Reader
01.07.05,11:55
Poraďte mi prosím. V dvojosobovej sro došlo k zmene konateľa. Konateľ je len jeden, ktorý je spolumajiteľ (50%). Súčasne došlo k zmene sídla a rozšíreniu predmetu podnikania. Na OR musím poslať zápisnicu z VZ, ktoré o tom rozhodlo. Priložiť musím aj výpis so ZR. Zmenu v ZR mi urobia len na základe predloženého výpisu z OR. Priestory nového sídla sú moje ale nie sú rekolaudované na podnikateľskú činnosť. Rekolaudácia bude trvať najmenej dva mesiace. Pôvodné sídlo už neexistuje. Poraďte mi prosím ako mám časovať jednotlivé kroky.
size
01.07.05,10:02
Najskôr by som riešila konteľa. Sídlo spoločnosti zatiaľ ponechať pôvodné a po tých dvoch mesiacoch spraviť zmenu sídla.
Nuno
01.07.05,13:31
spravis valne zhromazdenie, kde sa rozhodne o vsetkych krokoch. zoberies zapisnicu na zivnostensky, nech ti vydaju novy zivnostnensky list na nove predmety cinnosti a nech zaeviduju co maju (nezabudni pre istotu na vypis z registra trestov noveho konatela). novy zivnostensky a vsetky ostatne listiny dorucis na obchodny register. po zapisani pojde s novym vypisom na zivnostensky a das si zaevidovat tie zmeny.