H.B.
01.07.05,11:39
Neviete aké tlačivá mám vypísať, keď chcem nahlásiť pracovný úraz nášho zamestnanca? Bola som na Soc.poisť.,ale nevedeli mi nič povedať,pretože ten pán čo to robí, tak má dovolenku.Ale mne to dosť súri.Vraj do 3 dní to mám nahlásiť na Soc.poisť,.zdrav.p a na inšpektorát bezpečnosti práce.
Luba2
01.07.05,09:53
To snáď nemyslíš vážne! Ty to máš nahlásiť na sociálku a oni nevedia, ako im to máš nahlásiť? Prepáč len ma to šoklo, aké tlačivá máš použiť neviem.
Bionda
01.07.05,10:07
takže určite spísať Záznam o úraze + Oznámenie poistnej udalosti (tlačivo SP), treba to do 7- dní, poslať na riaditeľstvo a aj na odd. úrazového poistného , treba určiť aj mieru zavinenia
Livia2
01.07.05,10:08
Je treba vypísať Záznam o úraze, kde bude popísané, ako, kedy, kde úraz vznikol, svedkovia, potvrdenie lekára. To pošli na inšp.práce a na zdravotku. Zo stránky soc.poist. si stiahni tlačivá pre sociálku, myslím, že sa to volá Oznámenie poistnej udalosti.
Po zasadnutí škodovej komisie sa na sociálku posiela aj Záznam z komisie.
To je tak narýchlo, čo ma napadlo, ostatní poraďáci ma určite doplnia.
ketrin
01.07.05,10:21
Pracovný úraz sa vypisuje na tlačive Záznam o úraze . Je to tlačivo ŠEVT, ktoré sa dá kúpiť v papierníctve .
anet
02.07.05,10:02
POMOC!!! Zamestnanec - vodic sa vo svojom volnom case (nedela 26.6.) strasne opil. Treslo to s nim o zem pricom si dorezal celu ruku (visel mu prst, dorezane slachy), V pondelok siel rovno do nemocnice na chirurgiu, kde si ho nechali. Az teraz doniesol papier z chirurgie,kde ma zaskrtnuty uraz (nie pracovny). Ale ten papier je podla mna urceny jeho obvodnej lekarke (je na nom aj meno lekarky). Nemal by ist za nou a tak mi doniest papiere, ze je na PN?
Uz mi ubehol tyzden a neviem co poslem po 10 dnoch na socialku.:confused:
A ako to vlastne bude, uraz (treba mi pre SP nejaky zaznam o uraze) ci klasicka PN (len vyplnim pre SP potvrdenie zam.+ potvdenie o docasnej PN a poslem)?

Za odpovede velmi pekne dakujem.
Daskale
04.07.05,11:52
Mala som zamestnankyňu, ktorá havarovala mimo pracovného času. Robila som na Sociálnu poisťovnu tie isté hlásenia ako pri pracovnom úraze. Len toľko:)
Maňaska
04.07.05,12:48
POMOC!!! Zamestnanec - vodic sa vo svojom volnom case (nedela 26.6.) strasne opil. Treslo to s nim o zem pricom si dorezal celu ruku (visel mu prst, dorezane slachy), V pondelok siel rovno do nemocnice na chirurgiu, kde si ho nechali. Az teraz doniesol papier z chirurgie,kde ma zaskrtnuty uraz (nie pracovny). Ale ten papier je podla mna urceny jeho obvodnej lekarke (je na nom aj meno lekarky). Nemal by ist za nou a tak mi doniest papiere, ze je na PN?
Uz mi ubehol tyzden a neviem co poslem po 10 dnoch na socialku.:confused:
A ako to vlastne bude, uraz (treba mi pre SP nejaky zaznam o uraze) ci klasicka PN (len vyplnim pre SP potvrdenie zam.+ potvdenie o docasnej PN a poslem)?

Za odpovede velmi pekne dakujem.Jeho vedúci / alebo niekto, kto eviduje dochádzku/ mal podľa mňa písať za neprítomnosť v práci absenciu, keďže nemá Potvrdenie o dočasnej práceneschopnosti....Treba dotyčného zamestnanca upozorniť na fakt, že zatiaľ nemá na tieto dni ospravedlnenie. Zrejme ho rýchlo donesie.
Nemám v tomto ohľade skúsenosti, ale podľa mňa tento úraz nie je dôvodom na spísanie Hlásenia o úraze. A navyše, ak je pravda, že pil, na Potvrdení o dočasnej práceneschopnosti by to malo byť označené. Na základe toho by sa mala náhrada za dočasnú prácenenschopnosť krátiť na 50 %
anet
04.07.05,14:37
Maňaska, velmi pekne dakujem. S takymi "pripadmi" nemam skusenosti.

