monikal
14.03.09,10:55
ahojte prosim poradte mi
vediem JU maličke mam tu prijem zo živnosti 18400 možem si nan uplatnit skutočne výdavky ??? mama aj prijem z prenájmu 147500 kde si chcem určite uplatnit paušálne výdavky da sa to takto skombinovat???
živnost = skutočne výdavky
prenájom = paušálne výdavky

alebo ak chcem pri jednom použit paušalne výdavky musim aj pri druhom,,, dakujem monikal:confused::confused::confused::confused::co nfused::confused::confused::confused::confused:
Johanka
14.03.09,11:54
Kombinácia spôsobu uplatňovania výdavkov nie je možná iba pri príjmoch podľa §6 ods.1 a 2.
Ty máš príjmy podľa §6 ods.1 (živnosť) a príjmy podľa § 6 ods.3 (prenájom). Pri takejto kombinácii príjmov môžeš použiť rôzny spôsob uplatňovania výdavkov.
Iwett
14.03.09,12:08
Kombinácia spôsobu uplatňovania výdavkov nie je možná iba pri príjmoch podľa §6 ods.1 a 2.
Ty máš príjmy podľa §6 ods.1 (živnosť) a príjmy podľa § 6 ods.3 (prenájom). Pri takejto kombinácii príjmov môžeš použiť rôzny spôsob uplatňovania výdavkov.
Prosím može sa takýto sposob uplatnovania výdavkov použit aj u platcu DPH?
Iwett
14.03.09,12:22
áno, mám na mysli paušálne výdavky z prenájmu či sa môžu kombinovať so skutočnými zo živnosti ked je SZČO platca dph
monikal
14.03.09,12:25
dakujem velmi kraaaasne monikal
Johanka
14.03.09,12:25
áno, mám na mysli paušálne výdavky z prenájmu či sa môžu kombinovať so skutočnými zo živnosti ked je SZČO platca dph
Ale SZČO nie je platiteľ DPH iba pre živnosť, ale ako zdaniteľná osoba, ktorá vykonáva ekonomickú činnosť, tzn. je platiteľ DPH pre všetky jeho činnosti, z ktorých dosahuje príjem ....
Iwett
14.03.09,12:27
Odpoveď máš v príspevku č. 2 od Johanky. Znížiš príjmy o 5-násobok živ. minima a z ostatného si uplatníš paušálne výdavky 40 %.
Ale vo viacerých príspevkoch na porade sa píše, že keď platca dph uplatňuje preuk. výdavkz a prenajíma nehnuteľnosť nemôže uplatniť paušálne výdavky.
Johanka
14.03.09,12:30
V pôvodnom zadaní nebolo nič o platiteľovi DPH. To, čo je v mojej odpovedi, nie je možné použiť pre platiteľov DPH.
Iwett
14.03.09,12:38
V pôvodnom zadaní nebolo nič o platiteľovi DPH. To, čo je v mojej odpovedi, nie je možné použiť pre platiteľov DPH.
Vďaka