Lubomir1
15.03.09,12:18
Rozhodujem sa medzi Ytong Lambda a tehlou (Porotherm PTH Profi 44). V neprospech tehly hrajú prípadné problémy pri sekaní napr. elektriny, vodovody. osadenie napr. skriniek kuchynskej linky a pod.

Nemáte niekto so sekaním do tejto tehly skúsenosti? Prípadne jestvujú nejaké triky, pomôcky, obrázky, ktoré by mohli minimalizovať prípadné poškodenie tehly?
krvak
15.03.09,14:30
No, co sa tyka rozhodovania, pozri este Porfix PLUS. Do tehly sa blbo seka, ale!! Existuje taky stroj-freza, co do tehly pekne vyfrezuje drazku, hlbka cca 4-5 cm a sirka tak 3-4cm, zalezi od kotuca, co tam je. Dokonca to ma aj navyjacik , ako na jeepoch, takze ked si to ukotvis dobre, tak ti to staci drzat a pritlacat k stene a samo sa to taha. Velke je to asi ako flexa-vrtacka. Netusim, kde sa to da kupit, ale mne sa s tym dobre brigadovalo.

Moj nazor:Ja osobne som skor za porobeton, ako tehlu, aj kvoli sekaniu a odpadu , aj kvoli lepsim vlastnostiam v ramci prechodu tepla.
Lubomir1
15.03.09,16:01
Existuje taky stroj-freza, co do tehly pekne vyfrezuje drazku, hlbka cca 4-5 cm a sirka tak 3-4cm.

A aké máš skúsenosti s uchytením rôznych predmetov na tehle napr. poličky kuchynskej linky a pod.? Dajú sa do tehly vŕtať diery bez jej poškodenia?
krvak
15.03.09,16:06
Rodicia maju tehlu, postavene v roku 2000. Ked sme sa trafili s otcom do diery v crepe tehly a chceli sme tam uchytit policu, co mala aj nieco uniest, tak sme tam natlacili sadru a do nej hmozdinku. V porobetone taky problem nemas. Ked do dacoho vrtas, vzdy to poskodis:-) Otazne je, ci to praskne a kde sa trafis :-) ale dnes sa uz da vsetko, ked sa chce, aj s tehlou. Su rozne hmozdinky.
220870
15.03.09,16:49
Čo sa týka kvality tak stále nič lepšie ako pálená tehla nevymysleli.
titiko20
15.03.09,17:27
No, co sa tyka rozhodovania, pozri este Porfix PLUS. Do tehly sa blbo seka, ale!! Existuje taky stroj-freza, co do tehly pekne vyfrezuje drazku, hlbka cca 4-5 cm a sirka tak 3-4cm, zalezi od kotuca, co tam je. Dokonca to ma aj navyjacik , ako na jeepoch, takze ked si to ukotvis dobre, tak ti to staci drzat a pritlacat k stene a samo sa to taha. Velke je to asi ako flexa-vrtacka. Netusim, kde sa to da kupit, ale mne sa s tym dobre brigadovalo.

Moj nazor:Ja osobne som skor za porobeton, ako tehlu, aj kvoli sekaniu a odpadu , aj kvoli lepsim vlastnostiam v ramci prechodu tepla.


Akoze to si s tym porfixom robis srandu?
Je to halaburda, u mna je cislo jeden tehla.
A co sa tyka pomer cena vykon tak jednoznacne HELUZ, nikto sa tu na nich nechyta