Ibaka
13.03.09,13:45
Určite som to tu už niekde čítal ale za svet to neviem nájsť,musím sa teda spýtať:
program ALFA (JU) pri zapisovaní záväzku pýta číslo dokladu (číslo faktúry) a interné číslo, čo mám nastavené a automaticky mi to číslo priradí. Teda čo číslo to jeden doklad.
Ale ak sa jedná o záväzky typu odvody do soc poist. a Zdrav.poisťovne, ako doklad o správnej výške platby prikladám príslušný výpis (soc.poist) a Ročné zúčtovanie (Zdrav.poit), k tomu pricapnem tabuľku v exceli a platba v kazdom mesiaci má iné Interné číslo. To interné číslo od mňa pýta aj Alfa.
Postupujem správne alebo je aj lepší spôsob evidencie a číslovania. Ďakujem
AdrianaA
13.03.09,12:57
No ja to robím tak, že si nahrám záväzky do soc., zdrav.poisťovne pod interným číslom, ktoré som si sama zadala a teraz mi už postupne čísluje. Pri nahadzovaní záväzku uvádzam do VS mesiac a rok. Potom k tomu postupne nahadzujem úhrady cez banku. Robím to presne ako keby som chcela uhradiť faktúru a mám to členené aj analyticky v peňažnom denníku. Môžem si teda v priebehu roka vytlačiť saldo za poisťovne a vidím nedoplatky resp. preplatky . Alebo si môžem vytlačiť obraty z peňažného za konkrétnu analytiku.