lulinka10001
16.03.09,15:06
prosim Vás ten čo vykonáva pomocné práce mimo bydliska- sidla firmy si nemože ulatnit ziadne stravné?aj ked je mimo 3 tazdne a tyzden doma? to sa asi nebere ako služobná cesta?a ak ano ,v akej výške?
ekonella
16.03.09,14:26
Neviem či sa jedná o zamestnanca, alebo podnikateľa. V obidvoch prípadoch má pri práci mimo bydliska - sídla firmy nárok na cstovné náhrady za celý čas strávený na pracovnej ceste.
Má nárok stravné podľa zákona o cestovných náhradách. /Samozrejme ak nedostáva alebo nekupuje stravné lístky na dni počas ktorých je na pracovnej ceste./
lulinka10001
16.03.09,14:53
je zivnostník a nema stravné lístky.takze si moze uplatnit 230 sk?je to este za rok 2008.a aj ked nema blocky z restaurácie?nevedel ze to treba odkladat.stacia na to cestaky?nic ine nema na zdokladovanie
ekonella
16.03.09,15:12
Môže si účtovať stravné podľa hodín stávených na pracovnej ceste, nemusí mať bločky z reštaurácie. Stravné si uplatní v cesťákoch.
lulinka10001
16.03.09,15:17
dobre takze ak dobre rozumiem.tri tyzdne je na sluzobnej ceste.na kazdy den si moze uplatnit najvyssiu sadzbu 230Sk.ja viem ze sa opakujem ale ked som pozerala v porade,boli naozaj rozne nazory,a niekto hovoril,ze ked pracuje na stavbe to nieje ako sluzobná cesta.preto som taka zmatená