bobiku
13.03.09,18:55
Na ex-manžela dcéra podala pred 3 týždňami návrh na vykonanie exekúcie cestou exekútora. do dnešného dňa sa nič nedeje. Viete mi niekto napísať ako prebieha taká exekúcia (ex je podnikateľ -živnostník a spolumajiteľ 2 s.r.o.).
iriska
14.03.09,05:03
:) Keď neplatil doteraz, tak nemysli, že pri prvom bubububu zaplatí.

Každý exekútor má svoje lehoty ako stíha a spôsoby čo ako vybavuje, ale v podstate by to malo prebiehať takto:

Podá sa návrh na vykonanie exekúcie u exekútora. Ten zažiada príslušný súd o vydanie poverenia na vykonanie exekúcie. Toto trvá na súde od 3 do 80 dní (aj keď zákonom stanovená lehota je 15 dní a niekedy ani napriek urgenciám nie sú na súde ochotní). Potom ako dostane poverenie exekútor vydá upovedomenie o začatí exekúcie a doručí oprávnenému aj povinnému (ak je exekúcia vedená proti FO nepodnikateľovi tak mu upovedomenie MUSÍ byť doručené, aj keď momentálne ten človek podniká, ale napr. ide o vymáhanie výživného a nie napr. obchodného sporu, tak sa považuje za FO nepodnikateľa) a tiež si žiada o súčinnosť obecný úrad, kataster, sociálnu poisťovňu, daňový úrad, políciu... Alebo najskôr žiada o súčinnosti a keď vie o nejakom majetku, potom posiela upovedomenie. Hneď ako zistí nejaký majetok vydá naň príkaz na začatie exekúcie a tá ktorá inštitúcia je povinná na základe neho tento majetok blokovať. Akonáhle uplynie 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie povinnému a on v tej lehote nepodá námietky proti nemu, exekútor vydá na zablokovaný majetok exekučný príkaz a v prípade, že ide o mzdu, dôchodok, prostriedky na účte, tieto sa zrazia a pošlú na účet exekútora, ktorý ich preposiela oprávnenému (zväčša si niečo odpočítava na svoje trovy, príp. ak je to väčšia suma tak to vyjde na celú pohľadávku aj na celé trovy). Ak ide o auto, nehnuteľnosť... tak doručením exekučného príkazu je týmto exekútorovi daná "voľná ruka" pri dražbe týchto vecí. Otázne je, či napr. auto v evidencii polície už nie je zošrotované a neodhlásené. Tiež ak viete o nejakých firmách, pre ktorých povinný pracuje ako živnostník, mohli by ste to exekútorovi nahlásiť a on by mohol vydať upovedomenie dotyčnej firme, aby nevyplatila peniaze povinnému, ale exekútorovi na pohľadávku.
Vyzerá to celkom jednoducho, ale ľudia sú prešpekulovaní a niekedy ich fakt dostanete až keď sa pozabudnú a zamestnajú sa zákonne namiesto načierno alebo nadobudnú nehnuteľnosť dedením a pod. Môže to trvať aj roky, ale ak chcem byť morbídna, zrážky z dôchodku to istia. Počká sa 30 rokov a je to tu.
majklaa
27.03.09,17:08
chcem sa opytat aky bude postup exekutora,ked sud nepovolil vklad zalozneho prava na nehnutelnost
iriska
29.03.09,18:25
Prečo žiadal súd o povolenie záložného práva?? Je tam maloletý vlastník, či prečo...? Akosi momentálne v pamäti nenachádzam, prečo by mal o tom rozhodovať súd.
majklaa
31.03.09,06:30
kataster nepovolil zalozne pravo do katastra,tak to skoncilo na sude.ten ho nepovolil tiez a dal za pravdu katastrukataster to odmietol zapisat z dovodu,ze pozicka je 20 000 a uroky na nu 17000 sk a,ze je to proti dobrym mravom a este nejake paragrafy.
pozicka je pomaly splacana dohodou o zrazkach zo mzdy a napriek tomu tam bol navrh o zacatie exekucie
iriska
31.03.09,07:09
Tak nech to spláca zo mzdy po malých sumách a nechaj si narastať úroky.
majklaa
31.03.09,12:43
TAK CO MAM ROBIT,KED NA ZAPLATENIE NARAZ NEMAM,LEN FORMOU ZRAZOK
iriska
01.04.09,05:28
Aha, ja som si myslela, že niekto dlží tebe... No, tak len splácať... Aj keď po troce, ale bude ubúdať.
petka1982
08.04.09,19:22
Dobrý den,

