Pezinčan
15.03.09,21:25
Zdravim,
kupil som si notebook, ale pokazil sa mi. Je stale v zaruke, ale obchod v ktorom som ho kupoval uz zrusili. Co mozem urobit?
ondrejvla
15.03.09,20:31
Zdravim,
kupil som si notebook, ale pokazil sa mi. Je stale v zaruke, ale obchod v ktorom som ho kupoval uz zrusili. Co mozem urobit?

Na doklade o kúpe by si mal mať identifikačné údaje firmy, kde si to zakúpil, nájdi si buď na www.orsr.sk alebo na www.zrsr.sk daj si vyhľadať podľa IČO, prípadne podľa názvu a tam by si mal nájsť, či je firma zrušená, resp. nejaký záznam o výmaze. Ak nie, vyber si stadiaľ adresu, napíš list so žiadosťou o reklamáciu, prilož kópiu daň.dokladu a žiadaj o reklamáciu podľa reklamačného poriadku. List pošli doručenkou, doklad o prevzatí sa ti vráti, no a ak ti nevyhovie, prípadne neodpovie do určeného času, postúp toto všetko na Štátnu inšpekciu v mieste tvojho bydliska. Ale pozor, daňový doklad si nedávaj originál z ruky, až pri uskutočnení reklamácie.
durisovad
15.03.09,20:42
Ak je firma zrusena, uspiet mozes jedine v Strasburgu. Obchodna inspekcia ani ziadny sud asi takuto staznost nevezme. Mam s tym skusenost, advokatka uz podala staznost. Je to bezplatne, len treba dodrzat formu podania.
hanelie
16.03.09,06:44
čo vyrieši súd v strasburgu?
veva125
16.03.09,06:50
Ja by som skusila autorizovany servis daneho vyrobku. Ja som tak reklamovala nb acer, vsetko bez problemov. Adresu najdes na internete, napis im najprv mail.
Lianka
16.03.09,12:32
Tak ako pise ondrejvla - to, ze obchod je zruseny, nemusi znamenat, ze aj firma zanikla. Pravdepodobne len zrusili prevadzku.
durisovad
16.03.09,12:41
čo vyrieši súd v strasburgu?
Vyriesi to, ze sud nekonal v case, kedy bola firma este ziva. Zrusenie obchodu nie je to iste ako zrusenie firmy. Ja som poukazala na svoj konkretny pripad.