Krtko
15.03.09,12:44
Už som síce niečo našla, a pochopila som, že so súhlasom leasingovky môžem odpisovať, ale stále neviem, či do konca leasingu alebo ako iný majetok 4 roky???
Citujem ešte raz:
v OBCHODNOM MAJETKU JE AUTO NA LEASING. Po takmer roku si pán majiteľ:D zmyslel, že potrebuje naviják, nárazník, ťažné, strešný nosič, sanie a svetlomety, všetko s montážou.:confused:
Každá z tých položiek aj s montážou je do 30 000,- ešte Sk takže som uvažovala nad réžiou,ale celková fa bez DPH je 119371,80 Sk, ale keďže sa nedajú použiť bez auta, malo by to byť technické zhodnotenie, ale ako to k leasingovému majetku pripočítať - v rámci softu takú možnosť nemám Rozdelím tú fa na zvyšné mesiace leasingu a budem odpisovať mesačne alebo stačí raz ročne jednu tretinu.....
Naozaj som hľadala stratila som dva dni a aj tak si neviem rady, včera bolo neskoro, dnes ho musím dorobiť:eek: a uzavrieť...
VOPRED ĎAKUJEM:rolleyes:
Kája.
15.03.09,14:53
Technické zhodnotenie ak je vykonané do dátumu zaradenia do majetku sa pripočítava k obstarávacej cene leasingu, ak je vykonané po zaradení odpisuje sa ako iný majetok. T.z., že to zaradíš ako iný majetok a budeš odpisovať 4 roky.
Krtko
15.03.09,16:39
Technické zhodnotenie ak je vykonané do dátumu zaradenia do majetku sa pripočítava k obstarávacej cene leasingu, ak je vykonané po zaradení odpisuje sa ako iný majetok. T.z., že to zaradíš ako iný majetok a budeš odpisovať 4 roky.

Ďakujem ,

aj v tomto prípade treba súhlas leasingovej spoločnosti?
Nákup sa uskutočnil niekedy v októbri, neviem či dajú súhlas.
Kája.
15.03.09,17:00
Vždy treba mať súhlas leasingovky, ja som tiež teraz žiadala súhlas spätne za celý rok 2008 a nemajú problém.
Krtko
15.03.09,17:04
Ešte raz veľká vďaka, aj som to tak chcela urobiť, ale vieš tá pečiatka ti niekedy chýba - tá istota, ked tým človek ešte neprešiel