bibionka
15.03.09,19:39
Ahojte,
Prosím o radu:
- robím kamarátke daň. priznanie:
- má potvrdenie o zdan. mzde 2008 - od januára do decembra
+ v septembri išla na materskä - synček sa jej narodil v októbri
+ prenajímala byt

Do príjmu dám príjem zo ZČ + príjem z prenájmu. Započítam tam aj príjem z materskej? zdaňuje sa príjem z materskej? Môžem jej dať aj nárok na daňový bonus od októbra? nie som si istá...
Ďakujem za odpovede.:)))
mzdarka renca
15.03.09,18:57
Ahojte,
Prosím o radu:
- robím kamarátke daň. priznanie:
- má potvrdenie o zdan. mzde 2008 - od januára do decembra
+ v septembri išla na materskä - synček sa jej narodil v októbri
+ prenajímala byt

Do príjmu dám príjem zo ZČ + príjem z prenájmu. Započítam tam aj príjem z materskej? zdaňuje sa príjem z materskej? Môžem jej dať aj nárok na daňový bonus od októbra? nie som si istá...
Ďakujem za odpovede.:)))

podávaš DP typ B. materskú nie, nie je to príjem podliehajúci dane z príjmu daňovníka. Môžeš jej dať DB od októbra, t.j. 1746 Sk, pokiaľ si ho neuplatňuje manžel a ak jej príjem zo závislej činnosti bol vyšší ako 48600 Sk.
bibionka
15.03.09,19:01
Ďakujem pekne...nemá manžela a zo ZČ má čiastkový základ 59.350,--+ prenájom...
bibionka
15.03.09,19:07
Ešte som sa chcela opýtať...má nárok na celú neodpočitateľnú položku, že?
bibionka
15.03.09,19:08
pardón...nezdaniteľnú časť na daňovníka...:))
mzdarka renca
15.03.09,19:13
Ešte som sa chcela opýtať...má nárok na celú neodpočitateľnú položku, že?

áno
bibionka
15.03.09,19:36
Ďakujem pekne
zuzanask
26.03.09,08:56
Chcela by som sa spytat, robim prvy krat rocne zuctovanie za zamestnanca. mam zamestnankynu, ktora pracovala do maja. uhrn vyplatenych príjmov bol 36000. Mala minimalnu mzdu pocas 5 mesiacov. Pocas tych piatich mesiacov jej neboli zrazene preddavky na dan. Danovy bonus na dve deti jej bol pripisany vo vyske 4400, ktorý bol v ramci 1/4 rocneho prehladu pre DU vráteny, lebo podnik neplatil ziadnu dan z príjmov FO zo ZC.
Ma tato zamestnankyna narok na DB? ma narok aj na DB pre dieta ktore sa narodilo v juni?