Barticek
13.03.09,21:38
Ahojte, Neviete nieco o kontrolach socialnej poistovne u ludi na PN? Chodia, nechodia?:)
Melnick
13.03.09,20:54
Chodia.:)
daniela554
14.03.09,07:39
Včera v TV hovorili, že ich ešte zosilnia a aj cez víkendy.
Zoltán Kovács
14.03.09,07:43
Chodia.:)

Už bolo načase aby začali chodiť.
m.hladka
14.03.09,08:38
Vačšinou chodia tesne pár minút po vychádzke a to v piatok. Ale aj tak nechápem, prečo sa dávaju ľudia vypísovať, keď je to zle platené. Niektorí sú PN aj pred ukončením PP a to dosť často.
Barticek
14.03.09,15:21
Ja som sa musel dat vypisat mam cystu a nemozem nejako casto chodit, ale obcas presvihnem vychadzky tak preto sa pýtam.
rasto.p
15.03.09,16:39
Keď nebudem doma pri kontrole , ako sa preukazuje , že som bol napr. u lekára ?!:):(
wagner
15.03.09,18:45
Kópiou zo záznamu zdravotnej karty, resp.lekár Ťa musí mať zapísaného v zozname a kópiou tohoto zápisu u neho, ak nemáš záznam v karte.
Barticek
15.03.09,21:29
Da sa zistit aj presny cas, navstevy lekara
Paula
15.03.09,21:36
Da sa zistit aj presny cas, navstevy lekara


To máš rôzne. Ak píše lekár správu o vyšetrení cez počítač, tak na "papieri" je aj presný čas - aj so sekundami .
Barticek
16.03.09,21:11
A este chcem sa opytat po akom case sa chodi k posudkovemu lekarovi?
kiboo
17.03.09,20:48
Ahojte

