mlipowski
13.03.09,21:09
Dobrý deň,
prosím o radu. Skoro som dostal infarkt. Mal som dlh od VUB banky, tzv. Flexipôžičku. Splatil som ju s oneskorením u spoločnosti na vymáhanie pohľadávok. Po pol roku sa ozvala iná firma na - tiež na vymáhanie pohľadávok a chcú zaplatiť to isté. Nezaujíma ich, že dlh som už splatil pred pol rokom u inej spoločnosti. Ako mám postupovať? Ďakujem vopred za odpovede.
Lianka
14.03.09,14:31
Nie som pravnik, ale to sa mi nejako nezda... Pohladavka podla mojho nazoru je len jedna. A tu si uhradil spolocnosti, ktora pre banku vymaha pohladavky. Na zaklade coho sa tato dalsia firma uchadza o tvoju "pohladavku"? Ktora z nich mala opravnenie na vymahanie pohladavky?

Napadlo ma, ci ti na toto nevie odpovedat banka - kto ma vlastne pravo pohladavku vymahat, resp. ako je mozne, ze sa o nu uchadzaju viacere subjekty.
mlipowski
14.03.09,18:41
Nie som pravnik, ale to sa mi nejako nezda... Pohladavka podla mojho nazoru je len jedna. A tu si uhradil spolocnosti, ktora pre banku vymaha pohladavky. Na zaklade coho sa tato dalsia firma uchadza o tvoju "pohladavku"? Ktora z nich mala opravnenie na vymahanie pohladavky?

Napadlo ma, ci ti na toto nevie odpovedat banka - kto ma vlastne pravo pohladavku vymahat, resp. ako je mozne, ze sa o nu uchadzaju viacere subjekty.

Banka mi nedala vedieť. Ozvala sa spoločnosť Intrum Justitia. Začali sa vyhrážať súdmi, následne exekúciou. A tak som to splatil do poslednej koruny. Cca po polroku (13.3.2009) sa ozvala spoločnosť EOS KSI. Skoro som dostal infarkt. A neveria mi, že som to už splatil inej firme. Je to ako zlý sen.
willma
14.03.09,19:18
musíš mať predsa doklad o zaplatení pohľadávky, tak sa ním preukáž. A inak Mimo tému, tá druhá spoločnosť onoho času vymáhala listom sumu 0,- Sk od mojej mamy. Tá mala z toho bezmála infarkt, lebo tú čiastku si vôbec nevšimla, len zaregistrovala ostrý tón listu.
mlipowski
14.03.09,19:26
musíš mať predsa doklad o zaplatení pohľadávky, tak sa ním preukáž. A inak Mimo tému, tá druhá spoločnosť onoho času vymáhala listom sumu 0,- Sk od mojej mamy. Tá mala z toho bezmála infarkt, lebo tú čiastku si vôbec nevšimla, len zaregistrovala ostrý tón listu.

Mám výpisy z banky, na ktorý účet som peniaze poslal a pod akým variabilným symbolom. Žiaľ, zmysleli si, že "nesedí" VS. Samozrejme, keď si vygenerovali svoj. Nemala by mi banka oznámiť, že postúpili pohľadávku onému veriteľovi? Myslím, že je to povinnosť zo zákona. Ale nie som si istý. A máš pravdu, ostrý tón majú. Asi pôjdem dobrovoľne do súdneho sporu, pripadá mi to ako jediné správne riešenie. Niekto by mal skontrolovať proces kupovania pohľadávok, ich databázu, jednoducho mala by sa tam ísť pozrieť kontrola.
mlipowski
14.03.09,19:27
nie "onému" ale novému - preklep...