bonita
14.03.09,11:17
Urcite ma niekto prehlad , na ktore automobily je, okrem 1500 € od statu, aka vyska zlavy od predajcu? Myslim len auta do max. 300 tis.
+ by ma zaujimali info o Dacii Logan, kvalite vyrobku. Poradite? Dakujem.
ROBIN111
14.03.09,16:10
ekopo
14.03.09,16:45
Treba obehnúť autosalóny. Výrazné zľavy sú na výbehové typy. Pokrok však ide dopredu.

http://auto.pravda.sk/prehlad-najlacnejsie-auta-na-slovensku-ceny-uz-od-138-tisic-korun-psw-/sk-aporadna.asp?c=A090313_054555_sk-aporadna_P39
Composite
14.03.09,18:42
zľava je 1000€ ak dá predajca 500€ štát pridá ešte 500€
čiže zľava je bud 1000 €, alebo 2000 €.

Max. nákupná cena aute je 25 tis €

Neviem ako nové logany, ale staré boli totálne šroty, rýchlo hrdzaveli,...

Skus sa pozrieť u PL predajcov ;), často majú lacnejšie autá aj bez zľavy 2000 €.
tom_NR
14.03.09,19:21
2 Logany ročníku 2005 máme vo firme. Okrem spotrebných vecí (stierače, žiarovky,...) sa na nich nič za cca. 100tis.km nemenilo. Horšie je to s kvalitou nemetalického laku a plastových dielov, ktoré praskajú. Inak je to na bežné vozenie postačujúce vozidlo. :)
bonita
16.03.09,10:52
Dakujem za info, aj za linky. Zhodou okolnosti mam na dvore auto po havarii, forman, odpisany ako totalka, plus mi konci v aprili leasing, takze srotovne akurat vhodne pre mna, len ci to dovtedy nezrusia.

Auto by som chcela kombi, preto som zabludila aj k dacii, ale rocne najazdim 40 tis. km, tak neviem ci ta dacia mi dlhoí vydrzi.
duves
16.03.09,11:10
Composite
16.03.09,11:28
ano, ale toto bola jedna jazda ;), neviem neviem ako by vypadalo keby jazdila každý deň ;)

Treba skočin na dacia forum, a tam sa popýtať, odtiaľ mám, že dácia je šrot a že hrzavie ako prasa,... ale niekto tam splietal, že u nových modeloch by to nemalo byť.

takže google a dacia forum
hanelie
16.03.09,11:32
logan má vyčerpanú kvótu
Chobot
16.03.09,11:36
vydrží vela

:rolleyes::rolleyes:

Takéto "šantenie" na blate zvládne každé auto...:D
duves
16.03.09,11:38
ano, ale toto bola jedna jazda ;), neviem neviem ako by vypadalo keby jazdila každý deň ;)

Treba skočin na dacia forum, a tam sa popýtať, odtiaľ mám, že dácia je šrot a že hrzavie ako prasa,...
Je jedno ceske forum, a je problem s lakom. Bol som na nom pred vyse rokom, co som nad nim uvažoval.
duves
16.03.09,13:49
... ak sa nemáme skladať na klientov nebankových subjektov, prečo sa potom niekomu musíme skladať na nové auto?....


http://doko.blog.pravda.sk/detail.html?a=6764193ddd19b3c208d360e836f91127
Composite
16.03.09,13:56
lebo ficko je všemocný t*****

a jeho gebuľka nepojme daňovú a odvodovú reformu a to, že pomôže všetkým

najprv sa musia namastiť vačky na správnych miestach ;)
Lianka
16.03.09,13:57
http://doko.blog.pravda.sk/detail.html?a=6764193ddd19b3c208d360e836f91127

Zaujimavy clanok...

"V kontexte s tým pôsobí totiž ako päsť na oko fakt, že zástupy mediálne známych ekonómov, nie tak dávno vysvetľovali, že pomoc od štátu pre klientov skrachovaných nebankových subjektov je výsostne nesprávna, lebo prečo by sme sa my všetci mali z našich daní skladať niekomu len preto, že zlé investoval svoje peniaze. A tak sa spýtam, prečo teraz nekritizujú vládu zato, že robí vlastne to isté so šrotovným? Veď vlastne odškodňuje tých, čo si doteraz nedokázali kúpiť nové auto, lebo im stačilo ojazdené. O nové ani nemali záujem."
duves
16.03.09,13:59
lebo ficko je všemocný t*****

a jeho gebuľka nepojme daňovú a odvodovú reformu a to, že pomôže všetkým

najprv sa musia namastiť vačky na správnych miestach ;)
Tu nejde o ficka, je to dohoda, kartel, nariadenie z bruselu. A musela by to urobit každa vlada. Ak sa proti nepostavime, bude to precedens na šrotovne v buducnosti pre kadečo: na mixer, na TV, na PC, na topanky....atd atd.
bonita
17.03.09,12:33
Zaujimavy clanok...

