02Michaela
16.03.09,12:42
Ahojte poraďáci..
Ako mnohí z Vás si aj ja hľadám prácu. Dnes som si pozerala jednu nemenovanú stránku s ponukami zamestnania. Zarazila ma však jedna vec. Ak si pozriete pripojený dokument, zistíte, že v Bratislave na tú istú pozíciu ponúkajú plat 14.250,- Sk (407 €), kde na východe Slovenska na tú istú pozíciu tá istá firma ponúka plat 10.242,- Sk (340 €). Nie je toto nemorálne a neetické? Takto diskriminovať obyvateľstvo na východe:eek:. Strašné.
Mária27
16.03.09,11:51
Na trhu práce rozhoduje ponuka a dopyt. Aj by som sa stavila, že na východe získajú skorej zamestnanca ako v Bratislave.
Lianka
16.03.09,11:54
Ano, o etike a moralke by sa dalo hovorit...

Osobne si myslim, ze to treba brat ako fakt. Zamestnanci mnohych firiem z BA, ktori pracuju na pobockach v inych mestach v SR, maju nizsie platy, ako ti v BA... Zrejme prisposobene "miestnym" pomerom.

Vysvetlujem si to takto: V BA za 10 tis. Sk hrubeho tazsie najdu cloveka, ktory by za tuto mzdu bol ochotny pracovat - tak mu ponuknu viac. Ale v inej casti SR nevidi firma dovod ponuknut viac, kedze tam bez väcsich problemov najdu cloveka, ktory je ochotny pracovat aj za 10 tis. Sk.

Aj preto ten exodus "Vychodniarov" do BA.
02Michaela
16.03.09,12:24
Ano, o etike a moralke by sa dalo hovorit...

Osobne si myslim, ze to treba brat ako fakt. Zamestnanci mnohych firiem z BA, ktori pracuju na pobockach v inych mestach v SR, maju nizsie platy, ako ti v BA... Zrejme prisposobene "miestnym" pomerom.

Vysvetlujem si to takto: V BA za 10 tis. Sk hrubeho tazsie najdu cloveka, ktory by za tuto mzdu bol ochotny pracovat - tak mu ponuknu viac. Ale v inej casti SR nevidi firma dovod ponuknut viac, kedze tam bez väcsich problemov najdu cloveka, ktory je ochotny pracovat aj za 10 tis. Sk.

Aj preto ten exodus "Vychodniarov" do BA.
Ale je to smutné...:(