ja sa chcem opýtať na takú vec...môj známy dostal exekúciu, nakoľko neplatil krátkodobý nebankový úver od Pohotovosti...mna zaujíma, či je v poriadku, že mu úroky rastú aj po začatí exekúcie...dakujem za každú radu, vôbec sa nevyznám....
Exekútor mu tvrdí, že má posielať peniaze na jeho účet a firma tvrdí, že najprv musí splatiť istinu, aby mu dalej nerástli úroky...tiež má zablokovaný účet- znamená to, že výplata mu tam bude chodiť,ale peniaze si nemôže vybrať?ani životné minimum?
iriska
09.04.09,18:35
Dobrý den,

ja sa chcem opýtať na takú vec...môj známy dostal exekúciu, nakoľko neplatil krátkodobý nebankový úver od Pohotovosti...mna zaujíma, či je v poriadku, že mu úroky rastú aj po začatí exekúcie...dakujem za každú radu, vôbec sa nevyznám....
Exekútor mu tvrdí, že má posielať peniaze na jeho účet a firma tvrdí, že najprv musí splatiť istinu, aby mu dalej nerástli úroky...tiež má zablokovaný účet- znamená to, že výplata mu tam bude chodiť,ale peniaze si nemôže vybrať?ani životné minimum?

fúúúha, to je otázok - úroky budú rásť až do zaplatenia nižšie spomínanej istiny, peniaze sa väčšinou posielajú na účet exekútora, aby mal prehľad o úhradách a vedel vyčísliť úroky a prípadne svoje trovy, Keď má zablokovaný účet banka posiela z účtu všetky prostriedky, ktoré na ňom sú (aj keď už tu niekto písal, že treba ísť do banky a predložiť doklady, že mu tam chodí výplata a žiadať o výber životného minima, ale silne pochybujem, že v praxi to funguje).
p.s. keď si niekto berie úver s vedomím, že nemá na to, aby ho splácal, môže na neho Pohotovosť dať aj trestné oznámenie za podvod
petka1982
11.04.09,17:22
Veľmi pekne ďakujem za odpoved.
harleydavidson
28.04.09,17:50
Dobrý den,

ja sa chcem opýtať na takú vec...môj známy dostal exekúciu, nakoľko neplatil krátkodobý nebankový úver od Pohotovosti...mna zaujíma, či je v poriadku, že mu úroky rastú aj po začatí exekúcie...dakujem za každú radu, vôbec sa nevyznám....
Exekútor mu tvrdí, že má posielať peniaze na jeho účet a firma tvrdí, že najprv musí splatiť istinu, aby mu dalej nerástli úroky...tiež má zablokovaný účet- znamená to, že výplata mu tam bude chodiť,ale peniaze si nemôže vybrať?ani životné minimum?

úroky rastú až do úplného zaplatenia istiny. a ak oprávnený požiada, tak každá splátka môže byť zaúčtovaná do dlžného úroku a až po zaplatení celého dlžného úroku, budú splátky platené do samotnej istiny. Ale ako vravím, to musí oprávnený doslovne žiadať.
Ja osobne by som celú istinu zaplatil priamo oprávnenému, aby sa stopli úroky.
čo sa týka zablokovaného účtu, z neho si môže jednorazovo vybrať 99,58€/3000 sk, banka je povinná tieto prostriedky vyplatiť. Ale len raz.
a nakoniec, nech požiada zamestnávateľa, aby mu mzda chodila na účet napr. manželky, ten exekútor postihnúť nemôže.
ALE DLH SI TREBA VYPLATIŤ, aj trovy exekútora.

