veronica
01.07.05,18:41
Ahojte poraďáci chc:( ela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu.

Mám jednu klientku ktorá mi nosí doklady ako sa hovorí ako "mačka malé", včera mi doniesla ete nejaké doklady z januára a marca a aj apríla, ktoré sú už dávno nahodené...chcela by som Vás poprosiť o radu, či sa to nedá nejako vyriešiť...interným dokladom, alebo niečo podobné aby som nemusela odznova prerábať účtovníctvo od začiatku roka...ďakujem....
Pracujem v programe money S3....
adam
01.07.05,16:47
adam
01.07.05,16:50
veronica
01.07.05,17:04
Nie je platcom DPH..............
adam
01.07.05,17:29
Ale potom neviem v čom je problém? Doklady dohodíš, dáš usporiadať podľa dátumu a je to...! Nerobim v Money3, ale iste je tam možnosť zotriedenia dokladov podľa dátumu, ako v iných účt.softoch..hm?
veronica
01.07.05,17:36
Ale potom neviem v čom je problém? Doklady dohodíš, dáš usporiadať podľa dátumu a je to...! Nerobim v Money3, ale iste je tam možnosť zotriedenia dokladov podľa dátumu, ako v iných účt.softoch..hm?Problém je v tom, že číslovanie nebude sedieť, pretože teraz hodí výdavkový síce z dátumom aký si určím ale číslo dokladu bude brané ako posledné :(
adam
01.07.05,17:43
Možno sa Ti ozve niekto, kto účtuje v Money, možno sa dajú prečíslovať doklady, ale v tom Ti, bohužial, neviem poradiť....:-( A čo tak spýtať sa na to dodávateľa softu, či sa to dá.....?
veronica
01.07.05,17:43
Možno sa Ti ozve niekto, kto účtuje v Money, možno sa dajú prečíslovať doklady, ale v tom Ti, bohužial, neviem poradiť....:-( A čo tak spýtať sa na to dodávateľa softu, či sa to dá.....?
Ďakujem ti veľmi pekne
Paula
01.07.05,17:45
Mám iný soft. Môžem to posledné ponúknuté číslo prepísať. Napr. ak potrebujem dodať za dokladom č. 51 ďalší, ponúknuté prepíšem na 51a, alebo 51001... Keď ich dám usporiadať, idú dátumovo pekne za sebou. Treba skúsiť, čo soft dovolí :)
adam
01.07.05,17:46
Vôbec nemáš začo...:-)
juko
01.07.05,18:17
Ja som to robil presne tak isto ako Paula opisuje vo svojom príspevku. Niekedy sa mi stalo, že som zabudol nahodiť do peňažného denníka tvorbu soc.fondu, tak som to riešil pridaním písmena "a" za poradovým číslom dokladu, ktorý sa viazal na ten deň.

Myslím, že by ti to mal povoliť aj tvoj soft, ale 100% som si nie istý, lebo pracujem v inom softe.
NKI
01.07.05,20:15
Pre toto mi nesedi money 3, aj ked som prezerala len demo verziu, takze by som rada vedela, ci sa s tym da nieco robit.. Takisto aj ked som vymazala zapis zostal tam visiet, aj ked preciarknuty a v inej farbe, alebo sa to deje len v demo verzii?
veronica
01.07.05,20:20
áno money je tak spravený, že ak raz niečo nahodíš, tak to už odtiaľ nedá von, bolo mi povedané, že môže prísť k tebe nejaký ujo z cígler softveru a za nejakých 1000,-- Sk ti to odstráni..je to smiešne :).
Treba si dávať pozor na to aby si pri výstpných zostavách si netlačila aj vymazané položky..
Chcem sa ete spýtať ak budem označovať doklady tak ako ste mi povedali, nebude daňová kontrola namietať, že niektorý doklad bude 111/2005 a 111a/2005? Aby s tým neboli zbytočné problémy a opletačky..máte s tým nejaké skúsenosti?
Paula
01.07.05,20:40
Veronica, ešte som nemala pri kontrole námietku. Aj pri dodáv.faktúrach sa mi občas stane, že týmto spôsobom kvôli dátumu vsuniem faktúru, ktorá sa mi dostane do rúk s oneskorením.
Dozvieme sa snáď od ostatných , aké majú skúsenosti s kontrolou oni v takýchto prípadoch. :)
lenkak
01.07.05,20:42
Ja som tiež nemala s kontrolou problémy, ani pri DF, ani pri VPD/PPD.
veronica
01.07.05,20:54
Ďakujem Vám veľmi pekne ...