"V kontexte s tým pôsobí totiž ako päsť na oko fakt, že zástupy mediálne známych ekonómov, nie tak dávno vysvetľovali, že pomoc od štátu pre klientov skrachovaných nebankových subjektov je výsostne nesprávna, lebo prečo by sme sa my všetci mali z našich daní skladať niekomu len preto, že zlé investoval svoje peniaze. A tak sa spýtam, prečo teraz nekritizujú vládu zato, že robí vlastne to isté so šrotovným? Veď vlastne odškodňuje tých, čo si doteraz nedokázali kúpiť nové auto, lebo im stačilo ojazdené. O nové ani nemali záujem."



Mozno preto, ze peniaze do nebankoviek vkladali ludia tie, ktore mali navyse odlozene a chceli zarobit a stare auta maju ludia ti, co nemali na nove auto?
Composite
17.03.09,12:50
staré auto môže byť aj za 1,5 miliona ;)
didiana
19.03.09,07:49
Vo februari 2009 som dal zosrotovat auto a bolo odhlasene na DI. Chcem sa informovat ci sa na toto vztahuje zakon o srotovnom. Dakujem.
Chobot
19.03.09,08:49
Vo februari 2009 som dal zosrotovat auto a bolo odhlasene na DI. Chcem sa informovat ci sa na toto vztahuje zakon o srotovnom. Dakujem.

Nie, účinnosť zákona je od 9.3.2009 a je tam jasne napísané, že sa to vzťahuje len na autá zošrotované od 9.3.2009 - § 7a ods. 3:

(3) Dotáciu podľa odseku 1 možno poskytnúť fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ak táto odovzdala po 9. marci 2009 autorizovanému spracovateľovi starých motorových vozidiel motorové vozidlo vyrobené pred 1. januárom 1999, ktoré bolo k 31. decembru 2008 zaregistrované v evidencii motorových vozidiel a bolo k 31. decembru 2008 vo vlastníctvefyzickej osoby alebo právnickej osoby a ktoré bolo po 9. marci 2009 trvalo vyradené z evidencie motorových vozidiel.
Lianka
20.03.09,10:23
Chobot (alebo niekto iny), mozes, prosim, pripojit link na legislativu ohladom srotovneho? Povodne bola legislativa tu: http://www.mhsr.sk/index/go.php?id=4640, ale nejde mi ten link otvorit. Dakujem.
Chobot
20.03.09,10:38
Chobot (alebo niekto iny), mozes, prosim, pripojit link na legislativu ohladom srotovneho? Povodne bola legislativa tu: http://www.mhsr.sk/index/go.php?id=4640, ale nejde mi ten link otvorit. Dakujem.

Nooo, ono treba trošku pohľadať, je to tam . Pre budúcnosť dobrá rada - ak nefunguje konkrétny link, tak z odkazu je zrejmé, že exituje aj nejaká domovská stránka, v tomto prípade domovskou stránkou je www.mhsr.sk. Táto ide otvoriť a tam hneď v ľavom okraji máš zhora tretiu odrážku Šrotovné:

http://www.mhsr.sk/srotovne-7030/128715s

a v rámci toho je tam odkaz aj na výnos MHSR ohľadne šrotovného:

http://www.mhsr.sk/vynos-mh-sr--ktory-upravuje-poskytovanie-dotacie--na-kupu-noveho-osobneho-motoroveho-vozidla--tzv--srotovne--7031/128716s
Lianka
20.03.09,11:02
Dakujem velmi pekne. Bola som na tej stranke, asi som nepozorne citala, ked som to srotovne v tretom riadku nevidela. Cez vyhladavanie mi to vyhodilo nieco od veci.
Bebak76
20.03.09,11:35
Dobry den, chcem sa opytat, ci niekto nahodou nevie, ci auto, ktore chceme dat zosrotovat musi mat platnu STK. Vdaka. B.
Jozef Mihál
20.03.09,11:42
Nemusí.
Bebak76
20.03.09,11:54
Nemusí.

Dakujem. :)
Osimka
23.03.09,12:21
Chcela by som sa spýtať:Otec dá zošrotovať svoje staré auto, môže si toto potvrdenie šrotovného uplatniť napr.syn na nové auto? Alebo musí byť nové auto prihlásené na toho, koho auto bolo zošrotované?
Excise Duty
23.03.09,12:31
Chcela by som sa spýtať:Otec dá zošrotovať svoje staré auto, môže si toto potvrdenie šrotovného uplatniť napr.syn na nové auto? Alebo musí byť nové auto prihlásené na toho, koho auto bolo zošrotované?
Nie, "šrotujúcou" a následne nové auto kupujúcou osobou musí byť tá istá právnická alebo fyzická osoba, potom sa dá auto prepísať.
Stefan2005
23.03.09,13:53
Nie, "šrotujúcou" a následne nové auto kupujúcou osobou musí byť tá istá právnická alebo fyzická osoba, potom sa dá auto prepísať.

s prvou časťou odpovede súhlasím, zvýraznené sa mi nepozdáva.

na oficiálnej stránke šrotovného - http://www.mhsr.sk/najcastejsie-otazky-k-srotovnemu/128719s

je aj:

"Otázka
Môj otec je vlastníkom starého auta, je napísané na jeho meno. On však už nie je zdravotne spôsobilý riadiť auto. Môže kúpiť nové auto s dotáciou na zošrotovanie, pričom nové auto bude zapísané na moje meno alebo na meno iného člena rodiny?