Osobne som presvedčený, že pohotovosť sú úžerníci.
iriska
28.04.09,17:53
Moment, nie je vhodné platiť priamo oprávnenému, lebo exekútor sa o tom môže a nemusí dozvedieť a duplicitne vymôže pohľadávku z účtu alebo z výplaty. Potom síce peniaze vráti, ale až následne, keď od oprávneného vymámi doklad o úhrade.
p.s. programy exekútorov napočítavajú úhrady najskôr na istinu, tak neviem, či by si niekto dával námahu s manipulovaním tohoto
mariannak
28.04.09,17:56
nemáte niekto vzor návrhu na výkon exekúcie - nezaplatená faktúra (platobný rozkaz je právoplatný a dlžník aj napriek výzve neuhradil) Ď.
harleydavidson
28.04.09,18:20
Moment, nie je vhodné platiť priamo oprávnenému, lebo exekútor sa o tom môže a nemusí dozvedieť a duplicitne vymôže pohľadávku z účtu alebo z výplaty. Potom síce peniaze vráti, ale až následne, keď od oprávneného vymámi doklad o úhrade.
p.s. programy exekútorov napočítavajú úhrady najskôr na istinu, tak neviem, či by si niekto dával námahu s manipulovaním tohoto

napríklad pohľadávky CREDIT CLEARINGU sa započítavajú najskôr na úrok až potom na istinu. V programe to stačí jedným kliknutím prehodtiť.
a aj keby to nejde tak jednoducho, splátky sa musia započítať tak ako si ti oprávnený želá, te či skôr na úrok, ale na istinu. Je to biznis, lebo ked napr. mesačný úrok je 10 € a splátka 10 €, tak splácať bude doslova donekonečna

A v prípade, že sa platí priamo oprávnenému, tak to treba oznámiť exekútorovi. To preto, lebo keď pošle exekútori celú istinu, ten si ponechá svoje trovy a zvyšok pošle opráv. Ale tým nie je celá istina zaplatená a úroky idú ďalej.
iriska
29.04.09,05:03
nemáte niekto vzor návrhu na výkon exekúcie - nezaplatená faktúra (platobný rozkaz je právoplatný a dlžník aj napriek výzve neuhradil) Ď.

exekútor môže napísať aj u seba zápisnicu - tá stojí 19,75 EUR, ktoré sa následne vymáhajú od povinného.
Dá sa to napísať aj na kolene, a treba uviesť presne kto od koho vymáha aké sumy, úroky, na základe akého exekučného titulu, pri FO, že sú občanmi SR, účet, na ktorý treba poukázať vymožené peniaze, či boli nejaké čiastočné úhrady. vymáhajú sa tiež sumy za overovanie exekučného titulu, príp. sumy za právne zastupovanie (ale v tom prípade by si oprávnený nemusel písať návrh sám,ale by mu ho mohol napísať aj právnik)

Návrh sa dáva 4x exekútorovi (1 potvrdí pre oprávneného, 1 do spisu, 1 na súd a 1 pre povinného), prikladá sa exekučný titul (overený alebo originál 1x a kópia - alebo kópiu si urobí exekútor) a doklad o úhrade sumy za overovanie

p.s. v exekúcii POVINNÝ určuje na čo dáva splátku - ak si niektorý povinný všimne, že exekútor dáva splátky na úroky (vidím, že sú aj takí... bohužiaľ), tak treba pri každej úhrade uviesť, alebo žiadať zapísať do úradného záznamu, že je to na istinu.
petka1982
29.04.09,14:37
Ďakujem za odpovede....ešte by ma zaujímalo, či môže exekútor siahnuť na stavebné sporenie...
riccado
30.04.09,10:38
exekútor môže napísať aj u seba zápisnicu - tá stojí 19,75 EUR, ktoré sa následne vymáhajú od povinného.
Dá sa to napísať aj na kolene, a treba uviesť presne kto od koho vymáha aké sumy, úroky, na základe akého exekučného titulu, pri FO, že sú občanmi SR, účet, na ktorý treba poukázať vymožené peniaze, či boli nejaké čiastočné úhrady. vymáhajú sa tiež sumy za overovanie exekučného titulu, príp. sumy za právne zastupovanie (ale v tom prípade by si oprávnený nemusel písať návrh sám,ale by mu ho mohol napísať aj právnik)

