Joan
02.07.05,16:18
V 07/2004 sme kúpili úžitkový automobil na leasing.DPH z l.zvýšenej splátky som rozrátala na 36.mesiacov (čo bola chyba). Teraz chceme auto predať a uplatniť si zbytok DPH. Na daňovom mi povedali, že záleží na mne ako si to urobím, ale nebude to jednoduché a bez následkov asi tiež nie. Tak prosím pomôžte ako to urobiť s čo najmenšími následkami.
slnko
02.07.05,14:39
Ja by som to riešila dodatočnými daňovými priznaniami. T.j. dodatočné za 7/2004, kde si uplatníš celú DPH z I. splátky aj dodatočné za jednotlivé mesiace, kedy si si postupne túto DPH uplatňovala a nemala si. Myslím, že to je najschodnejšie riešenie.
Joan
03.07.05,14:18
Bolo by to moc zlé, keby som ten rozdiel uplatnila v riadnom nasledujúcom priznaní DPH?
bepo
03.07.05,14:19
Na základe čoho v najbližšom období?
slnko
03.07.05,18:48
Bolo by to moc zlé, keby som ten rozdiel uplatnila v riadnom nasledujúcom priznaní DPH?Keby si si ten rozdiel uplatnila v riadnom nasledujúcom priznaní DPH a prišla by Ti kontrola na toto obdobie, tak Ti to vyhodia a nebudú brať do úvahy, že si si to mohla uplatniť už skôr, keď nemáš dodatočné DP. Teraz už nemáš nárok si to uplatniť, jedine v dodatočnom DP.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Joan
03.07.05,18:51
Samozrejme to vyriešim ako mi radí SLNKO, ale neviete aký tam bude postih?