Monika C.
13.03.09,14:08
Poradáci potrebujem súrne od Vás radu : mám SZČO, ktorá má živnosť od 01.10.2008 podávam DP typu B, do 01.10.2008 robila na základe pracovnej zmluvy čiže mám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ide mi o to, že účtovníčka jej manžela chce to dať do ročného zúčtovania pre manžela nakoľko takto robila každý rok . Poradíte mi podľa môjho názoru príjme z § 5 by mala dať ku sebe do DP alebo nemám pravdu prosím pomôžete mi . Ďakujem
mzdarka renca
13.03.09,13:12
Poradáci potrebujem súrne od Vás radu : mám SZČO, ktorá má živnosť od 01.10.2008 podávam DP typu B, do 01.10.2008 robila na základe pracovnej zmluvy čiže mám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ide mi o to, že účtovníčka jej manžela chce to dať do ročného zúčtovania pre manžela nakoľko takto robila každý rok . Poradíte mi podľa môjho názoru príjme z § 5 by mala dať ku sebe do DP alebo nemám pravdu prosím pomôžete mi . Ďakujem

máš pravdu, podáva si DP typ B, kde zahrnie oba príjmy, aj v zmysle § 5 aj § 6.
Zoltán Kovács
13.03.09,13:12
Poradáci potrebujem súrne od Vás radu : mám SZČO, ktorá má živnosť od 01.10.2008 podávam DP typu B, do 01.10.2008 robila na základe pracovnej zmluvy čiže mám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ide mi o to, že účtovníčka jej manžela chce to dať do ročného zúčtovania pre manžela nakoľko takto robila každý rok . Poradíte mi podľa môjho názoru príjme z § 5 by mala dať ku sebe do DP alebo nemám pravdu prosím pomôžete mi . Ďakujem

Nemôže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania, ak mu vznikla povinnosť podavať DP z titulu podnikania.

Ale ak mu nevznikne povinnosť podať DP z titulu podnikania (nemal žiadne príjmy podľa §6 a nevykazuje ani stratu) tak stačí požiadať o RZD, a na DÚ iba oznámiť skutočnosť, že nevzniká povinnosť podávať DP.
Monika C.
13.03.09,13:14
Má aj príjem aj výdaj čiže - použijem to ja v DP ďakujem za odpovede.