Návrh sa dáva 4x exekútorovi (1 potvrdí pre oprávneného, 1 do spisu, 1 na súd a 1 pre povinného), prikladá sa exekučný titul (overený alebo originál 1x a kópia - alebo kópiu si urobí exekútor) a doklad o úhrade sumy za overovanie

p.s. v exekúcii POVINNÝ určuje na čo dáva splátku - ak si niektorý povinný všimne, že exekútor dáva splátky na úroky (vidím, že sú aj takí... bohužiaľ), tak treba pri každej úhrade uviesť, alebo žiadať zapísať do úradného záznamu, že je to na istinu.

exekutor nema povinnost dorucovat povinnemu navrh na exekuciu, takze staci v troch vyhotoveniach, z toho jeden je pre opravneneho potvrdeny exekutorskym uradom
riccado
30.04.09,11:21
Ďakujem za odpovede....ešte by ma zaujímalo, či môže exekútor siahnuť na stavebné sporenie...

veruze ano, moze...
harleydavidson
30.04.09,17:53
exekútor môže napísať aj u seba zápisnicu - tá stojí 19,75 EUR, ktoré sa následne vymáhajú od povinného.
Dá sa to napísať aj na kolene, a treba uviesť presne kto od koho vymáha aké sumy, úroky, na základe akého exekučného titulu, pri FO, že sú občanmi SR, účet, na ktorý treba poukázať vymožené peniaze, či boli nejaké čiastočné úhrady. vymáhajú sa tiež sumy za overovanie exekučného titulu, príp. sumy za právne zastupovanie (ale v tom prípade by si oprávnený nemusel písať návrh sám,ale by mu ho mohol napísať aj právnik)

Návrh sa dáva 4x exekútorovi (1 potvrdí pre oprávneného, 1 do spisu, 1 na súd a 1 pre povinného), prikladá sa exekučný titul (overený alebo originál 1x a kópia - alebo kópiu si urobí exekútor) a doklad o úhrade sumy za overovanie

p.s. v exekúcii POVINNÝ určuje na čo dáva splátku - ak si niektorý povinný všimne, že exekútor dáva splátky na úroky (vidím, že sú aj takí... bohužiaľ), tak treba pri každej úhrade uviesť, alebo žiadať zapísať do úradného záznamu, že je to na istinu.

nedá mi nereagovať na p.s. .... exekútor je povinný sa riadiť zákonom a ak povinný zaplatí splátku bez toho aby uviedol na čo ju platí, tak podľa obch. zák., myslím § 330, musí splátku zarátať na úrok! Nie je v kompetencii exekútora, kam čo zaráta. Samozrejme to neplatí, ak sa jedná o fyz. osoby nepodnikateľov (oprávnený, povinný)
iriska
01.05.09,17:24
harleydavidson - prečo ma opravuješ? veď som napísala, že si povinný určuje na čo dáva splátku.... a to si napísal aj ty.... ak neurčí, ide na úroky.... preto ak si všimne, že exekútor dáva splátku na úroky (lebo niektorí dávajú na istinu, čo by si myslím ocenil, keby si bol povinný), tak nech žiada, aby to išlo na istinu.

riccado - niektorí exekútori doručujú návrh povinnému, niektorí nie... vravím z vlastnej skúsenosti... ak mu oprávnený nedodá tú jednu kópiu navyše (čo môžem dosvedčiť, že to ešte nikomu ruky neutrhalo) tak si to prefotí.
riccado
01.05.09,20:02
harleydavidson - prečo ma opravuješ? veď som napísala, že si povinný určuje na čo dáva splátku.... a to si napísal aj ty.... ak neurčí, ide na úroky.... preto ak si všimne, že exekútor dáva splátku na úroky (lebo niektorí dávajú na istinu, čo by si myslím ocenil, keby si bol povinný), tak nech žiada, aby to išlo na istinu.