chcel by som sa spytat, ci mozem nejak dokazat ze som bol v case kontroly doma? Som bol v zahrade ked prisla kontrola. Nenechali ziaden listok ani nic. Len sused videl ako prisli odisli a potom ma zbadal ze som za domom. Nemaju povinnost aspon nechat upozornenie ze boli a nenasli ma, alebo take nieco.
Za rady dakujem velmi pekne.
wagner
18.03.09,16:21
K posudkovému sa chodí podľa rozhodnutia ošetrujúceho lekára. U nás je to po jednom mesiaci a posudková chodí každý tretí týždeň k obvodným lekárom. Čo sa týka kontroly, nikdy nenechávajú odkaz, že boli na kontrole. Ale pokiaľ si im neotvoril a videli Ťa, žiaľ je to už Tvoj problém. Doporučujem chodiť von len v čase vychádzok, alebo si zabezpečiť zvonček tak, aby ho bolo počuť aj za dom. SP písomne vyzve po kontrole keď Ťa nenájde doma o písomné stanovisko, kde si sa nachádzal. To že si bol za domom Ti určite neuzná a zvyknú odobrať dávky na 30 dní.
Barticek
18.03.09,19:48
Ja som na PN uz styri mesiace a ešte som nebol pri posudkovej. Ako to prebieha? Som pozvany aj ja alebo je to len u mojej lekarky
Danica2210
20.03.09,20:36
Ja marodujem od 23.2.2009 a dnes som nasiel v schranke že bola u nas kontrola o 11hod,Nakolko mam povolene vychadzky od 5.3.2009 bol som na vychadzke od 10-12hod.Je to nutne nahlasit na socialnej poistovni?
danushka
20.03.09,21:02
Ja som na PN uz styri mesiace a ešte som nebol pri posudkovej. Ako to prebieha? Som pozvany aj ja alebo je to len u mojej lekarky
Posudkový lekár chodí k Tvojej lekárke. Určite o Tebe vie, len podľa všetkého maroduješ s takou DG, že nie je čo posudzovať navyše. Ak by sa na Tvojej PNke čosi nezdalo posudkovému lekárovi, už by si bol pozvaný.
DanielaSL
20.03.09,21:12
Ja som na PN uz styri mesiace a ešte som nebol pri posudkovej. Ako to prebieha? Som pozvany aj ja alebo je to len u mojej lekarky
Prebieha to tak, že prídeš k obvodnej, kde už sedí ňou informovaný posudkový lekár. Mňa ani nevyšetrili, posudkár sa ma opýtal čo robím vo firme a následne usúdil, že do konca mesiaca by som už mala byť asi fit...Celá posudková netrvala hádam ani dve minúty....ak teda neprihliadam na čas, čo som presedela v čakárni,lebo nás asi 20 pozvali na jednu hodinu. Posudkár meškal vyše hodiny , ale potom to už išlo ako na bežiacom páse.
daniela554
21.03.09,06:51
Dodatočné povolené vychádzky treba nahlásiť kontrolorom SP.
m.hladka
21.03.09,07:24
Ja marodujem od 23.2.2009 a dnes som nasiel v schranke že bola u nas kontrola o 11hod,Nakolko mam povolene vychadzky od 5.3.2009 bol som na vychadzke od 10-12hod.Je to nutne nahlasit na socialnej poistovni?
Vychádzky nahlasuje ošetrujúci lekár, ale teraz by si to mal oznámiť SP, že máš vychádzky, lebo ti nevyplatia PN.
Wolf Wolfenstein
09.04.09,00:24
zíram na tie dátumy 13. teho týždňa, to mali asi "razie", i tie časy 10:30 - 11:30 sú najčastejšie, no špecializovali sa najmä na dlhodobých PN-karov ! Koho nenašli doma, nechali mu papier, takže šanca uhrať to u svojho lekára ešte je, ak to pošle ešte ten deň Váš lekár SP a potvrdí Vašu návštevu u neho, ani moc nezaklame - "boli ste u neho" :) Čas nie je kritický, nakoľko máte právo ísť i do lekárne po lieky ... a lekáreň môže byť niekedy i veľmi ďaleko, však ?
alla66
09.04.09,04:46
Skôr si myslím, že sa špecializujú na chronických PN ,určujú si návštevy podľa diagnózy. Ja som bola PN skoro rok a nemala som ani jednu kontrolu z poisťovne.
seda
09.04.09,06:15
Kamoška je na PN rizikové tehotenstvo, 1. mesiac jej nedal vychádzky, ani ich nepýtala, myslela, že po mesiaci sa vráti do práce, no na ďalšej poradni jej PN predĺžil a povedal, že to pravdepodobne bude až do pôrodu. Pýtala si vychádzky, no vyjadril sa, že nie sú jej potrebné lebo kontroly zo SP k tehotným nechodia. Myslíte, že to môže byť?
Paula
09.04.09,06:33
Kamoška je na PN rizikové tehotenstvo, 1. mesiac jej nedal vychádzky, ani ich nepýtala, myslela, že po mesiaci sa vráti do práce, no na ďalšej poradni jej PN predĺžil a povedal, že to pravdepodobne bude až do pôrodu. Pýtala si vychádzky, no vyjadril sa, že nie sú jej potrebné lebo kontroly zo SP k tehotným nechodia. Myslíte, že to môže byť?


:confused: To jeho vyjadrenie by som chcela vidieť od neho písomne - aby som mala čím argumentovať, keď ma prichytia :). Alebo je to naozaj tak?
adi11
09.04.09,08:09
Počula som, že veľa ľudí - dôchodcov, ktorí skončili PP sa v ochrannej lehote tuším do 42 dní hodili na PN a poberajú dávky. Stačí im, že majú známeho lekára. Vybavia si vychádzky, dozvedia sa kedy príde kontrola zo SP a potom utekajú robiť do záhrady a pod. Jedna pani mi vravela, že boli by sprostí, keby to nevyužili, keď sa dá. Potom sa nečudujme, že SP nemá peniaze.
Schvaľujem tie kontroly zo SP, aj sankcie.
mzdarka renca
11.04.09,22:22
Počula som, že veľa ľudí - dôchodcov, ktorí skončili PP sa v ochrannej lehote tuším do 42 dní hodili na PN a poberajú dávky. samozrejme, veď si platili nemocenské poistenie a dosť ľudí v dôchodkovom veku má aj zdravotné problémy. V poslednom období 2. mesiacov je dosť ľudí chorých, pozorujem to podľa počtu PN a ani jeden z nich nie je dôchodca a tých mám neúrekom.

