Stando.M
16.03.09,11:23
Ahoj chcem Vás porosiť o radu kamoška ma s.r.o čku v Čechách predáva koberce a chcela by predávať tovar aj na Slovensku čo k tomu potrebuje musí sa registrovať v Obchodnom registri a na daňovom úrade?

Nejedná sa len o internetový predaj ale aj o otvorenie predajne a rozvoz plus dovoz vzoriek priamo ku klientovi.
mi_ke
16.03.09,11:34
Nie, s českou sro nemôže na Slovensku podnikať bez registrácie v našom obchodnom registri. Má dve možnosti: Buď si v slovenskom obchodnom registri zaregistruje podnik zahraničnej osoby(českej sro), ktorý slúži len na jej registráciu podnikania na Slovensku alebo si založí slovenskú sro s majetkovou účasťou českej sro. V rámci diverzifikácie podnikov odporúčam tú druhú voľbu.
Stando.M
16.03.09,12:04
Dobre a nebude mat stým problém keď nieje občanom SR? ma totiž nemecké občanstvo
A ako je to z odvádzaním dani u nás keď máš takú s.r.o
povedzme že by sa tu zaregistrovala v obchodnóm registri s tou majetkovou účasťou českej s.r.o ?
A ďakujem za vzácne rady.
zalobaba
16.03.09,12:30
Dobre a nebude mat stým problém keď nieje občanom SR? ma totiž nemecké občanstvo
A ako je to z odvádzaním dani u nás keď máš takú s.r.o
povedzme že by sa tu zaregistrovala v obchodnóm registri s tou majetkovou účasťou českej s.r.o ?
A ďakujem za vzácne rady.
V takomto prípade bude dane odvádzať v SR.
mi_ke
16.03.09,13:53
Nemecké občianstvo nie je problém...Komplikovanejšie by to trošku bolo ak by to bola nemecká obchodná spoločnosť. To si vedia registrové súdy nájsť spôsob, ako vznik novej spoločnosti sťažia.
Ak budeš potrebovať podrobnejšiu radu, kľudne sa obráť cez SS.
zalobaba
16.03.09,20:08
Nemecké občianstvo nie je problém...Komplikovanejšie by to trošku bolo ak by to bola nemecká obchodná spoločnosť. To si vedia registrové súdy nájsť spôsob, ako vznik novej spoločnosti sťažia.
Ak budeš potrebovať podrobnejšiu radu, kľudne sa obráť cez SS.

Pri spoločníkovi PO - nemeckej spoločnosti, ktorá bude jediným spoločníkom slovenskej PO, nevidím problém pri zápise do OR.
mi_ke
17.03.09,08:03
To som si aj ja myslel zalobaba...ale niektore registrove sudy vedia vyzadovat neskutocne veci. Urcite to sam(a) dobre vies :)
zalobaba
17.03.09,08:10
To som si aj ja myslel zalobaba...ale niektore registrove sudy vedia vyzadovat neskutocne veci. Urcite to sam(a) dobre vies :)

To áno - bohužiaľ, prístup jednotlivých regitrových súdov je rôzny, takže treba byť pripravený dopredu....:o
Lianka
25.10.09,06:54
Nie, s českou sro nemôže na Slovensku podnikať bez registrácie v našom obchodnom registri. Má dve možnosti: Buď si v slovenskom obchodnom registri zaregistruje podnik zahraničnej osoby(českej sro), ktorý slúži len na jej registráciu podnikania na Slovensku alebo si založí slovenskú sro s majetkovou účasťou českej sro. V rámci diverzifikácie podnikov odporúčam tú druhú voľbu.

Poprosila by som vas o vysvetlenie:
Aky je rozdiel medzi podnikom zahranicnej osoby a organizacnou zlozkou?
(Rozdiel z hladiska narokov na zalozenie - co vsetko treba v jednotlivych pripadoch, povinnost ustanovit zodpovednu osobu, z hladiska zdanovania a vztahu k "materskej" firme, prip. inych hladisk.) Uvitam komplexnejsiu odpoved, prip. odvolavku na materialy/linky, kde sa dozviem viac.

Robim diplomovku na tuto temu, som len na zaciatku, udaje k tejto problematike sa nehladaju lahko. Dakujem za pomoc.
Lianka
25.10.09,06:59
Este som sa stretla s dalsim pojmom - stala prevadzkaren :eek::


Ak je organizačná zložka zapísaná v obchodnom registri, tak vedie samostatné účtovníctvo.

Ak vám však znikla iba stále prevádzkáreň (z dôvodu časového) a nie ste registrovaný v obchodnom registri, účtujete v materskej firme a pre slovensko si vyčleníte samostatnú AE.

Ake su medzi nimi rozdiely? Aka je charakteristika obsahu jednotlivym pojmov?

Zaujima ma to z pravnej stranky, ale aj ekonomickej a uctovnej/danovej.
Lianka
25.10.09,13:18
Stalu prevadzkaren som si uz nastudovala. Uz viem dost aj o organizacnej zlozke. Neviem, vsak co si mam predstavit pod pojmom "podnik zahranicnej osoby".

§ 21
(3) Podnikaním zahraničnej osoby na území Slovenskej republiky sa rozumie na účely tohto zákona podnikanie tejto osoby, ak má podnik alebo jeho organizačnú zložku umiestnenú na území Slovenskej republiky.

Viete mi uviest nejaky priklad, v pripade podniku FO a v pripade podniku PO? Napr.
FO - Alfred G., bydlisko a zivnost v Nemecku, vykonava sluzby na Slovensku - nema tu sidlo, ani organizacnu zlozku,
PO - Family AG, so sidlom v Nemecku, vykonava sluzby na Slovensku - nema tu sidlo, ani organizacnu zlozku.

Uvazujem spravne? Este som sa s tym v praxi nestretla, vyuziva sa takato forma podnikania v SR?