neviete niekto?
Kája.
22.03.09,20:18
Nie, k 31.12.2008 účtujeme v Sk.
Maxima25
10.08.09,12:22
prosim, mate niekto vykazy : suvaha, vykaz ziskov a strat za rok 2008 v xls formate?? potrebujem prepocet vykazov k 31.12.2008 v eur...
dakujem
janci10
14.08.09,11:26
Zdravim,

uz som sa v inom fore tu, na Porade, pytal to, co sa chcem teraz. Rozdelili ste si uz ucet 381 analyticky, pricom kratkodobu analytiku ste dali na riadok 063 suvahy a dlhodobu analytiku na riadok 062 suvahy? Pisem teraz o suvahe platnej od 01.01.2009.

Za odpoved dakujem

Bude nasledovat dalsia otazka:-)
Laura1
16.08.09,17:37
Ahojte, tiež mám problém so súvahou v pohode.
K 31.12.2008 mi všetko sedelo, teraz chcem spraviť polročnú uzávierku a vidím,že mi nesedí súvaha za minulý rok.
Našla som zmenu:
Aktívny účet 353 -pohľadávky za upísané VI v roku 2008 je v riadku 2
do r. 2009 sa mi to automaticky prenieslo do riadku 72 - čiže pasíva.
Tým pádom mi nesedí počiatočná súvaha z min. roka, skúšam, ale zatiaľ sa mi to nedarí opraviť.

Ak mi viete poradiť, budem veľmi rada.
Betka
jesenka
14.02.10,12:09
Ahojte, neviete nahodou poradit, ako dostanem do suvahy vyplnene SK NACE?
jesenka
14.02.10,12:11
ospravedlnujem sa, uz som to nasla v globalnych nastaveniach v zalozke dane
sameika
15.02.10,20:14
Neviete mi poradit ako dostat do suvahy v pohode danovu stratu? pri uctovnej závierke mi to hodi na 702/710 kladnym cislom... a automaticky mi hlasi, ze v suvahe nesiada strany aktiv a pasiv,,, :(
great.zv
16.02.10,08:17
predpokladám, že ju máš na 431 Hospodársky výsledok.... , tak ju treba preúčtovať na 429 Neuhradená strata. účet 431 k 31.12. musí byť = 0,-
sameika
16.02.10,12:29
oh, to ani nie, ale už som prišla na chybu, aj tak ďakujem za radu.. :-)
ilona
26.02.10,08:10
Ja by som Vás chcela poprosiť,kde robím chybu,neťahá mi do súvahy správne predchádzajúce obdobie.Ďakujem.
jozka56
26.02.10,08:16
Ja by som Vás chcela poprosiť,kde robím chybu,neťahá mi do súvahy správne predchádzajúce obdobie.Ďakujem.
V začiatočných stavoch sa pozri, či máš správne východzie stavy účtov.
Simiimi
01.03.10,09:11
do ktorého riadku v súvahe mám uviesť účet 321 - ale záväzky, ktoré sú dlhodobo po splatnosti napr. od r. 2006? na r. 106 sú krátkdobé, tak teraz neviem ...
bea
01.03.10,10:05
do ktorého riadku v súvahe mám uviesť účet 321 - ale záväzky, ktoré sú dlhodobo po splatnosti napr. od r. 2006? na r. 106 sú krátkdobé, tak teraz neviem ...
Aj keď sú po splatnosti a sú z r. 2006, sú to krátkodobé záväzky. Dlhodobé by boli, keby ich zostatková doba splatnosti bola dlhšia ako rok.
atka4
07.03.10,21:07
Ja by som Vás chcela poprosiť,kde robím chybu,neťahá mi do súvahy správne predchádzajúce obdobie.Ďakujem.

Výkazy nemajú správne poč. stavy, pretože SW prebral a následne zaokrúhlil skutočné stavy - zostatky, ktoré by boli vykázané vo výkazoch v Skk a nie tie zaokrúhlené na tisíce.

príklad,
stav k 31.12.2008 125.386,25 Sk,
vo výkaze r. 2008 k 31.12.2008 = 125 (v tis. Sk)
vo výkaze r. 2009 za predch.obd. = 4.162 € to robí SW
(125.386,25 Sk : 30.126 = 4.162,06 €)

malo by byť: 4.149 €
(125 x 1000 : 30,126 = 4.149,23 €)