Stačí im, že majú známeho lekára. Vybavia si vychádzky, dozvedia sa kedy príde kontrola zo SP ako sa to dozvedia? a potom utekajú robiť do záhrady a pod. ako ktorí.... Jedna pani mi vravela, že boli by sprostí, keby to nevyužili, keď sa dá. ak sú chorí, tak prečo nie? Potom sa nečudujme, že SP nemá peniaze. tie nemá z iných dôvodov a nie ak zopár dôchodcov je PN
Schvaľujem tie kontroly zo SP, aj sankcie. aj ja, ak sú oprávnené a ak to ľudia vo všeobecnosti zneužívajú

reakcia v texte
mzdarka renca
11.04.09,22:51
tinka1751
31.07.09,10:57
NO TO TEDA CHODIA A POCAS KRIZY 2X VIAC AKO PREDTYM
Barticek
31.07.09,11:00
NO TO TEDA CHODIA A POCAS KRIZY 2X VIAC AKO PREDTYM
Tinka, mala si kontrolu?
Tina855
20.07.10,10:39
Prosím Vás som PN, dnes som bola na vyšetrení v nemocnici a doma som si našla papier od soc. poisťovne že ma nenašli doma aj s tel číslom. Hned som tam volala, že som bola na vyšetrení v nemocnici u tej a tej lekárky a povedala dobre, ďakujem. A teraz čo?oni si to sami preveria, či poslať kopiu papiera o vyšetrení na SP alebo ako mám postupovať? či sa vrátia ku mne ešte dnes či som doma? Asi blbé otázky naraz, ale chcem to mať na poriadku.
m.hladka
20.07.10,10:48
V každom prípade by som si od lekárky vypýtala potvrdenie o návšteve na vyšetrení, aby si mala doklad, ktorý určite neskôr budú pýtať. Telefonické potvrdenie "ďakujem" nie je doklad.
Tina855
20.07.10,10:57
a ked to mám v karte tak mi to ako doklad stačí? A v tento deň sa už nevrátia? lebo mám si ísť ešte vybrať recept a teraz neviem či mám čakať alebo čo mám robiť.
veronikasad
20.07.10,11:04
a ked to mám v karte tak mi to ako doklad stačí? A v tento deň sa už nevrátia? lebo mám si ísť ešte vybrať recept a teraz neviem či mám čakať alebo čo mám robiť.
Nemáš povolené vychádzky ? Nebola to náhodou kontrola na udanie ? (aj keď si bola dnes u lekára, netúlala si sa potom niekde po meste a nahlásil to zamestnávatel ?)
m.hladka
20.07.10,11:10
a ked to mám v karte tak mi to ako doklad stačí? A v tento deň sa už nevrátia? lebo mám si ísť ešte vybrať recept a teraz neviem či mám čakať alebo čo mám robiť.

Dnes už určite neprídu. A to potvrdenie si vybav aspoň telefonicky s lekárkou, a keď pôjdeš na kontrolu, tak si ho vypýtaj, pretože určite ho budeš potrebovať!!!
Tina855
20.07.10,11:11
Nie nemám vychádzky, prac. pomer mi skončil k 30.6.2010 dohodou, čiže zamestnávateľ nie. Ale som už dlhšie PN teraz asi už mi začal tretí mesiac. Ja som sa chcela už dať a vypísať, lebo nemám také zdravotné problémy, že by som musela ležať, alebo tak, mám niečo s jedným okom, ale lekár ma nechcel vypísať obvodný.
veronikasad
20.07.10,11:13
Nie nemám vychádzky, prac. pomer mi skončil k 30.6.2010 dohodou, čiže zamestnávateľ nie. Ale som už dlhšie PN teraz asi už mi začal tretí mesiac. Ja som sa chcela už dať a vypísať, lebo nemám také zdravotné problémy, že by som musela ležať, alebo tak, mám niečo s jedným okom, ale lekár ma nechcel vypísať obvodný.
Tak si pýtaj vychádzky, lekár ti ich sám neponukne ...
Tina855
20.07.10,11:21
no ved o to nejde, ja nepotrebujem niekde behať, ale chcela som vedieť, tak ako dnes, ked som bola na vyšetrení v nemocnici, a našla som si lístok, či to mám sama od seba poslať na sociálku, alebo či sa oni ešte vrátia, či mám čakať.
ivka70
20.07.10,11:30
Dnes už určite neprídu. A to potvrdenie si vybav aspoň telefonicky s lekárkou, a keď pôjdeš na kontrolu, tak si ho vypýtaj, pretože určite ho budeš potrebovať!!!

