pipiskova81
15.03.09,20:16
Dobrý večer. prosím!!!!!:--- Viem, že je zatra posledný deň podania tejto žiadosti. potrebujem zistiť nejaký dôvod, ktorý by som mohla použiť.... Mám takýto prípad: SZČO otvoril reštiku v r.2008 a teraz v marci si dal žiadosť byť platcom DPH, lebo vie, že veľa do toho dal a vraj sa mu to oplatí a daňový úrad mu vráti aspoň DPH z toho čo do toho dal !!! kedže ešte nemá vyjadrenie za daňového úradu, tak mi v piatok povedal, aby som mu dala predlženie.... Aký dôvod mu tam dám?????
Johanka
15.03.09,19:24
A čo má vyššie uvedené o DPH s predĺžením lehoty na podanie DP k dani z príjmov? Do žiadosti potrebuješ iný príbeh, napr. nezvratné poškodenie dát pri technickej závade na PC ...
pipiskova81
15.03.09,19:44
Jhanečka zlatá - to teda sama neviem...????? ked tam uvediem - stratu nejakých faktúr a pravdepodobné nestihnutie získať ich znovu od odávateľov - to by akože stačilo????
mimotemy teraz niečo mimo témy.... Vy ste tu taká skúsená a viete všetko....:
my sme si mysleli nasledovne: minulý rok sme prerábali reštiku, všetko nové ( od elektriky , podláh, stien, vybavenia atd... a dosť to stálo... (neboli sme ale platci DPH).. a potom sme sa dozvedeli, že ked si dáme žiadosť na platcami DPH, tak vraj nám vrátia aj to DPH z minulého roka?? Chápete ako to myslím - neviem či som to dobre napísala??
hanelie
16.03.09,07:53
a potom sme sa dozvedeli, že ked si dáme žiadosť na platcami DPH, tak vraj nám vrátia aj to DPH z minulého roka??
ani pri najlepšej vôli DÚ :)
jacekova
22.02.10,14:32
Už sa tu čo - to popísalo o dôvodoch k predĺženiu lehoty na podanie DP (FO).
Ja som tiež podala za klienta Žiadosť o predlženie lehoty do 30/06/2010 z dôvodu, že ja som na materskej dovolenke. Teraz mi volali z DÚ, nech si skúsim vymyslieť iný dôvod, lebo tento bude určite zamietnutý! Vraj si mal klient nájsť účtovníčku, keď zistil, že som tehotná. Ale veď nemohol zdrazu po 5 rokoch dať urobiť daňové niekomu "cudziemu", kto nemá o jeho firme šajnu. Aký dôvod si mám vymyslieť? prosím poraďte.
zlatka.b
22.02.10,14:38
Čítala som §49 zákona o dani z príjmov a mám z neho pocit, že
tento rok pre právnické osoby stačí len oznámiť, že daňové priznanie bude podané do 30/6/2010 a v tejto lehote sa aj platí daň. Podľa prechodných ustanovení právnická osoba tento § použije pre zdaňovacie obdobie končiace 31.12.2009 - alebo som to zle pochopila ?
jacekova
22.02.10,14:41
Čítala som §49 zákona o dani z príjmov a mám z neho pocit, že
tento rok pre právnické osoby stačí len oznámiť, že daňové priznanie bude podané do 30/6/2010 a v tejto lehote sa aj platí daň. Podľa prechodných ustanovení právnická osoba tento § použije pre zdaňovacie obdobie končiace 31.12.2009 - alebo som to zle pochopila ?