účtovné výkazy za rok 2009 (http://www.porada.sk/1298735-post15.html)

t.j. programátori nepostupovali podľa Opatrenia

Bude z toho riadny galiamatiáš, keď z toho vzniknú takéto rozdiely len z dôvodu metódy zaokrúhľovania.
ilona
10.03.10,11:19
Rozumiem tomu dobre? Do výkazu ziskov a strát prerátať vlaňajší rok tak,aby sedel riadok 61-výsledok hospodárenia za predchádzajúce obdobie a ostatné napasovať približne prerátať-niečo aj napasovať.
atka4
10.03.10,22:17
Rozumiem tomu dobre? Do výkazu ziskov a strát prerátať vlaňajší rok tak,aby sedel riadok 61-výsledok hospodárenia za predchádzajúce obdobie a ostatné napasovať približne prerátať-niečo aj napasovať.

upravovala som zostavy - účtovníctvo-začiatočné stavy-výkazy minulého roka a tie som prepočítavala podľa skutočných výkazov z roku 2008 /výsledovku len r.61/ uvedeným spôsobom.

Chápem, že DÚ nemôže vedieť, aké sme my mali čísla v drobnom, im SW automaticky prepočítava naše pôvodné výkazy, t.j. cifra*1000/30,126, a to by nám (teda ÚJ a DÚ) malo sedieť

Však nemáme čo robiť....:eek:

mimotemynechápem, prečo je ten problém, prečo to programátori neurobili, ako bolo treba, veď čísla - tisíce z pôvodných výkazov SW vie, veď to zaokrúhľoval, tak prečo to neprepočítal ....prečo to nenastavili, ale ..........hold "POHODA"
Kája.
11.03.10,07:26
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...fo_uct2009.pdf

Tu hovoria, že sa môže vychádzať aj s celých korún slovenských, nezaokrúhlených na tis. Takže ako to robí Pohoda, by to mohlo byť dobre.
Paula
11.03.10,07:36
Chápem, že DÚ nemôže vedieť, aké sme my mali čísla v drobnom, im SW automaticky prepočítava naše pôvodné výkazy, t.j. cifra*1000/30,126, a to by nám (teda ÚJ a DÚ) malo sedieť



Prepočítala som aj "v drobnom" aj v tisíckach a v oboch prípadoch mi to vyšlo rovnako, v oboch prípadoch mi vyskočili len dve sumy, ktoré boli v Sk "prťavé", v rozpätí 450 - 650 Sk. A tie dve sumy som musela upratovať. Ak si nás DÚ preklopí, kde asi on poupratuje? Podľa mňa, naše poupratované čísla nijako vo väčšine prípadov nebudú v každom riadku sedieť s tým, čo bude mať DÚ a budú si musieť nahodiť nami predložené. Teraz nepíšem o tých vážnych riadkoch, ktoré sú kľúčové.
atka4
11.03.10,09:02
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...fo_uct2009.pdf

Tu hovoria, že sa môže vychádzať aj s celých korún slovenských, nezaokrúhlených na tis. Takže ako to robí Pohoda, by to mohlo byť dobre.

To som tam nestretla pri potulkách po ich stránke...:-(
Mrzela by ma, ak by som zavádzala. Ale uľahčilo by to robotu...

Kája, nejde mi otvoriť ten link, nemáš to náhodou v PC v .pdf, že by si to pripla.

veľmi pekne ďakujem;)

našla som toto:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp0109uct.pdf
a pre JÚ
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp0109uct2.pdf
v časti Zmeny a doplnenia účinné od 1. januára 2009, bod 10.
gasdiv
11.03.10,13:17
Kontrolovali ste si v pohode súvahu a výsledkovku - skutočnosť za predchádzajúce obdobie? Ja som si skontrolovala PS r. 2009 a všetko bolo OK a teraz nesedia v súvahe a vysledovke minuloročné skutočnosti vôbec. Mám žaludočnú triašku . Vo firme som bola usmernená, že si to mám opraviť ručne. Má niekto podobný problém. Ako ste ho riešili? Vďaka.
evina
11.03.10,15:51
Adriane
12.03.10,09:03
Dobrý deň. Práve mi volala pani z DU, že mám zle vytlačenú súvahu, pretože, keď to dá pod skener, tak jej ten kód prečíta ako predbežnú súvahu. Neviete, v čom môže byť problém? Ďakujem, Adriana.
evina
12.03.10,09:19
Dobrý deň. Práve mi volala pani z DU, že mám zle vytlačenú súvahu, pretože, keď to dá pod skener, tak jej ten kód prečíta ako predbežnú súvahu. Neviete, v čom môže byť problém? Ďakujem, Adriana.

A odkiaľ si ju tlačila?
Nezaškrtla si súvahu priebežnú?
Adriane
12.03.10,09:22
Z Pohody. A práve som si pozerala tlačivo, kt. maju na drsr a tam je ten kod naozaj iny.
evina
12.03.10,09:24
Z Pohody. A práve som si pozerala tlačivo, kt. maju na drsr a tam je ten kod naozaj iny.