Nebola by som si taka ista, viem o pripade, kedy regulerne prisli na kontrolu 2x za den.
evittka
10.05.11,13:27
Neviete ako casto asi chodia tieto kontroly? Som na PN mesiac aj par dni a prvu kontrolu som mala presne mesiac po vypisani...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem :)
Zdenka175
10.05.11,13:44
Neviete ako casto asi chodia tieto kontroly? Som na PN mesiac aj par dni a prvu kontrolu som mala presne mesiac po vypisani...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem :)
Poznám prípady, že ešte vôbec za celý život nemali kontrolu, a niekto máva občas. Moja mama je PN asi 5 mesiacov a ešte nemala.
drobeceva
10.05.11,15:51
Neviete ako casto asi chodia tieto kontroly? Som na PN mesiac aj par dni a prvu kontrolu som mala presne mesiac po vypisani...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem :)
na Tvoju otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, ale v dnešnej dobe sú kontroly zo strany SP sprísnené. Počula som, že každé ráno počítač "vyhodí" zoznam ľudí na kontrolu. Ale či je to pravda, ťažko povedať.
Čo počúvam od našich zamestnancov, chodia vraj aj večer, dokonca cez víkendy. Ak nechceš prísť o nemoc.dávky, tak radšej nepokúšaj a dodržiavaj liečebný režim.
tibor1000
21.10.11,17:03
Ahojte. Prosím Vás,čo to znamená,že kontroly chodia aj večer,aj večer po 20 hod? ved to pacient niekedy idem hadam aj spať :) a neviete ako je to s tehotnými na rizikovom? ja som počul,že vraj tým nechodia,ale moc by som sa na to asi nespoliehal.. ďakujem
ivka70
21.10.11,17:28
Ahojte. Prosím Vás,čo to znamená,že kontroly chodia aj večer,aj večer po 20 hod? ved to pacient niekedy idem hadam aj spať :) a neviete ako je to s tehotnými na rizikovom? ja som počul,že vraj tým nechodia,ale moc by som sa na to asi nespoliehal.. ďakujem

Kontroly chodia aj vecer o 20,00, dokonca cez vikend o tomto case.
A ked spis, tak ta aspon najdu doma, nie :o)
A chodia ja k zenam na rizikovom tehoternstve, nemusia ku vsetkym, ale poznam pripady, ze za riz. tehotenstvo boli 3x na kontrole.
poisonkatka
13.12.11,13:55
mala som kontrolu zo SP ale bol doma len manzel, ja som bola u otca, nakolko je chory a musela som ho vziat do nemocnice...ale to je aj tak asi jedno, lebo mam celodenne vychadzky, mam psychiatricku diagnozu...staci zajst zajtra rano do SP a ukazat im papier od lekara, kde mam napisane tie vychadzky? na listku od SP je napisane, ze mam zajst k obvodnemu, ale na to nemam cas, mam ho 35 km od domu....
Mila123
13.12.11,15:22
mala som kontrolu zo SP ale bol doma len manzel, ja som bola u otca, nakolko je chory a musela som ho vziat do nemocnice...ale to je aj tak asi jedno, lebo mam celodenne vychadzky, mam psychiatricku diagnozu...staci zajst zajtra rano do SP a ukazat im papier od lekara, kde mam napisane tie vychadzky? na listku od SP je napisane, ze mam zajst k obvodnemu, ale na to nemam cas, mam ho 35 km od domu....
aspoň lekárovi zavolaj a informuj ho o návšteve SP......
poisonkatka
13.12.11,18:31
ok, dam dr. vediet...manzelovi tetusky povedali, ze obvodaka budu informovat...neviem, ako to chodi, este som kontrolu nemala...je mozne, ze ta kontrola bola na podnet zamestnavatela? da sa to zistit? pretoze sef moze za moj psychicky stav a za moju PN a dokonca vyzvedal u dr. ze co mi je...ta ho odpalkovala