Ejo
14.03.09,17:41
Živnostník má mobil-shop. Predáva aj použité mobily. Tieto nakupuje od "obyčajných" ľudí. Má dopredu vystavené tlačivo - kúpno-predajná zmluva a tam sa len dopíšu údaje o kupujúcom /živnostník/ a predávajúcom, typ mobilu a cena. Táto zmluva bude v účtovníctve živnostníka ako výdaj OZD? A može mať takúto zmluvu sám so sebou? Ako živn. a "obyč.osoba"?
ďakujem
Ejo
14.03.09,18:10
Pomožte niekto, potrebujem tieto kúpne zmluvy zaúčtovať. A samozrejme správne.
ĎAkujem.
Zoltán Kovács
14.03.09,18:19
Živnostník má mobil-shop. Predáva aj použité mobily. Tieto nakupuje od "obyčajných" ľudí. Má dopredu vystavené tlačivo - kúpno-predajná zmluva a tam sa len dopíšu údaje o kupujúcom /živnostník/ a predávajúcom, typ mobilu a cena. Táto zmluva bude v účtovníctve živnostníka ako výdaj OZD? A može mať takúto zmluvu sám so sebou? Ako živn. a "obyč.osoba"?
ďakujem

Budú VOZD. Sám so sebou nemôže uzavrieť zmluvu.
Ejo
14.03.09,18:42
K tejto kúpnej zmluve by mal byť priložený aj príjmový pokl. doklad, že predávajúci prijal peniažky, nie?
Účtujem ako tovar alebo materiál? Alebo si v internej smernici určím, že takýto nákup budem účtovať ako tovar!?
Ejo
15.03.09,06:01
K tejto kúpnej zmluve by mal byť priložený aj príjmový pokl. doklad, že predávajúci prijal peniažky, nie?
Účtujem ako tovar alebo materiál? Alebo si v internej smernici určím, že takýto nákup budem účtovať ako tovar!?
Ejo
15.03.09,08:19
Prosím pekne, viete poradiť?
Zita5
15.03.09,08:35
K tejto kúpnej zmluve by mal byť priložený aj príjmový pokl. doklad, že predávajúci prijal peniažky, nie?
Účtujem ako tovar alebo materiál? Alebo si v internej smernici určím, že takýto nákup budem účtovať ako tovar!?

Som vymazala moju odpoveď , nakoľko bola k ničomu , lebo som si poriadne neprečítala otázku .

Vy ste vyplatili z pokladne , takže budete mať VPD .
Predávajúci nie je povinný Vám vystaviť PPD, nakoľko je to bežný občan.

Niekedy je to aj v zmluve ošetrené a je tam niečo v zmysle .......predávajúci podpisom v tejto kúpnej zmluvy potvrdzuje prevzatie dohodnutej kúpnej ceny vo výške xxxxx .
K tejto zmluve potom vystavíte VPD , a je na Vás , či si ho dáte podpísať , alebo nie , nakoľko podpis o prevzatí kúpnej ceny je už v samotnej KZ.


Čo sa týka nákupu - som za to , že je to nákup tovaru .
Ejo
15.03.09,08:44
Ďakujem pekne, možem pokračovať v práci.
Ejo
15.03.09,14:37
Mám pred sebou kúpno-predajné zmluvy, ktoré vznikli pred dátumom začatia živnosti. Ale tu živnostník má už svoju pečiatku s IČO a DIČ. Mohol takéto zmluvy uzavrieť pred začatím živnosti? Može ísť do zriaďovacích výdavkov s ID?
Ejo
15.03.09,16:47
Mám pred sebou kúpno-predajné zmluvy, ktoré vznikli pred dátumom začatia živnosti. Ale tu živnostník má už svoju pečiatku s IČO a DIČ. Mohol takéto zmluvy uzavrieť pred začatím živnosti? Može ísť do zriaďovacích výdavkov s ID?
Ejo
16.03.09,17:28
Može takéto zmluvy dať do zriaďovacích výdavkov?????
Ejo
23.03.09,15:16
Ak živnostník kupoval od fyz. osob ešte pred začatím živnosti mobilné telefóny, nie sú o tom žiadne doklady. Teraz ich predáva. Ako sa takéto mob. tel. zaradia do zásob? A čo s výkazom zásob???????
Ejo
23.03.09,17:39
Vie niekto poradiť???
Ejo
24.03.09,06:29
Pomožte prosím, potrebujem odovzdať DP a neviem čo so zásobami, ako som uviedla v príspevku č. 12.
Prosím.....
Ejo
24.03.09,09:01
Pomožte prosím, potrebujem odovzdať DP a neviem čo so zásobami, ako som uviedla v príspevku č. 12.
Prosím.....
Ejo
24.03.09,11:05
Toľko skúsených je na porade, vie niekto poradiť????
sybila3
05.08.09,08:57
vie mi poradiť niekto s týmto: konateľ požiadal známeho aby mu kúpil pílu a krovinorez pre sročku, dal mu peniaze, on síce doniesol blok, ale omylom zaplatil zo svojho súkromného účtu. Dalo by sa to urobiť tak, že by to s.ročke predal ako súkromná osoba a vystavila by sa kúpnopredajná zmluva?