Anežob
14.03.09,05:28
Obec ruší dve príspevkové organizácie /PO/ k určitému dátumu a nasledujúci deň zakladá novú PO. Laicky povedané, že existujúce PO sa idú zlúčiť do jednej, ktorá bude mať nové IČO a DIČ. Je predpoklad, že časť zamestnancov dostane prácu v novovzniknutej organizácii a ostatní o prácu prídu.

Moja otázka k uvedeným skutočnostiam :
Nárok na odstupné budú mať všetci zamestnanci ? V obidvoch príspevkových organizáciách sú aj odbory.

Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.
mzdarka renca
14.03.09,19:01
Obec ruší dve príspevkové organizácie /PO/ k určitému dátumu a nasledujúci deň zakladá novú PO. Laicky povedané, že existujúce PO sa idú zlúčiť do jednej, ktorá bude mať nové IČO a DIČ. Je predpoklad, že časť zamestnancov dostane prácu v novovzniknutej organizácii a ostatní o prácu prídu.

Moja otázka k uvedeným skutočnostiam :
Nárok na odstupné budú mať všetci zamestnanci ? V obidvoch príspevkových organizáciách sú aj odbory.

Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.

Pri zamestnancoch, ktorí prejdu do novozaloženej organizácie budeš postupovať v zmysle § 27 a § 28 Zákonníka práce. Nárok na odstupné nemajú.

Nárok na odstupné majú zamestnanci, ktorí z uvedeného dôvodu dostanú výpoveď v zmysle § 63 odst. 1, písm. a). Tí majú nárok na odstupné vo výške funkčný plat x dohodnutý počet mesiacov v zmysle kolektívnej zmluvy.

V novej organizácii môžu založiť aj viac ako jednu odborovú organizáciu, ak sa nedohodnú inak.
Anežob
15.03.09,08:48
Ďakujem za odpoveď.
Ešte mám k tomuto problému otázky.
Novovzniknutá organizácia bude mať pravdepodobne inú štruktúru a zamestnancom budú poskytnuté rôzne miesta. Čo v takom prípade, ak zamestnancovi práca, alebo podmienky nebudú vyhovovať. Patrí im odstupné ak prácu odmietnu a nebudú mať záujem miesto v novej organizácii ?
mzdarka renca
15.03.09,09:14
Ďakujem za odpoveď.
Ešte mám k tomuto problému otázky.
Novovzniknutá organizácia bude mať pravdepodobne inú štruktúru a zamestnancom budú poskytnuté rôzne miesta. Čo v takom prípade, ak zamestnancovi práca, alebo podmienky nebudú vyhovovať. Patrí im odstupné ak prácu odmietnu a nebudú mať záujem miesto v novej organizácii ?

Ak zamestnanec odmietne prejsť na inú prácu v novozaloženej organizácii, môže. Vtedy má nárok na odstupné, nakoľko s ním pôvodný zamestnávateľ rozviaže PP podľa § 63, odst. 1, písm. a).