riccado - niektorí exekútori doručujú návrh povinnému, niektorí nie... vravím z vlastnej skúsenosti... ak mu oprávnený nedodá tú jednu kópiu navyše (čo môžem dosvedčiť, že to ešte nikomu ruky neutrhalo) tak si to prefotí.

a ja zasa vravim, ze ziadne ustanovenie EP neprikazuje exekutorovi, aby dorucoval povinnemu navrh, takze konaju nad ramec zakona a zbytocne... ruky nikomu neutrhalo aj ine veci, tiez z vlastnej skusenosti...
harleydavidson
02.05.09,09:27
harleydavidson - prečo ma opravuješ? veď som napísala, že si povinný určuje na čo dáva splátku.... a to si napísal aj ty.... ak neurčí, ide na úroky.... preto ak si všimne, že exekútor dáva splátku na úroky (lebo niektorí dávajú na istinu, čo by si myslím ocenil, keby si bol povinný), tak nech žiada, aby to išlo na istinu.

riccado - niektorí exekútori doručujú návrh povinnému, niektorí nie... vravím z vlastnej skúsenosti... ak mu oprávnený nedodá tú jednu kópiu navyše (čo môžem dosvedčiť, že to ešte nikomu ruky neutrhalo) tak si to prefotí.


Reagoval som hlavne na to, že si nápísala citujem - ..."sú aj takí...bohužial". To vyznelo tak, ako by exekútor naschvál poškodzoval povinného. Pritom ak povinný neurčí, do čoho zarátať splátku, exekútor splátku zo zákona musí priradiť do úroku. A ak exekútor takúto splátku priradí do pohľadávky, nerobí tak v súlade so zákonom a oprávnený sa môže domáhať rozdielu na úrokoch, ktorý tým vznikne. To hlavne pri denných úrokoch, kde suma samotného úroku často vysoko prevyšuje sumu pohľadávky.
a súhlasím s riccadom, súčasná legislatíva spôsobuje už aj tak dosť byrokracie a papierovačiek, tak načo si ešte robiť robotu navyše s návrhom pre povinného
iriska
02.05.09,11:04
p.s. byrokracia neznamená urobiť kópiu toho, čo aj tak sa musí urobiť.
harleydavidson
02.05.09,11:44
myslel som tým, že je dosť práce s úkonmi, ktoré je nevyhnutné vykonať, teda načo sa zaoberať ešte aj s čímkoľvek, čo je nad rámec povinností. Ale v poriadku, berem to...
riccado
02.05.09,16:17
p.s. byrokracia neznamená urobiť kópiu toho, čo aj tak sa musí urobiť.

jaaaj, tak takych blbosti by si clovek mohol navymyslat, kolko len chce....

exekutori nech robia, co im zakon kaze a nech tlacia na vyriesenie hluchych miest EP a ostatne nech neriesia...
iriska
02.05.09,16:39
ešte jedno mimotemy - radový exekútor to hluché miesto nezapláta ani keby sa snažil akokoľvek, kým nemá známosti vyššie. a je pravda, že niektorí sa nesnažia ani robiť svoju prácu... :(
harleydavidson
02.05.09,18:09
no, pokiaľ bude harabin tam kde je a SKE dobrá len na bratie poplatkov, žiadne hluché miesta sa nevyplnia. no, to je tiež mimo témy ;)
čierne ovce sú všade...
riccado
02.05.09,18:34
ešte jedno mimotemy - radový exekútor to hluché miesto nezapláta ani keby sa snažil akokoľvek, kým nemá známosti vyššie. a je pravda, že niektorí sa nesnažia ani robiť svoju prácu... :(

