Karolina06
16.03.09,12:58
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako je to s kontokorentným úverom, debetný úrok ovplyvňuje základ dane?
A ešte by som sa chcela uistiť, či pri úvere na stavbu prevádzkovej budovy, ktorá nie je ešte zaradená do podnikania, môžem úrok z úveru a poplatok za správu úveru zaúčtovať ako ovplyv.základ dane?
Ďakujem :confused:
mekelek
18.03.09,11:55
Karolina06 - aj debetné úroky súvisia s podnikaním, takže áno.
druhá otázka je zložitejšia (aspoň pre mňa), na tú ti odpovie niekto múdrejší . :---

A keď sme už pri úvere, aj ja by som mala jednu otázku:
Keď SZČO má na podnikateľskom účte úver (účet v Slov.sporiteľni), môže ju banka, alebo sporit. vyzvať, že od istého dňa všetky platby musia ísť cez ten účet?
Podľa mňa je to nezmysel. Jedná sa o maloobch.predajňu, kde dodávatelia žiadajú za dodaný tovar zaplatiť v hotovosti (s faktúrou, hneď dajú aj PPD), ľudia v predajni tiež platia hotovosťou. SZČO sa bojí, že stratí dodávateľov.
Máte s tým niekto skúsenosti? Tak mi prosím poraďte! Vďaka!
Zoltán Kovács
18.03.09,12:02
Karolina06 - aj debetné úroky súvisia s podnikaním, takže áno.
druhá otázka je zložitejšia (aspoň pre mňa), na tú ti odpovie niekto múdrejší . :---

A keď sme už pri úvere, aj ja by som mala jednu otázku:
Keď SZČO má na podnikateľskom účte úver (účet v Slov.sporiteľni), môže ju banka, alebo sporit. vyzvať, že od istého dňa všetky platby musia ísť cez ten účet? Treba sa pozrieť do zmluvy o úvere, či je tam niečo ohľadne takej požiadavky banky uvedené.
Podľa mňa je to nezmysel. Jedná sa o maloobch.predajňu, kde dodávatelia žiadajú za dodaný tovar zaplatiť v hotovosti (s faktúrou, hneď dajú aj PPD), ľudia v predajni tiež platia hotovosťou. SZČO sa bojí, že stratí dodávateľov.
Máte s tým niekto skúsenosti? Tak mi prosím poraďte! Vďaka!


V citáte.