jasne, PO to len oznámi, ale mne ide o FO, pretože tá musí podať žiadosť.
JarkaL
22.02.10,14:47
Už sa tu čo - to popísalo o dôvodoch k predĺženiu lehoty na podanie DP (FO).
Ja som tiež podala za klienta Žiadosť o predlženie lehoty do 30/06/2010 z dôvodu, že ja som na materskej dovolenke. Teraz mi volali z DÚ, nech si skúsim vymyslieť iný dôvod, lebo tento bude určite zamietnutý! Vraj si mal klient nájsť účtovníčku, keď zistil, že som tehotná. Ale veď nemohol zdrazu po 5 rokoch dať urobiť daňové niekomu "cudziemu", kto nemá o jeho firme šajnu. Aký dôvod si mám vymyslieť? prosím poraďte.
Bohužiaľ je to tak, klient je zodpovedný za účtovníctvo a podanie DP. Ja som pred 3 rokmi zo dňa na deň 26.2. zaľahla v nemocnici, bola z toho ťažká operácia, 7 s.r.o. na krku. A ja blbá som si nerobila starosti o seba, ale o dane. Správkyňa nám povedala, že na predĺženie lehoty máme zabudnúť, firma nie je PN, len nejaká ekonómka a ich zdravotný stav ekonómky nezaujíma. Nakoniec ani neviem ako som to stihla.
jacekova
22.02.10,14:48
Bohužiaľ je to tak, klient je zodpovedný za účtovníctvo a podanie DP. Ja som pred 3 rokmi zo dňa na deň 26.2. zaľahla v nemocnici, bola z toho ťažká operácia, 7 s.r.o. na krku. A ja blbá som si nerobila starosti o seba, ale o dane. Správkyňa nám povedala, že na predĺženie lehoty máme zabudnúť, firma nie je PN, len nejaká ekonómka a ich zdravotný stav ekonómky nezaujíma. Nakoniec ani neviem ako som to stihla.


ked to bude nutné, budem to musieť stihnúť, ale keby sa to dalo predlžiť, bola by som rada, lebo by to bolo bez stresov.
jacekova
22.02.10,15:02
tá FO, u ktorej žiadam odklad sa v decembri pretransformovala na sro. nedal by sa nejaký fakt dobrý dôvod vymyslieť ohľadom toho?
JarkaL
22.02.10,15:08
Chceš povedať, že tá FO si založila s.r.o.?
bv_alexandra
22.02.10,15:12
V pripade PO dokedy je potrebné dať oznámenie o predlžení podania DP?
Johanka
22.02.10,15:13
V pripade PO dokedy je potrebné dať oznámenie o predlžení podania DP?
Do 31.3.2010.
jacekova
22.02.10,15:23
Chceš povedať, že tá FO si založila s.r.o.?


nie presne. FO sa pretransformovala, to znamená, že sa urobil znalecký posudok k určitému dátumu a sro prevzala všetky pohľadávky, záväzky, majetok, proste všetko na seba.

ale bude treba robiť nový znalecký posudok - doplnenie,lebo sro neskoro vznikla (namiesto k 1.11.až k 31.12.09) a musím porobiť všetky podklady pre znalecký posudok

a už fakt neviem kedy podám ešte aj DP za SZCO
jacekova
22.02.10,16:37
nenapadá teda nikoho super dôvod na predlženie lehoty podania DP FO?
bv_alexandra
23.02.10,06:25
nám predlžili lehotu - dôvod - výmena účtovníčky vo februári.
Ale ono je to asi individuálne podľa daňového úradu. ;)
Monika Kováčová
23.02.10,07:00
nenapadá teda nikoho super dôvod na predlženie lehoty podania DP FO?
nám predĺžili z dôvodu pôrodu konateľky - osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky
jacekova
23.02.10,10:04
nám predĺžili z dôvodu pôrodu konateľky - osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky


ale to asi bolo v sro. tam by mi to stacilo oznámiť. my máme SZCO (FO)
Monika Kováčová
23.02.10,10:26
ale to asi bolo v sro. tam by mi to stacilo oznámiť. my máme SZCO (FO)
ja som uviedla príklad, myslím, že szčo tiež môže rodiť v marci... :D avšak len ak samozrejme doloží lekársku správu :D
Jana Acsová
23.02.10,10:43
nám predlžili lehotu - dôvod - výmena účtovníčky vo februári.
Ale ono je to asi individuálne podľa daňového úradu. ;)Je to naozaj individuálne. Stretla som sa s prípadom, kde ani úmrtie účtovníčky nebolo dostatočným dôvodom.

