Najo
15.03.09,21:34
Chcem sa infomovat ci tu ma niekto skusenosti s vystavbou billboard ploch ?

Hlavne ma zaujima ze ci musim mat povolenie od cestnej spravy pokial si chcem umiestnit reklamu na svoj pozemok ktori je oploteny pri cestnej komunikacii.

Popripade ak viete konkretne linky na zakony kde sa o tom pise bol by som velmi rad dakujem.
Aankaa
16.03.09,06:46
Určite potrebuješ povolenie od príslušného Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie + kolok /vlani to bol 2000,-Sk/. Vyjadrenie od polície a ak chceš v meste, tak povolenie mestského úradu. Povolenie majiteľa pozemku, nájomné zmluvy .... papierov teda dosť.
V každom prípade sa od bilboardov pri cestách upúšťa. Kvôli bezpečnosti. Krajské úrady dostali prípis z ministerstva o zákaze vydávania povolení. Tieto čo sú - čaká sa na koniec zmluvy, všetky sú na dobu cca 5 rokov. Jedine že si nejaká nadnárodná spoločnosť :-) Ja som vystihla svoj bilboard posledný júlový termín,ďalšiu žiadosť o mesiac neskôr mi už zamietli. Ale v meste, v obci ... možno nebude až taký problém, ak to bude na vhodnom mieste.
peter kkk.
16.03.09,11:30
od billboardov pri cestach sa upusta? vies mi povedat, ktory billboard sa nenachadza pri cestach? alebo mas na mysli nejaku konkretnu vzdialenost? mi to pripada ako by si povedala ze billboardy sa mozu vystavit v centre mesta na pesej zone
Aankaa
16.03.09,11:53
od billboardov pri cestach sa upusta? vies mi povedat, ktory billboard sa nenachadza pri cestach? alebo mas na mysli nejaku konkretnu vzdialenost? mi to pripada ako by si povedala ze billboardy sa mozu vystavit v centre mesta na pesej zone

:)bohužiaľ, áno. Konkrétne patrím pod Prešovský kraj a aj cez známosť priamo na odbore mi nebola schválená žiadosť o výstavbu nového. Všetky čo sa stavajú sú totiž načierno a v dohľadnej dobe sa budú pokutovať. Jasne som videla nariadenie z ministerstva, dali mi ho prečítať. Takže, ak nie si človek z nadnárodnej spoločnosti ako ISPA a Rabaka atď....
Bilboardy pri cestách ohrozujú vodičov viac ako si myslíš. Veľa nehôd....atď. ... Apropo ani si nevieš predstaviť, ako som bola naštvaná, keď som si všetky podklady, zmluvy, pozemky pripravila ... a nič. Iba jeden jediný, aj to trojnásobná predpísaná vzdialenosť od cesty.
A čo sa týka mesta, ak to nie je cesta 1. triedy, schvaľuje mesto. A mesto má parkoviská, bočné ulice, rôzne plochy, kde bilboardy nevadia, takže preto je to v meste oveľa ľahšie ako napr. na trase Poprad-Prešov-Košice.
Pa, pekný deň.
Najo
16.03.09,12:09
No a ked sa jedna o plochu ktora sa nachadza v meste ale je pri ceste 1.triedy ?
peter kkk.
16.03.09,19:30
nemam dovod ti neverit a oponovat ale mam par nejasnosti.
ak si clovek z nadnarodnej spolocnosti tak co potom? oni su nad zakon ci ako? to ze je to tu take male kocurkovo a skoro kazdy si robi co chce aj pod hrozbou sankcie ktora je aj tak smiesna je fakt ale i tak..(teraz este neviem ci do toho nariadenia patria aj bigboardy, megaboardy, steny, citilighty atd)
nebudem sa bit do prs za nieco, do coho 100%ne nevidim ale mozno cely hacik spociva v tom ze velke spolocnosti si chcu hrabat na svojom piesocku a nepustit medzi seba dalsiu konkurenciu.
o tom ne/ruseni by ta mozno presvedcil aj tento clanok strategie.sk/showdoc.do?docid=18 (clanok s nazvom: nebyt avr, na rad by prisli karbobrusky)

