Bambi23
14.03.09,11:05
Prosim o radu,
prvykrat vyplnam sama danove priznanie pre PO ako take so vsetkymi tlacivami co k tomu patria a chcela by som len poradit s HV - strata, ci to robim spravne.

Takze:
- vysledok hospodarenia podla Hlavnej knihy, Suvahy aj VZaS mam stratu -522 tis.

Ked vyplnim tlacivo DP PO, tak mi po odpocitani nedanovych vydavkov vyjde vysledok hospodarenia strata -501 tis.

Moze to takto byt, mozem uvadzat iny HV v danovom priznani a iny v prilohach? ...... stale totiz "zijem" v tom, ze vysledok hospodarenia na danovom priznani musi byt rovnaky ako na suvahe r. 85 a vykaze ZaS r.57.

Mozno sa Vam to bude zdat ako hlupa otazka, ale radsej sa opytam :)
Zoltán Kovács
14.03.09,10:29
Prosim o radu,
prvykrat vyplnam sama danove priznanie pre PO ako take so vsetkymi tlacivami co k tomu patria a chcela by som len poradit s HV - strata, ci to robim spravne.

Takze:
- vysledok hospodarenia podla Hlavnej knihy, Suvahy aj VZaS mam stratu -522 tis.

Ked vyplnim tlacivo DP PO, tak mi po odpocitani nedanovych vydavkov vyjde vysledok hospodarenia strata -501 tis.

Moze to takto byt, mozem uvadzat iny HV v danovom priznani a iny v prilohach? ...... stale totiz "zijem" v tom, ze vysledok hospodarenia na danovom priznani musi byt rovnaky ako na suvahe r. 85 a vykaze ZaS r.57.

Mozno sa Vam to bude zdat ako hlupa otazka, ale radsej sa opytam :)


V súvahe a výkaze ziskov a strát máš účtovný hospodársky výsledok. A v DP máš daňový. Málokrát sa rovnajú. Takže je to v poriadku.

Totiž z účtovného hladiska aj pripočitateľné položky sú nákladmi, len nie daňovo uznateľnými.
Bambi23
14.03.09,10:50
Dakujem za odpoved ... vidim, ze nie som sama, kto pracuje aj cez vikendy. Ale to uz je asi osud uctovnikov.

Tak prijemny pracovny vikend vsetkym
erika_H
14.03.09,14:01
Ahojte prosím Vás,spoločnosť s ruč.obmedzeným môže venovať nezisk.organizácii 2% z daní až keď sú 2% nad 250 Sk?
Aljok
14.03.09,15:22
Áno.
erika_H
14.03.09,17:34
Áno.
dik;)