mosat1
01.07.05,11:20
Ako treba postupovat, ked dohodar zamestnany na DBPŠ uz nie je student a chcem teda zmenit DBPŠ na DVP. Musim mu dat vypoved a prijat ho na inu zmluvu? A co z toho plynie v suvislosti zo Socialnou poistovnou. Treba ho odhlasit a opat nahlasit, alebo je mozna nejaka zmena (aj tak nemaju tlaciva pre jednotlive pracovne pomery...).? Musi to byt k datumu, ked skoncil skolu?
Paula
01.07.05,10:09
Ukončiť prvú dohodu, odhlásiť zo SP, uzavrieť novú dohodu, prihlásiť na SP. Tak by som urobila.
tmhwk
01.07.05,10:48
No, my sme mali včera opačný prípad (zmena DVP na DBPŠ) a na Sociálnej poisťovni povedali že to netreba odhlasovať a hneď prihlasovať, pretože na sociálke to nerozlišujú či je to DVP alebo DBPŠ, takže "by im to iba urobilo zmätok". Ale keby si na tej odhláškoprihláške :) trvala tak by ti ju asi zobrala. Keby nie, tak to podaj na podateľni. Podľa mňa je to lepšie odhlásiť a hneď prihlásiť, aspoň budeš mať všetko v poriadku. My sme to však nechali tak, dúfam že nebudú problémy.
Paula
01.07.05,11:01
Zrada je v tom, že v tej istej pobočke (napr. v KE) vám každá pracovníčka povie niečo iné. Jedna povie, že treba hore dopísať DOVP, druhá, že netreba. Podaním prihlášky a odhlášky sa nič nepokazí a nezmešká. :)
mosat1
01.07.05,11:21
No terminy, co sa tykaju socialnej poistovni som uz aj tak presvihol. Kedze ide o vysokoskolaka a ja som sa az neskor dozvedel, ze uz nie je student (iba keby sa to musi, tak to podam aj oneskorene). Len to chcem mat zmluvne v poriadku. Tak do SP nebudem nic podavat a urobim iba novu dohodu...
pyton
01.07.05,12:57
To je dobré riešenie pre toho, kto má veľa času :p

/to Pauline myslím, neklikla som včas/