Preto mimoriadne vítam zmenu v zákone. Bohužiaľ zatiaľ sa týka len PO, ale od budúceho roka aj FO.
Monika Kováčová
23.02.10,11:15
Je to naozaj individuálne. Stretla som sa s prípadom, kde ani úmrtie účtovníčky nebolo dostatočným dôvodom.

Preto mimoriadne vítam zmenu v zákone. Bohužiaľ zatiaľ sa týka len PO, ale od budúceho roka aj FO.
konečne ! :)
konečne pohodová prácička, a uzávierky, ktoré si vychutnám vzhľadom na časový priestor :)
azla
23.02.10,11:22
Už sa tu čo - to popísalo o dôvodoch k predĺženiu lehoty na podanie DP (FO).
Ja som tiež podala za klienta Žiadosť o predlženie lehoty do 30/06/2010 z dôvodu, že ja som na materskej dovolenke. Teraz mi volali z DÚ, nech si skúsim vymyslieť iný dôvod, lebo tento bude určite zamietnutý! Vraj si mal klient nájsť účtovníčku, keď zistil, že som tehotná. Ale veď nemohol zdrazu po 5 rokoch dať urobiť daňové niekomu "cudziemu", kto nemá o jeho firme šajnu. Aký dôvod si mám vymyslieť? prosím poraďte.

Ty si im napísala pravdu.
Ak neprejde pravda, tak nech Ti "navrhnú na DÚ", čo sú ochotní uznať.:rolleyes: (ak sú ochotní uznať aj vymyslené)
jacekova
23.02.10,17:45
Ty si im napísala pravdu.
Ak neprejde pravda, tak nech Ti "navrhnú na DÚ", čo sú ochotní uznať.:rolleyes: (ak sú ochotní uznať aj vymyslené)


noooo,dobre :-D;)
krichterova@post.sk
25.02.10,18:59
keďže dôvodom na odklad termínu DP pri FO môže byť aj, že priznanie vypracováva daňový poradca, myslíte, že bude DÚ ako dôvod na odklad termínu DP akceptovať aj vypracovanie DP externou účtovníčkou - szčo?
Zuzanak1
05.03.10,09:24
V pripade PO dokedy je potrebné dať oznámenie o predlžení podania DP?
má DU aj nejaké konkrétne tlačivo na toto oznámenie ? do kedy max. sa môže predlžiť ? do 30.06.2010 ?
jacekova
05.03.10,09:29
má DU aj nejaké konkrétne tlačivo na toto oznámenie ? do kedy max. sa môže predlžiť ? do 30.06.2010 ?


áno, max.do 30/06/2010
tu je usmernenie a na str.3 je vzor tlačiva
Zuzanak1
05.03.10,10:33
áno, max.do 30/06/2010
tu je usmernenie a na str.3 je vzor tlačiva
ďakujem pekne.
učtovníčka
05.03.10,10:49
Ďakujem za prílohu. Ja som dnes podávala žiadosť "za"klienta FO ktorý je vo vyšetrovacej väzbe a doteraz nemám od neho za minulý rok žiadne doklady. Otázne je či to akceptujú a či bude 3 mesačná lehota postačujúca.... Druhá vec je ako sa dostanem k dokladom.
dara
09.03.10,13:36
dobrý deň, chcem sa poradiť so skúsenejšími, rovnko ako je nižšie uvedené som zákon pochopila aj ja. Píšem oznámenie pre PO o predĺžení lehoty na podanie DP,chcem sa spýtať je potrebné, aby sa uvádza aj konkrétne
nejaký dôvod alebo to stačí len oznámiť? Aké ste mali z DÚ reakcie, teraz neviem, či som správne pochopila zákon, oznámim a nemusím čakať na reakciu z DÚ predĺžia mi lehotu automaticky?




