arven
16.03.09,16:50
Dobrý deň, prosím Vás o radu v tejto veci:
Ako sa v účtovníctve zaúčtujú také transakcie ako je výkon zabezpečovacieho prevodu práv?
Jedná sa o to, že firma vlastní pohľadávku, ktorú postúpila od FO a tá pohľadávka je zabezpečená proti nezaplateniu tým, že keď sa do určitého termínu nezaplatí, bude vykonaný zabezpečovací prevod práv k nehnuteľnosti. Pohľadávka nebola zaplatená (jednalo sa o pôžičku) a tak firma pristúpila k výkonu zabezpečovacieho práva a predala nehnuteľnosť inej firme. A ako sa to má zaúčtovať, keď išlo vlastne len o úhradu tej pôvodnej pohľadávky, ktorou bolo poskytnutie pôžičky? A aký to má dopad na DPH ? Firma nie je platcom.
Neviete prosím Vás niekto? Nemôžem sa k tomu nikde dopátrať a termín 31.3.2009 je pomaly tu. Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede. Alebo ma aspoň usmernite kde k tomu môžem nájsť nejakú dokumentáciu - hlavne z účtovného hľadiska.
arven
16.03.09,16:32
posúvam
arven
17.03.09,06:22
Pozriete sa mi na to niekto? Neviem sa ďalej pohnúť a už som z toho zúfalá čo s tým mám robiť? Neviem či som to napísala zrozumiteľne? Ďakujem vopred všetkým čo mi aspoň naznačia kde mám takéto niečo hľadať.