mimochodom bolo dokazane ze vonkajsia reklama nezvysuje nehodovost na cestach, ba naopak
Aankaa
16.03.09,20:07
informuj sa na krajskom úrade, ale 1. trieda tam spadá. Určite neplať kolky skôr než budeš vedieť ako na tom tvoja žiadosť je.
Aankaa
16.03.09,20:09
No a ked sa jedna o plochu ktora sa nachadza v meste ale je pri ceste 1.triedy ?
Over si miesto na krajskom úrade, určite nedávaj žiadosť vopred s kolkami.
A uvidíš, nič nie je nemožné :).
Aankaa
16.03.09,20:14
nemam dovod ti neverit a oponovat ale mam par nejasnosti.
ak si clovek z nadnarodnej spolocnosti tak co potom? oni su nad zakon ci ako? to ze je to tu take male kocurkovo a skoro kazdy si robi co chce aj pod hrozbou sankcie ktora je aj tak smiesna je fakt ale i tak..(teraz este neviem ci do toho nariadenia patria aj bigboardy, megaboardy, steny, citilighty atd)
nebudem sa bit do prs za nieco, do coho 100%ne nevidim ale mozno cely hacik spociva v tom ze velke spolocnosti si chcu hrabat na svojom piesocku a nepustit medzi seba dalsiu konkurenciu.
o tom ne/ruseni by ta mozno presvedcil aj tento clanok strategie.sk/showdoc.do?docid=18 (clanok s nazvom: nebyt avr, na rad by prisli karbobrusky)

mimochodom bolo dokazane ze vonkajsia reklama nezvysuje nehodovost na cestach, ba naopak

Máš málo informácii, ja som sa nejaký čas už v týchto veciach hrabala, keďže som mala v pláne viac bilboardov - a to na svoje účely, nie na prenájom.
Vieš čo sú nadnárodné spoločnosti? Vieš. To sú známosti aj tam.... /nieee, až tam celkom hore dúfam nie:)/
Prečo sa pri nových diaľniciach bilboardy nestavajú?
Prečo na západe nemáš toľko bilboardov pri hlavných cestách?
... predpokladám, že legislatíva zalátala nejakú dierku v zákone z minulých rokov. Neviem, skutočne nie. Ale list z ministerstva som v septembri čítala, a tak som sa vzdala nových vybavovačiek. Škoda času, peňazí....
Neviem odiaľ si, kde žiješ, ale poobzeraj sa.:rolleyes:
peter kkk.
16.03.09,22:11
vies presnejsie o aku smernicu akeho ministerstva islo? kde sa to da pozret ked uz inak nedas?
Aankaa
17.03.09,19:51
vies presnejsie o aku smernicu akeho ministerstva islo? kde sa to da pozret ked uz inak nedas?

noooo, to si skutočne nepamätám, ani som potom už nepátrala, stačilo mi, keď mi to zodpovedná osoba z krajského úradu dala prečítať. A keď som sa poobzerala, zistila som, že skutočne žiadne nové oficiálne B sa nestavajú. Len sa menia výlepy plôch. Ale - určite si nájdeš niekde nejaké miestečko, kde si ten svoj B šupneš :rolleyes:. Určite nie pri diaľnici, určite nie na ceste 1.tr. mimo mesta.
PS: ...Ja netvrdím, že si to nevybavíš ;) nič nie je nemožné.
PS2: ..daj vedieť, kde to máš ;). Len tak, ak by som potrebovala.
weflyhigh
25.03.09,17:40
mali by na tom ministerstve tie billboardy premysliet lepsie a nie povolit na kazdom metri hocijaku blbost sukromnym osobam
aviator
25.03.09,18:47
mali by na tom ministerstve tie billboardy premysliet lepsie a nie povolit na kazdom metri hocijaku blbost sukromnym osobam
Jasné, keď nebudú naši čestní a inteligentní úradníci riadiť každý náš krok, dôjde k strašnému nešťastiu.
peter kkk.
26.03.09,10:00
hold, na slovensku mnohym ludom etika vela nehovori...
minales
23.05.09,06:24
vies presnejsie o aku smernicu akeho ministerstva islo? kde sa to da pozret ked uz inak nedas?


V trenčianskom kraji rastu billboardy jak huby po daždi tak tu nerozprávajte o tom že akoby bolo billboardom koniec
chaosko
05.07.11,14:59
do 50m od cesty je to majetok statu...alebo ak nie majetok, tak pod ich spravou urcite