petka80
15.03.09,14:36
Dobry den, som zivnostnicka (pausalne vydavky 40%) a uctovnictvo nie je prave mojou parketou, preto sa chcem spytat povolanejsich na niekolko veci k DP:
1. v roku 2008 mi DÚ vratil preplatok, ktory vysiel v DP podanom za rok 2007 - ten predpokladam v DP za rok 2008 nikde neuvadzam
2. mozem uviest vsetky odvody platene v roku 2008? platila som ich 13×, pretoze v januari 08 som platila za dec 07 a v decembri 08 som zaplatila aj nov a dec 08.
3. zdravotna poistovna mi vratila na jesen preplatok. teraz mi prisiel papier, aby som im na ucet poukazala dan, ktoru za mna zaplatili...aj tu v porade som sa docitala, ze ak nevediem uctovnictvo, mozem to povazovat za vybavene a nemusim ten preplatok uz v DP uvadzat. vdaka
Anja111
15.03.09,14:07
Dobry den, som zivnostnicka (pausalne vydavky 40%) a uctovnictvo nie je prave mojou parketou, preto sa chcem spytat povolanejsich na niekolko veci k DP:
1. v roku 2008 mi DÚ vratil preplatok, ktory vysiel v DP podanom za rok 2007 - ten predpokladam v DP za rok 2008 nikde neuvadzam Správne.
2. mozem uviest vsetky odvody platene v roku 2008? platila som ich 13×, pretoze v januari 08 som platila za dec 07 a v decembri 08 som zaplatila aj nov a dec 08. Áno.
3. zdravotna poistovna mi vratila na jesen preplatok. teraz mi prisiel papier, aby som im na ucet poukazala dan, ktoru za mna zaplatili...aj tu v porade som sa docitala, ze ak nevediem uctovnictvo, mozem to povazovat za vybavene a nemusim ten preplatok uz v DP uvadzat. Môžeš sa rozhodnúť, či si zahrnieš preplatok z RZ ZP do príjmov z podnikania, alebo nie. Ak si ho zahrnieš, tak zrazená daň bude považovaná za preddavok na daň.
vdaka
Odpovede v texte.
mzdarka renca
15.03.09,14:08
Dobry den, som zivnostnicka (pausalne vydavky 40%) a uctovnictvo nie je prave mojou parketou, preto sa chcem spytat povolanejsich na niekolko veci k DP:
1. v roku 2008 mi DÚ vratil preplatok, ktory vysiel v DP podanom za rok 2007 - ten predpokladam v DP za rok 2008 nikde neuvadzam nie, neuvádzaš
2. mozem uviest vsetky odvody platene v roku 2008? platila som ich 13×, pretoze v januari 08 som platila za dec 07 a v decembri 08 som zaplatila aj nov a dec 08. áno, poistné skutočne zaplatené v roku 2008
3. zdravotna poistovna mi vratila na jesen preplatok. teraz mi prisiel papier, aby som im na ucet poukazala dan, ktoru za mna zaplatili...aj tu v porade som sa docitala, ze ak nevediem uctovnictvo, mozem to povazovat za vybavene a nemusim ten preplatok uz v DP uvadzat. ánovdaka

odpoveď v texte
petka80
15.03.09,14:11
dakujem vam obidvom:-)