pucifalek
13.03.09,13:08
vie mi niekto poradiť aký je vhodný náter na strechu z hliníkového plechu? pôvodná farba na viacerých plechoch dosť vybledla a nie je to pekné. kdeže sa podeli reči o záruke na farbu 40rokov- naši majú tento plech 23rokov na streche a chcú to pretrieť niečim odolným, poradíte??
ďakujem
220870
13.03.09,17:03
A natrieť to treba ,lebo hliník neodoláva kyslým dažďom, alebo jeden riadne kyslý a je po hliníku.Ak už nie je neskoro.Dá sa to zisťiť tak že sa na ten plech pozriete zospodu proti slnku.Kyselina v ňom narobí malé dierky, ako keby bol dopichaný špendlíkom.
pucifalek
14.03.09,11:47
áno, bude to tak, lebo nám zateká do podhľadov cez terový papier. mysleli sme si, že sú uvoľnené podložky pod šrobami, tak sme sa dali na ich vymieňanie..vieš mi poradiť aj konkretny náter?
220870
14.03.09,19:06
Neviem v tomto smere nemám žiadnu praktickú skúsenosť.Skúste obehať zopár predajní Farby laky.Nekupujte to prvé čo Vám ponúknu ale porovnajte ponuky .
wagner
15.03.09,10:27
Čítam tu, že hliníkový plech neodoláva kyslým dažďom. Ja mám tiež hliníkový plech na streche ale bez náteru. Teda biely z výroby. Mám ho už 21 rokov a zatiaľ bez problémov. Mám to chápať tak, že aj tento bude treba raz natrieť? Lebo Tí, čo mali červený, už ho majú tiež biely a nenatierajú. Tvrdili, že natieranie dlho nevydrží, lebo pôvodná farba bola nanášaná tepovaním za horúca. Tak neviem. Aký je Váš názor?
majklsvk
23.05.10,19:08
Pred casom som nater na hlinikovu strechu riesil so susedom. Tiez ho chcel natriet a myslim ze pouzil farbu Hostagrund na pozik (http://www.efarby.sk/kategoria/farby-na-kov-a-drevo/na-pozink-a-lahke-kovy/jednovrstvove/barvy-a-laky-hostivar-a-s-hostagrund-2v1-na-pozink---farba-2v1-na-cerstvy-pozink/). Co som cital tak je dokonca aj na med, hlinik a ostatne problematicke lahke kovy.
ski555
23.05.10,19:59
na Al plech je vhodný reaktívny základ S2004,ktorý zlepšuje priľnavosť a následne možno použiť S 2553/vybraný odtieň podľa vzorkovníka.Technické listy si možete preštudovať na stránke Chemolaku.