Dakujem,dakujem:)
Denda
04.07.05,14:46
Neviete aké tlačivá mám vypísať, keď chcem nahlásiť pracovný úraz nášho zamestnanca? Bola som na Soc.poisť.,ale nevedeli mi nič povedať,pretože ten pán čo to robí, tak má dovolenku.Ale mne to dosť súri.Vraj do 3 dní to mám nahlásiť na Soc.poisť,.zdrav.p a na inšpektorát bezpečnosti práce.Prikladám ti tlačivo, ktoré sa posiela na sociálnu poisťovňu pri pracovnom úraze.

http://www.socpoist.sk/files/noveform/P5_Oznam_%20PU1.doc
JanaF
04.07.05,14:57
POMOC!!! Zamestnanec - vodic sa vo svojom volnom case (nedela 26.6.) strasne opil. Treslo to s nim o zem pricom si dorezal celu ruku (visel mu prst, dorezane slachy), V pondelok siel rovno do nemocnice na chirurgiu, kde si ho nechali. Az teraz doniesol papier z chirurgie,kde ma zaskrtnuty uraz (nie pracovny). Ale ten papier je podla mna urceny jeho obvodnej lekarke (je na nom aj meno lekarky). Nemal by ist za nou a tak mi doniest papiere, ze je na PN?
Uz mi ubehol tyzden a neviem co poslem po 10 dnoch na socialku.:confused:
A ako to vlastne bude, uraz (treba mi pre SP nejaky zaznam o uraze) ci klasicka PN (len vyplnim pre SP potvrdenie zam.+ potvdenie o docasnej PN a poslem)?

Za odpovede velmi pekne dakujem.
Zo SP ti treba to tlacivko a v tom budes musiet zaskrtnut, ze to bol uraz a v niektorej casti treba potom zasrtnut, ze pocas urazu bol pod vplyvom alkoholu.Potom by si mala vypisat zaznam o uraze, co sa da kupit v SEVT-e. Socialka si tieto tlacivka vyzadovala, ak v PN zamestnanca sa vyskytne kod urazu, oni uz poznaju tie kody a skratky od lekarov. Ja som to riesila pred par rokmi, ak sa to nezmenilo, tak by to malo este stale platit.
evina
04.07.05,16:39
POMOC!!! Zamestnanec - vodic sa vo svojom volnom case (nedela 26.6.) strasne opil. Treslo to s nim o zem pricom si dorezal celu ruku (visel mu prst, dorezane slachy), V pondelok siel rovno do nemocnice na chirurgiu, kde si ho nechali. Az teraz doniesol papier z chirurgie,kde ma zaskrtnuty uraz (nie pracovny). Ale ten papier je podla mna urceny jeho obvodnej lekarke (je na nom aj meno lekarky). Nemal by ist za nou a tak mi doniest papiere, ze je na PN?
Uz mi ubehol tyzden a neviem co poslem po 10 dnoch na socialku.:confused:
A ako to vlastne bude, uraz (treba mi pre SP nejaky zaznam o uraze) ci klasicka PN (len vyplnim pre SP potvrdenie zam.+ potvdenie o docasnej PN a poslem)?

Za odpovede velmi pekne dakujem.Podľa mojej mienky Ty s jeho úrazom nemáč nič spoločné. Nejde o pracovný úraz, to znamená, že ten papier mal doniesť obvodnej lekárke ako píšeš a tebe doniesť event. PN. V zákone 461/2003 o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov § 83 hovorí:

Poškodený na účely poskytovania úrazových dávok je zamestnanec, okrem sudcu a prokurátora a fyzická osoba uvedená v § 17 ods. 2, ak utrpeli pracovný úraz alebo sa u nich zistila choroba z povolania.
A ďalej § 110 hovorí:
Nárok na úrazové dávky nevzniká, ak sa zamestnávateľ celkom zbaví zodpovednosti za poškodenie zdravia alebo smrť poškodeného podľa osobitného predpisu.
Ten predpis je ZP, ktorý hovorí o podmienkach, kedy sa môže zamestnávateľ zbaviť zodpovednosti za úraz-napr.
ak škodu si spôsobil postihnutý zamestnanec pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok a zamestnávateľ nemohol škode zabrániť- ale aj tu ide stále len a len o pracovný úraz.

To, že v nedeľu a ešte pod vplyvom alkoholu utrpel úraz si musí vyriešiť sám so sebou podľa mojej mienky..
Magma
21.10.05,15:36
Aká je náhrada príjmu pri pracovnom úraze, takisto prvé tri dni 25%?
Zita4
21.10.05,17:22
Aká je náhrada príjmu pri pracovnom úraze, takisto prvé tri dni 25%? Áno, je to normálna náhrada príjmu ako pri inej PN.
karol.za
22.10.05,12:37
Neboj sa ten kto mal pracovný úraz o peniaze nepríde v odškodnení mu bude doplatené do výšky priemernej mnzdy počas celej PN plus odškodnenie zdravotné podľa bodov plus všetky náklady spojené s jeho liečbou
alica 21
01.04.20,19:52
prosím o to odškodnenie treba zvlašť poziadat alebo to vyplatí soc. poisťovňa alebo kto? Alebo aký je postup.