mimotemy jeden nie a ani dvaja, ale 200 uz ano... uz napr. na najblizsej mimoriadnej konferencii SKE...
harleydavidson
02.05.09,18:44
mimotemy a zostáva vymeniť harabina:D, lebo cez neho neprejde žiadna novela k lepšiemu...
majklaa
18.06.09,17:48
chcem sa opytat,dostala som upovedomenie o zacati exekucie a bol mi zablokovany ucet v banke.som poberatelom aj vdovskych a sirotskych dochodkov a podpore v nezamestnanosti.tieto dochodky aj podporu poberam do vlastnych ruk a nie na ucet.brat by som ich mala zajtra.mam cakat ,ze budu zablokovane aj tie alebo sa to tyka len uctu v banke?
iriska
18.06.09,18:10
z uvedených príjmov sa bude vykonávať len zrážka, nebudú "zablokované" celé
harleydavidson
18.06.09,19:28
chcem sa opytat,dostala som upovedomenie o zacati exekucie a bol mi zablokovany ucet v banke.som poberatelom aj vdovskych a sirotskych dochodkov a podpore v nezamestnanosti.tieto dochodky aj podporu poberam do vlastnych ruk a nie na ucet.brat by som ich mala zajtra.mam cakat ,ze budu zablokovane aj tie alebo sa to tyka len uctu v banke?



ak ti exekutor zablokoval len ucet, davky dostanes cele. ale je len otazka casu, kedy sa o davkach ex dozvie, a potom ti aj tie moze postihnut, ale len vo vyske 1/3 (ale nie matematickej) Ale myslim, ze sirotsky postihnut nemôze.
Barbara
19.06.09,04:43
ja len toľko by som chcela dodať, že s exekútormi sa dá dohodnúť, aby sa zrážala mesačne nejaká pevná čiastka, ale s tým musí súhlasiť aj oprávnený ak sa nemýlim.
Mojim zamestnancom vždy poviem, aby skúsili s exekútorom sa dohodnúť, lebo je to nehorázne, že podľa zákona koľko sa zráža:eek:. Myslím 1/3, alebo 2/3. No lenže za to môžu len a len sami. Neplatia dlhy a potom sa sťažujú, že prečo sme im zrazili tak veľa:rolleyes:
anina
22.06.09,05:59
p.s. keď si niekto berie úver s vedomím, že nemá na to, aby ho splácal, môže na neho Pohotovosť dať aj trestné oznámenie za podvod[/QUOTE]

Momentalne pre nás dosť akuálne, dostali sme vyjadrenie exekutora, že navrhuje zastaviť exekúciu voči firme pre nedostatok majetku.
Zaujímalo by ma, ako na to exekutor prisiel, co v tejto veci podnikol. Firma ma ZI viac ako 5 mil.SK, podla OR v r. 2008 získala dalšie podiely, takže je živá- ak tam niekto dáva zapisovať udaje...
Čo je podkladom exekutora, že firma nevlastní majetok?
iriska
22.06.09,16:00
stačí len nesúhlasiť s jeho návrhom, resp. asi len chcel vyjadrenie, či na základe zistených skutočností (ktoré uviedol v informácii o stave konania) žiadate exekúciu zastaviť... A dá sa ísť aj preštudovať spis, tu na porade asi nikto nebude vedieť, čo ho viedlo k takému konaniu. To, že má firma splatené vklady spoločníkov zapísané v OR SR, neznamená, že tie peniaze aj naozaj v tej firme sú a ak firma trvalo nepreberá zásielky a ani nesídli na adrese z OR SR, a ani na tej adrese nie sú známky po jej majetku - tak asi takým spôsobom na to prišiel. Vtedy netreba exekútora zbytočne tlačiť do ďalšieho príp. osobného zisťovania, lebo by sa mohli navýšiť trovy, ktoré nebude mať kto zaplatiť - vlastne bude: oprávnený
harleydavidson
22.06.09,17:11
sud exekuciu zastavi na navrh exekutora aj bez suhlasu opravneneho za predpokladu, ze povinny nevlastni majetok postacujuci ani na uhradu trov exekucie. ako pise iriska, len by sa navysovali trovy exekucie a tie by nakoniec zaplatil opravneny.

