Ľudmila01
14.03.09,09:44
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že či je možné postaviť chatu na rekreačnom pozemku, bez toho, aby sa musel meniť na stavebný. Niečo ako na individuálnu rekreáciu a pod. A ak áno, tak aké su tam obmedzenia pri samotnej realizácii stavby. Ďakujem.
Zitulda
14.03.09,09:52
Ak chceš, aby niekto poradil, napíš podrobnejšie o čo sa jedná,hlavne o aký pozemok.Stavebný zákon definíciu rekreačného pozemku nepozná. Pozemky podľa stavebného zákona sú: orná pôda, lesná pôda,lúky,záhrady,stavebný pozemok a zákon pozná iba rekreačnú lokalitu no to je čosi iné.
Ľudmila01
14.03.09,16:00
Jedná sa o to, že by som chcela kupit niekde napr. teda lúku alebo ornú pôdu. (les ani záhrada neprichádzajú do úvahy, keďže tam chcem postaviť chatu) Chcela by som, aby to bolo na peknom mieste, ale chráneným územiam by som sa chcela vyhnúť. Len ma zaujíma, či musím vyslovene hľadať iba stavebný pozemok, alebo pozemok z už postavenou starou chatkou, domom alebo je možné, aby som kúpila lúku alebo ornú pôdu a bez toho, aby som menila funkciu tohto pozemku si tam postavila chatku. Ak je to možné, tak aké obmedzenia sú tam pri stavbe. Ďakujem.
Miloš Mičega - CIMOM TN
14.03.09,16:44
Jedná sa o to, že by som chcela kupit niekde napr. teda lúku alebo ornú pôdu. (les ani záhrada neprichádzajú do úvahy, keďže tam chcem postaviť chatu) Chcela by som, aby to bolo na peknom mieste, ale chráneným územiam by som sa chcela vyhnúť. Len ma zaujíma, či musím vyslovene hľadať iba stavebný pozemok, alebo pozemok z už postavenou starou chatkou, domom alebo je možné, aby som kúpila lúku alebo ornú pôdu a bez toho, aby som menila funkciu tohto pozemku si tam postavila chatku. Ak je to možné, tak aké obmedzenia sú tam pri stavbe. Ďakujem.

Odpoveď som Vám dal na svoju tému, aby som ju v budúcnosti lepšie našiel. Je v príspevku č. 131.


http://www.porada.sk/t101034-p14-skusim-poradit-v-stavebnej-legislative.html#post984494

Dík za pochopenie.

CIMOM
yoyo74
15.03.09,11:28
Jedná sa o to, že by som chcela kupit niekde napr. teda lúku alebo ornú pôdu. (les ani záhrada neprichádzajú do úvahy, keďže tam chcem postaviť chatu) Chcela by som, aby to bolo na peknom mieste, ale chráneným územiam by som sa chcela vyhnúť. Len ma zaujíma, či musím vyslovene hľadať iba stavebný pozemok, alebo pozemok z už postavenou starou chatkou, domom alebo je možné, aby som kúpila lúku alebo ornú pôdu a bez toho, aby som menila funkciu tohto pozemku si tam postavila chatku. Ak je to možné, tak aké obmedzenia sú tam pri stavbe. Ďakujem.
Presne tak ako napisal Cimon v dalsom prispevku, musis ist na prislusny stavebny urad na Miestnom urade a informovat sa co mozes na zamyslanom pozemku realizovat. Je to vsetko formulovane v tzv. UPI - uzomenoplanovacej informacii, ktoru Ti vydaju na zaklade tvojej ziadosti o nu.
Treba vediet cislo parcely, katastralne uzemie, obec. Tam ti zhrnu skoro vsetko co potrebujes - ci mozes stavat, akeho charakteru moze byt stavba, kolko mozes zsstavat, kolko podlazi mozes postavit atd ... Ak existuje uzemny plan obce, mala by si to najst aj tam. Ak chces mat istotu poziadaj o UPI
Lubo