Aankaa
15.03.09,10:01
Je tu veľa ľudí, ktorých jediný príjem je z e-shopu /ov/?
Chcem to vedieť pre utvrdenie seba samej- že mám makať ďalej :).
Vďaka.
Bastian
15.03.09,09:38
Je tu veľa ľudí, ktorých jediný príjem je z e-shopu /ov/?
Chcem to vedieť pre utvrdenie seba samej- že mám makať ďalej :).
Vďaka.
To Ty vyrábaš tie sošky anjelikov?
A je to Tvoj jediný zdroj príjmu?
Aankaa
15.03.09,14:49
To Ty vyrábaš tie sošky anjelikov?
A je to Tvoj jediný zdroj príjmu?

nooo, tak nejako, anjeličkovia - darčeky .... :)
Aj som chcela nájsť vhodných odberateľov, ale ručná práca je veľmi nedocenená a takúto nádheru nedám za pár drobných. Kým nájdem odberateľa, ktorý bude schopný posúvať tento tovar ďalej ako určité dielo, nie ako pásový kus z čínskej fabriky... Preto e-shop, e-shop...:rolleyes:
Dáša_
15.03.09,17:27
Poznám, ale nie u nás, ale v čechách.

Vačšina to u nás má spojené bud s kamennou predajňou, alebo prevádzkuje viac e-shopov, prípadne to robí popri škole, inom zamestnaní.

Obchody podobné tvojim podla mna potrebuju hlavne dobru reklamu, aby ich ludia vedeli najsť.

To je napriklad aj prípad fleru (myslím že vieš, o čom hovorím). Rozbiehali sa naraz s podobným obchodom. ale na rozdiel od konkurencie masívne investovali do reklamy - nielen na internete, ale aj v časopisoch pre ženy. Normalne si najali PR tým. Okrem toho hodne investovali aj do sw, neustále vyvíjaju.

Poviem inak, da sa to, ale nie je to zadarmo - ja viem, paradox.
maverick27
16.03.09,07:36
Ahoj. Aj ja mám e-shop, časom sa k e-shopu pridal kamenný obchod otvorený v určitú dobu, ale mám popri ešte zamestanie. Možno keby sa človek tomu venoval úplne na plno, možno by z toho vedel vyžiť. Alebo mať tých e-shopov viac.
Aankaa
18.03.09,06:34
Takže jednoznačne povedané- musel by to lukratívny e-shop byť, aby človek vedel žiť? ...ešte sa to aj rýmuje :-)
Dáša_
18.03.09,06:42
Takže jednoznačne povedané- musel by to lukratívny e-shop byť, aby človek vedel žiť? ...ešte sa to aj rýmuje :-)

Podme na to z inej strany: ak spravne chapem, vyrabas darceky.

Neviem, kolko si predstavujes ako svoj príjem z obchodu , povedzme 500€. Zatial nepocitam naklady na prevadzku, postovne, balenie, material.

prva otazka je, kolko by si musela vyrobit tych darcekov, aby si ich predala za 500€?
druhý level: spocitaj si naklady na vyrobu darceka a skus vypocitat toto cislo. Teda zaujima ma, ci si schopna vyrobit dostatocny pocet veci, aby si si dokazala zarobit tých 500€

Dufam, ze som to moc nezamotala, ale raz som kalkulovala ci ist alebo neist predavat na vianocne trhy - vysli mi zaujimave cisla - velmi vysoky pocet výrobkov, ktore by som musela mat na "sklade". T.j., ak predavas lacne veci, je to velmi pracne
Aankaa
18.03.09,18:02
Ďakujem Dáša,
ide práve o to, že nemám nejaké super lacné vecičky zozbierané z pásu ( ?), ale pre Slovač sú to výrobky príliš drahé. Aj keď zase apelujem, že sú to darčeky - a tie človek stále potrebuje nové a nové, neokukané. Už som obišla mnohých predajcov darčekových predajní, vraj to pre nich nie je rentabilné, pretože by nemali zisk 100%, tak to chcem posúvať cez e-shop a drahšiu reklamu.