Odpoveď
Na dotáciu má nárok majiteľ starého auta, ktorý ho dá zošrotovať a ktorý si kúpi nové auto. Teda kúpnu zmluvu musí uzavrieť majiteľ starého auta. Na aké meno sa zaregistruje auto do evidencie motorových vozidiel na dopravnom inšpektoráte MH SR nebude skúmať. "

Rád by som však vedel, či v praxi už niekto prihlasoval na svoje meno auto, ktoré bolo kúpené na inú osobu. Polícia má iba evidenčnú funkciu. Iba zapisuje vlastníkov motorových vozidiel na základe iného právneho úkonu a nerozhoduje o vlastníctve ako kataster na základe vkladu. Ale majú síce vlastné interné predpisy, takže jeden nikdy nevie.
key133
26.03.09,21:21
Rád by som však vedel, či v praxi už niekto prihlasoval na svoje meno auto, ktoré bolo kúpené na inú osobu. Polícia má iba evidenčnú funkciu. Iba zapisuje vlastníkov motorových vozidiel na základe iného právneho úkonu a nerozhoduje o vlastníctve ako kataster na základe vkladu. Ale majú síce vlastné interné predpisy, takže jeden nikdy nevie.

Presne toto riesim v mojej teme: http://www.porada.sk/t107872-prihlasenie-noveho-automobilu.html
lilika45
25.11.09,09:45
..
Iwett
15.12.09,06:48
Dobrý deň, prosím Vás, vopred sa ospravedlňujem, ak to tu niekde je, ale musela by som veľmi dlho čítať....:o , chcem sa spýtať, šrotovné platí do konca roka som počula... to sa dá zošrotovať a dostane nejaké potvrdenie, ktoré sa uplatní pri kúpe auta? A ako dlho to potvrdenie platí? Prepáčte tie najivné otázky, ale vôbec nič neviem o postupe pri šrotovnom, mala by som záujem,a neviem, či to stíham do konca roka...Ďakujem
Stanislav 1975
15.12.09,06:55
Dobrý deň, prosím Vás, vopred sa ospravedlňujem, ak to tu niekde je, ale musela by som veľmi dlho čítať....:o , chcem sa spýtať, šrotovné platí do konca roka som počula... to sa dá zošrotovať a dostane nejaké potvrdenie, ktoré sa uplatní pri kúpe auta? A ako dlho to potvrdenie platí? Prepáčte tie najivné otázky, ale vôbec nič neviem o postupe pri šrotovnom, mala by som záujem,a neviem, či to stíham do konca roka...Ďakujem

Už sa nedá nič zošrotovať-už je to pasé- táto ponuka do konca roka platí pre tých,ktorí už dali zošrotovať a majú už "poukaz" na šrotovné!Takže,už nič nedáš zošrotovať...
Iwett
15.12.09,07:01
Už sa nedá nič zošrotovať-už je to pasé- táto ponuka do konca roka platí pre tých,ktorí už dali zošrotovať a majú už "poukaz" na šrotovné!Takže,už nič nedáš zošrotovať...
Ďakujem za odpoveď, ktorá ma síce nepotešila:mee:, ale aspoň som ušetrila čas na študovanie.:) Posielam imaginárny bodík....iný sa nedá.
Stanislav 1975
15.12.09,07:04
Ďakujem za odpoveď, ktorá ma síce nepotešila:mee:, ale aspoň som ušetrila čas na študovanie.:) Posielam imaginárny bodík....iný sa nedá.

Ok som rád,že som pomohol-inak, dosť ľudí,ktorí šrotovné nevyužijú a majú naň nárok(majú poukaz)-predávajú tie poukazy za určitú sumu-skús použiť pána Ing. Googla-ten ti pomože...:D
Pekný deň...
Stanislav 1975
15.12.09,07:07
Ok som rád,že som pomohol-inak, dosť ľudí,ktorí šrotovné nevyužijú a majú naň nárok(majú poukaz)-predávajú tie poukazy za určitú sumu-skús použiť pána Ing. Googla-ten ti pomože...:D
Pekný deň...

Fúúúha,ale ako tak pozerám-dosť za to pýtajú-sa ti to asi neoplatí takto načierno kupovať...:mad:
Iwett
15.12.09,08:47
Fúúúha,ale ako tak pozerám-dosť za to pýtajú-sa ti to asi neoplatí takto načierno kupovať...:mad:
Ďakujem druhýkrát....práve som chcela písať, že kým to nájdem, bude koniec roka....a zas si to pozrel za mňa, tak to mám vyriešené. Počkám, či na budúci rok niečo nevymyslia tiež.:)