IvetaH
15.03.09,07:58
Dobré ráno, chcem sa opýtať, či môžem mať v prac zmluve uvedený týždenný parcovný čas 40 hodín aj keď sa jedná o zamestnanca, ktorý bude robiť obdenky, čo nie je 40 hodinový pracovný týždeň.
Ďakujem pekne
mzdarka renca
15.03.09,09:40
Dobré ráno, chcem sa opýtať, či môžem mať v prac zmluve uvedený týždenný parcovný čas 40 hodín aj keď sa jedná o zamestnanca, ktorý bude robiť obdenky, čo nie je 40 hodinový pracovný týždeň.
Ďakujem pekne

Ak sa jedná o nepretržitú prevádzku a ide o tých zamestnancov, o ktorých si v iných príspevkoch písala, že jeho prac. zmena je 12h, tak jeho týždenný prac. úväzok je 37,5 hod./týždeň v zmysle § 85 odst. 5 Zákonníka práce.

(5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva prácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.
IvetaH
15.03.09,11:16
Áno, tomuto už vďaka tebe rozumiem. Moc si mi pomohla, ale problémom teraz je, že konateľ si sám vedie personalistiku a ja mám rozpor, že v zmluve má uvedený 40 hodinový týždeň, ale robí vlastne v nepretržitej prevádzke, tak podľa zákona by mal byť 37,5 hodinový. Ja som si všetko nastavila tak, ako si mi napísala v tých minulých príspevkoch, jedine ma teraz trápi, či ho mám presvedčiť, že musí zmluvu upraviť alebo to nechať tak, dôležité je, že zamestnanec robí a je odmeňovaný podľa zákona.
Ja by som to mala najradšej všetko v súlade. Len on mi povie, že ty si rob ako ti pasuje a ja tiež po svojom. Asi má šablonu na jednu pracovnú zmluvu a tak mu to stačí.
mzdarka renca
15.03.09,11:34
Áno, tomuto už vďaka tebe rozumiem. Moc si mi pomohla, ale problémom teraz je, že konateľ si sám vedie personalistiku a ja mám rozpor, že v zmluve má uvedený 40 hodinový týždeň, ale robí vlastne v nepretržitej prevádzke, tak podľa zákona by mal byť 37,5 hodinový. Ja som si všetko nastavila tak, ako si mi napísala v tých minulých príspevkoch, jedine ma teraz trápi, či ho mám presvedčiť, že musí zmluvu upraviť alebo to nechať tak, dôležité je, že zamestnanec robí a je odmeňovaný podľa zákona.
Ja by som to mala najradšej všetko v súlade. Len on mi povie, že ty si rob ako ti pasuje a ja tiež po svojom. Asi má šablonu na jednu pracovnú zmluvu a tak mu to stačí.

Súhlasím s tebou, je podstatné, aby všetko bolo v zmysle zákona pri prípadnej kontrole. Pokús opäť vysvetliť konateľovi, že v PZ, by mali mať uvedený dohodnutý prac. čas 37,5 hod./týždeň a nie 40 hod./týždeň. Odvolaj sa na ZP, možno to pomôže.
IvetaH
15.03.09,11:45
Ďakujem, niečo teda vymyslím, asi mu urobím nové vzory pracovných zmlúv.
Peknú nedeľu prajem.