Som Ti práve dopísala, že či si nezaškrtla súvahu priebežnú?
Ak je kód iný. musí sa prerobiť
Adriane
12.03.10,09:53
Som Ti práve dopísala, že či si nezaškrtla súvahu priebežnú?
Ak je kód iný. musí sa prerobiť
A to sa prosim Ta kde da v Pohode zaškrtnúť, že je priebežná? Ja si dám v Pohode v účt. denníku vygenerovat tlač. zostavy, kliknem na Suvaha v plnom rozsahu, nastavim datum a jedine, co sa tam da odskrknut, je ci chcem dualne zobrazenie a potom sa uz len pyta, ako ma suvahu zaokruhlit. To asi budu mat v Pohode zadrhel, tak to asi prerobim cez drsr. Dakujem za odpovede. Adriana
evina
12.03.10,09:56
A to sa prosim Ta kde da v Pohode zaškrtnúť, že je priebežná? Ja si dám v Pohode v účt. denníku vygenerovat tlač. zostavy, kliknem na Suvaha v plnom rozsahu, nastavim datum a jedine, co sa tam da odskrknut, je ci chcem dualne zobrazenie a potom sa uz len pyta, ako ma suvahu zaokruhlit. To asi budu mat v Pohode zadrhel, tak to asi prerobim cez drsr. Dakujem za odpovede. Adriana
Neviem ako v Pohode, u mňa môžem zaškrtnúť to, o čo ide - teda riadna, mimoriadna, priebežná...
Ináč ani súvaha v plnom, či skrátenom rozsahu už neexistuje, tak neviem...
Ja to môžem zaškrtnúť , keď vypisujem Titul, čiže prvú stranu.
Adriane
12.03.10,10:10
Ďakujem, Evi. Možno sa najde ešte niekto, kto robi v Pohode.
Stefan2005
12.03.10,10:21
... asi prerobim cez drsr...


...Možno sa najde ešte niekto, kto robi v Pohode.

Citujem zo stránky http://pohoda.sk/podpora/

"Zákazníkom spoločnosti STORMWARE je k dispozícii tím profesionálov a prepracovaný systém zákazníckej podpory. Súbor služieb zákazníckej podpory má názov SERVIS a svojím držiteľom garantuje automatický prísun aktualizácií, informácií a služieb odbornej podpory..."

Važení užívatelia zakúpených účtovných (ale i iných) programov, nepracujte navyše ak nemusíte - najprv využite výhody, ktoré ste si koniec-koncom zaplatili (predplatili) - stačí veľakrát jeden telefonát :)
Adriane
12.03.10,10:49
Važení užívatelia zakúpených účtovných (ale i iných) programov, nepracujte navyše ak nemusíte - najprv využite výhody, ktoré ste si koniec-koncom zaplatili (predplatili) - stačí veľakrát jeden telefonát :)

Stefan, ukecal si ma a aj ked to nerada priznavam, mal si pravdu. Ja strasne nerada vybavujem veci telefonicky, no a samozrejme som nevedela cislo na hotline a serv.č. atd.
No dovolala som sa a možno niekomu tym pomožem, takže treba ist cez "Učt.denník" do tlač. súborov, nastaviť sa na "Suvahu v plnom rozsahu", zadat spravny datum a dolu treba odkliknuť okienko "export", odkliknuť zaokruhlenie a potom cez "Prechádzať" si to niekde uložiť a v PDF sa to už vygeneruje správne.
Betina2
23.03.10,06:28
Stefan, ukecal si ma a aj ked to nerada priznavam, mal si pravdu. Ja strasne nerada vybavujem veci telefonicky, no a samozrejme som nevedela cislo na hotline a serv.č. atd.
No dovolala som sa a možno niekomu tym pomožem, takže treba ist cez "Učt.denník" do tlač. súborov, nastaviť sa na "Suvahu v plnom rozsahu", zadat spravny datum a dolu treba odkliknuť okienko "export", odkliknuť zaokruhlenie a potom cez "Prechádzať" si to niekde uložiť a v PDF sa to už vygeneruje správne.

Oni to inak aj pri návodoch a informáciach k aktualizáciam aj niekoľkokrát uvádzali, že treba najprv vygenerovať do PDF a až potom tlačiť. Mimochodom, je to takto v Pohode pri všetkých predpísaných tlačivách, ktoré sú v nej k dispozícii a ktoré sa podávajú na DU - t.j DPH, súhrnný výkaz, prehľad k DZČ, Hlásenie k DZČ.