a pokial tych 5 mil. vymaha podnikatel, resp. pr. osoba, tak na zaklade takto ukoncenej exekucie si pohl moze odpisat pri danovom priznani.
anina
23.06.09,06:13
stačí len nesúhlasiť s jeho návrhom, resp. asi len chcel vyjadrenie, či na základe zistených skutočností (ktoré uviedol v informácii o stave konania) žiadate exekúciu zastaviť... A dá sa ísť aj preštudovať spis, tu na porade asi nikto nebude vedieť, čo ho viedlo k takému konaniu. To, že má firma splatené vklady spoločníkov zapísané v OR SR, neznamená, že tie peniaze aj naozaj v tej firme sú a ak firma trvalo nepreberá zásielky a ani nesídli na adrese z OR SR, a ani na tej adrese nie sú známky po jej majetku - tak asi takým spôsobom na to prišiel. Vtedy netreba exekútora zbytočne tlačiť do ďalšieho príp. osobného zisťovania, lebo by sa mohli navýšiť trovy, ktoré nebude mať kto zaplatiť - vlastne bude: oprávnený

Tak čo je optimálne urobiť? Šlo o krátkodobú pôžičku 450 tis na pol roka, to je také jednoduché v SR si požičať a nevrátiť, aj keď bola riadne spísaná zmluva?
Práca exekutora snad nespočíva v tom, že napíše list a ked ho nikto nepreberie, tak je koniec. Každý chvíľu čítam ako exekútor naháňa po 15 rokoch niekoho, čo šiel v električke načierno a v tomto prípade sa nedá nič robiť? Pritom ľudia blízski firme sa preháňajú v Mercedesoch....
harleydavidson
23.06.09,18:32
Tak čo je optimálne urobiť? Šlo o krátkodobú pôžičku 450 tis na pol roka, to je také jednoduché v SR si požičať a nevrátiť, aj keď bola riadne spísaná zmluva?
Práca exekutora snad nespočíva v tom, že napíše list a ked ho nikto nepreberie, tak je koniec. Každý chvíľu čítam ako exekútor naháňa po 15 rokoch niekoho, čo šiel v električke načierno a v tomto prípade sa nedá nič robiť? Pritom ľudia blízski firme sa preháňajú v Mercedesoch....

idealne by bolo nazret do spisu súdneho exekutora, ktoré úkony a setrenia vykonal a co zistil a na zaklade coho konstatuje nevymozitelnost. Ako opravneny nato mate pravo. Ale fakt by som sa necudoval, keby vasa pohladavka je naozaj nevymozitelna, ak sa jedna o dlznika - sro.
Presne ako pises, na SR je velmi slaba vymozitelnost prava. Zelenu maju vestci podvodnici a hlavne cez zalozene "eserocky" sa da beztrestne podvodom dostat k velkym peniazom. Taketo srocky nemaju ziadne majetky, pričom majitelia sa kludne prehanaju na mercedesoch... toto je slovenska realita.
Pochybujem, ze by exekutor na zaklade jedneho nedoruceneho listu navrhol exekuciu zastavit pre nemajetnost, to by dost riskoval svoju peciatku.
Treba nazret do spisu
iriska
23.06.09,19:22
exekútor preto naháňa pre pokutu ľudí aj po 15tich rokoch, lebo od obyčajného človeka sa dá vymáhať do konca jeho života, resp. aj po smrti, ak je čo dediť, rovnako ako sa dá vymáhať od s.r.o. len a len do konca jej života... Majitelia spoločnosti, môžu mať takých aj zo 10 a pekne presúvajú majetky po firmách, resp. do svojho vrecka.
g-708-2
22.03.12,21:04
Dobry den.

Chcem sa oytat, ze ak rodinny prislusnik ma rozdielne trvale bydlisko od toho kde byva a ma exekuciu tak potom ako exekutor postupuje uz pri "zhabani" majetku? Ci vlastne pride na trvale bydlisko a berie veci odtial aj ked dotycny tam nema nic, alebo hlada jeho prechodne bydlisko a berie mu jeho veci?

Dakujem.