any001
16.03.09,10:54
Poradaci poradte prosim,
sme obcianske zdruzenie, doteraz som uctovala v JU, z dovodu prekrocenia zakonom stanoveneho obratu, musim uctovat v PU.
Na co treba davat pozor pri prechode z JU na PU.
Ukoncim rok v JU a pri otvarani noveho roka v PU zauctujem stav uctu a pokladni, pohladavok a zavazkov podla koncorocnych zostatkov?
Pru
05.04.09,12:56
aký je stanovený obraz na prechod z JU na PU?
any001
05.04.09,19:41
Pru, moc nerozumiem tej otazke.
Dáša_
05.04.09,19:46
aký je stanovený obraz na prechod z JU na PU?

Asi si myslela obrat:


§ 9
Účtovné sústavy
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html#hore)

(1)
(2) V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať
a)
b)
c) občianske združenie, ich organizačné zložky, ktoré majú právnu subjektivitu, organizačné zložky Matice slovenskej, ktoré majú právnu subjektivitu, združenia právnických osôb, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, neinvestičné fondy a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby; ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 99 581, 76 eura,
Pru
08.04.09,08:21
áno, myslela som obrat. To znamená, že SZČO, ktorá má obchod, je platca dph nemôže viesť JU?
Dáša_
08.04.09,08:26
áno, myslela som obrat. To znamená, že SZČO, ktorá má obchod, je platca dph nemôže viesť JU?
otázka je na občianske združenie, ja som odpovedala občianskemu združeniu - SZČO po starom (teda skoro po starom :))
Pru
08.04.09,08:34
aha, tak som sa pomýlila v téme a nevšimla som si, že je to obč.združ. a ko je to v mojom prípade, lebo ja vediem JU SZČO, obchod, je tam nejaký stanovený obrat - nikde som nenašla, kedy už musí viesť PU?
Lianka
21.05.09,16:07
Pru, uz si si asi zistila... Ako SZCO mozes viest JU bez ohladu na to, ci si alebo nie platitel DPH, nie je ziadny limit ani podmienka.