Mirka-test
01.07.05,13:19
Musí mať študent VŠ pracujúci ako brigádnik originál potvrdenie z VŠ alebo stačí kópia študentského preukazu (ide o čipovú kartu)?
mosat1
01.07.05,11:22
Ako viem, musi mat potvrdenie zo skoly.
Mirka-test
01.07.05,11:28
Ale tá čipová karta je tiež dôkazom, že navštevuje školu. Pretože ak by štúdium prerušil alebo skončil tak musí túto kartu odovzdať, je na nej uvedené meno, dátum narodenia, názov školy, fakulty, rok vydania, číslo študenta, foto.
Mirka-test
01.07.05,11:30
Je v zákone konkrétne napísané, že to musí byť originál papierové potvrdenie zo školy?
mosat1
01.07.05,11:39
To nie, ale este som sa nestretol, ze by niekomu stacil prefoteny studentsky preukaz. V zakone to nie je presne vymedzene (nasiel som iba: "Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody.").
bea
01.07.05,11:50
Musí mať študent VŠ pracujúci ako brigádnik originál potvrdenie z VŠ alebo stačí kópia študentského preukazu (ide o čipovú kartu)?V Zákonníku práce v § 228 ods. 2) je vyslovene uvedené "Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody."
poruba
01.07.05,11:59
U nás na Žilinskej univerzite tak isto vydali tieto karty, mali platiť všade, a neplatia nikde. Všetci pýtajú potvrdenie. Na tvojom mieste by som sa tým nezaťažovala a zbehla do školy pre tú blbú pečiatku.
pyton
01.07.05,12:52
Ale kópie snáď môžu byť, keď študent brigáduje každú chvíľu inde a pani mu desať potvrdení sotva vystaví. Je rád, keď slávnostne odíde s jedným.
Heni
01.07.05,13:36
Ale tá čipová karta je tiež dôkazom, že navštevuje školu. Pretože ak by štúdium prerušil alebo skončil tak musí túto kartu odovzdať, je na nej uvedené meno, dátum narodenia, názov školy, fakulty, rok vydania, číslo študenta, foto.nie vždy musia túto kartu po ukončení štúdia odovzdať. na niektorých školách ich iba zablokujú, ale nepýtajú späť.