danielka 7
13.03.09,20:53
Dobrý večer všetkým. Potrebovala by som poradiť kde mám zohnať dokument o vyučení. Môj originál mi bol zničený pri vlámačke môjho bytu. Obrátila som sa na školu kde som sa vyučila ale tam mi odpísali že takéto dokumenty nemajú. Netuším kde sa archivujú výučné listy. Ak by niekto o tom niečo vedel prosím poradte.Ďakujem.
eva1907
14.03.09,05:02
Danielka 7, ja si myslím, že jedine na tej škole pokiaľ stále existuje, mali by mať záznam o tvojom vyučení a mohli Ti vystaviť potvrdenie. Nechce sa mi veriť, že nevedú evidenciu o absolventoch školy. Ak Ti tvrdia, že dokumenty nemajú možno ich odovzdali do archívu a v tom prípade nech Ti oznámia do ktorého.
duna8
14.03.09,12:19
Jedine škola môže urobiť potvrdenie o vyučení. Napíš si žiadosť, treba zaplatiť aj určitý poplatok. Škola musí archivovovať žiakov a aj ich výsledkyasi 15 rokov. Ak sú údaje už v archíve, tak treba napísať žiadosť do centrálneho archívu.
arizona
14.03.09,14:10
Ja som pred rokmi tiež potrebovala kopiu vysvedčenia. Šla som do školy, kde mi ju bez problémov urobili. Vtedy to bolo za 20 korunový kolok,dnes určite viac.
Škola je povinná archivovať všetky doklady. Odbili ťa asi preto, že sa úradníčke nechcelo hrabať v archíve...:rolleyes:
janka331
15.03.09,20:44
Škola je povinná aj viac ako 15 rokov archivovať katalógy záverečných skúšok alebo maturitných skúšok. Niekedy aj ľudia, ktorí odchádzajú do dôchodku a chýbajú im doklady o ukončení školy si prídu dať vystaviť potrebné "papiere", čiže aj táto škola to musí urobiť a musí mať k tomu aj potrebné podklady.