gracf
01.07.05,10:53
Ahojte. Som tu novy a potrebujem pomoct.
Zacinam ako financny poradca v CSOB stavebnej sporitelni. Som momentalne na urade prace, od ktoreho ziadam prispevok k zivnosti. Potrebujem vypracovat podnikatelsky zamer. Presiel som si podnikatalske plany na tejto stranke, ale je tam vela veci, ktore ja nepotrebujem.
Ja mam osnovu, no neviem ju doplnit. Pomohol by mi priklad, ktory nemam.

Toto mam:
Charakteristika zameru: predmet podnikatelskej cinnosti, opis produktu cinnosti, sluzieb

Postup realizacie zameru: zakladna myslienka podnikatelskeho planu a casovy realizacny plan

Miesto realizacie zameru: kde sa bude podnikatelsky plan realizovat, priestorove zabezpecenie, udaje o nebytovych priestoroch, najomne vztahy a pod., technicke a organizacne zabezpecnie realizacie zameru

Marketingove informacie: informacie o trhu v lokalite, odhad rozsahu produkcie podnikatelskej cinnosti, reklama, konkurencia, marketingove ciele, partneri

Slabe a silne stranky zameru

Financna prognoza: celkova financna prognoza projektu a priebeh financneho toku min. 2-3 roky, predpokladane naklady a vynosy, podiel vlastneho vkladu na celkovom financovani, ine zdroje financovania

Doplnujuce udaje: informacie, ktore zvysuju doveryhodnost zameru, napr. zmluvy o buducej zmluve, certifikaty, osvedcenia, pripravene cenniky a pod.

Kalkulacia predpokladanych nakladov: predpokladane naklady na zacatie prevadzkovania alebo vykonavania samostatnej zarobkovej cinnosti
- uviest konkretne predpokladane naklady po jednotlivych polozkach

Mozno satu najde niekto, kto ma s tymto skusenost a poradi mi. Vdaka
adam
01.07.05,09:46
Prečítaj túto časť porady.......:)
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5386