Čítala som §49 zákona o dani z príjmov a mám z neho pocit, že
tento rok pre právnické osoby stačí len oznámiť, že daňové priznanie bude podané do 30/6/2010 a v tejto lehote sa aj platí daň. Podľa prechodných ustanovení právnická osoba tento § použije pre zdaňovacie obdobie končiace 31.12.2009 - alebo som to zle pochopila ?
Aljok
09.03.10,13:42
dobrý deň, chcem sa poradiť so skúsenejšími, rovnko ako je nižšie uvedené som zákon pochopila aj ja. Píšem oznámenie pre PO o predĺžení lehoty na podanie DP,chcem sa spýtať je potrebné, aby sa uvádza aj konkrétne
nejaký dôvod alebo to stačí len oznámiť? Aké ste mali z DÚ reakcie, teraz neviem, či som správne pochopila zákon, oznámim a nemusím čakať na reakciu z DÚ predĺžia mi lehotu automaticky?


Predĺžia po obdržaní oznámenia.

Pozri si prílohu v tomto príspevku: Súhrn 2009 (http://www.porada.sk/1289304-post37.html)
Na konci nájdeš vzor od DR SR.
dara
09.03.10,13:48
Vzor mám zo stránky DR SR, môžem teda zaslať vzor bez udania dôvodu, ale chcem sa ešte uistiť, že či teda predĺžia automaticky alebo musím čakať odpoveď a môžu aj zamietnuť? viem, že v zákone to tak nie je, len by som sa chcela uistiť. Predĺžia aj napriek tomu, že účtovnú závierku nebude robiť daňový poradca?
Aljok
09.03.10,13:54
Vzor mám zo stránky DR SR, môžem teda zaslať vzor bez udania dôvodu = ÁNO, ale chcem sa ešte uistiť, že či teda predĺžia automaticky alebo musím čakať odpoveď a môžu aj zamietnuť? PREDĹŽIA AUTOMATICKY, NEČAKÁŠ NA ODPOVEĎ... viem, že v zákone to tak nie je, len by som sa chcela uistiť. Predĺžia aj napriek tomu, že účtovnú závierku nebude robiť daňový poradca? ÁNO

Odpovede v texte.
Keby si si bola prečítala ten materiál z DR SR, na ktorý som Ti dala link v predošlom príspevku, tak by si to tam našla....
dara
09.03.10,14:09
Lehota na predĺženie podania daňového priznania je do 16.3.2010 či do 31.3.2010? Pri FO je to do 16.3.2010, PO neviem
Aljok
09.03.10,15:41
Lehota na predĺženie podania daňového priznania je do 16.3.2010 či do 31.3.2010? Pri FO je to do 16.3.2010, PO neviem

Do 31.3.2010. Máš to aj v materiále od DR SR aj zákone:

§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
...
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
jacekova
11.03.10,12:24
Práve mi prišlo z DÚ TT rozhodnutie, že mi vyhovujú a môžem podať DP do 30/06/2010. a ako je to s RZZP? Napíšem len nejaké oznámenie, že podám aj to neskôr a priložím toto rozhodnutie z DÚ?
dakujem
zuzanna
11.03.10,13:25
žiadala si ako PO alebo FO ak ako FO aký si dala dôvod potrebujem niečo súrne ale príjmy zo zahraničia nemám čo uvieť prosim
jacekova
11.03.10,13:36
žiadala si ako PO alebo FO ak ako FO aký si dala dôvod potrebujem niečo súrne ale príjmy zo zahraničia nemám čo uvieť prosim


je to v tejto teme rozobrane... že som na materskej
S.Ch.
22.03.10,08:57
Do 31.3.2010.

Prosím pekne, môže oznámenie o predĺžení lehoty na podanie DP poslať aj stála prevádzakreň v Slovenskej republike? Je to PO? Nie je totiž zapísaná v Obchodnom registri. Ide o stálu prevádzakareň českej s.r.o. Dúfam, že ano, keďže podávame daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby. Ďakujem.