ajka5
01.07.05,20:18
Ahojte. Prosím Vás nevedel by mi niekto pradiť. Kupila som si mobil , kde sa mi po nejakom čase vyskytla chyba v záruke. Isla som ju reklamovať. Reklamáciu mi uznali. Dnes je už 4 x uznaná reklamácia, ale už teraz chcem mobil vymeniť. Ked som sa na to pýtala tak povedali , že mi ho vymenia ale musím priniesť krabicu. Tu krabicu bohužial nemám ,ale niekde som čítala, že ju podla spotreb. zákona nepotrebujem. Neporadili by ste mi kde nájdem ten zákon a číslo zákona. Ďakujem
Paula
01.07.05,18:42
Pár krát som v TV počula vyjadrenie , že žiaden zákon "neprikazuje" pri reklamácii dodať aj obal, nakoľko záruka a reklamácia sa týka výrobku, nie obalu. Doslova bolo povedané, že spokojne môžme vyprázdniť pivnice, preplnené krabicami o ktorých si myslíme , že ich budeme kvôli reklamácii potrebovať . :)
lenkak
01.07.05,18:44
Obal sa vyžaduje iba vtedy ak je to na záručnom liste napísané, spomenuté, ináč obal nemusíš odkladať.
accad
01.07.05,20:39
Obal sa vyžaduje iba vtedy ak je to na záručnom liste napísané, spomenuté, ináč obal nemusíš odkladať.
Lenka, asi by si Ajke ešte viac pomohla, ak by si jej mohla pridať aj odkaz na § v zákone, ktorý podporí tvoje tvrdenie.
lenkak
02.07.05,07:15
Na žiadosť kupujúceho je predávajúci povinný poskytnúť záruku písomnou formou (záručný list). Podľa § 15 ods. 2 zákona č. 634/1992 Zb. je predávajúci povinný riadne vyplniť záručný list.

Ak to povaha veci umožňuje, postačí namiesto záručného listu vydať doklad o kúpe. Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu alebo v reklame môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky. Obsahové náležitosti záručného listu vyplývajú z nového ustanovenia § 502 ods. 3 ObčZ.

Ďalšie náležitosti, ktoré má obsahovať doklad o zakúpení výrobku pri predaji určitých typov výrobkov, a to výrobkov s následnou dodávkou, použitých alebo upravených výrobkov, ktorých úžitkové vlastnosti sú inak obmedzené, stanovuje § 16 ods. 2 a 3 zákona č. 634/1992 Zb. o ochrane spotrebiteľa. Východzím ustanovením, ktoré vytvára dôležitý predpoklad pre prípadné uplatnenie reklamácie, je § 13 zákona č. 634/1992 Zb. o ochrane spotrebiteľa, ktorý ukladá predávajúcemu povinnosť kupujúceho riadne informovať, v akom rozsahu, za akých podmienok a akým spôsobom sa uplatňuje zodpovednosť za vady výrobkov a služieb. V tejto informácii musí byť rovnako údaj o tom, kde možno uplatniť reklamáciu a kde sa robia záručné opravy daného výrobku.
Paula
02.07.05,07:25
Ďakujem Lenka za informáciu :)